MENU

Bosna na kajaku

Termíny se připravují
CENA: 11 990 Kč
OBTÍŽNOST: Střední

Kajakářský zájezd do Bosny

Mírně pokročilým  kajakářům nabízí Bosna spoustu skvělé zábavy při pádlování a dalším zdokonalování kajakářských dovedností. Příhodně se zde střídají klidné úseky s peřejnatými, velké laguny a vracáky pod peřejemi jsou ideálním místem k trénování nájezdů i přejezdů, čistá prokysličená voda krásně prozrazuje rozhraní proudů.  K tomu připočtěte vyloženě příjemné počasí, divokou přírodu a dokonalý kajakářský výlet máte na světě. Bosňáci jsou navíc nesmírně pohostinní a tak budeme teorii a každodenní jízdy, rozplavby atd. probírat nad pečeným jehňátkem nebo pstroužkem. Do Bosny jezdíme už moc let 2 - 3x ročně a tak dobře víme, co jezdit, abyste si beze strachu z neúspěchu perfektně zapádlovali. Obtížnost se pohybuje do WW 3 (i v květnovém termínu) s vyjímkou některých těžších míst, které se ale dají obnést.

1. den:  odjezd odpoledne, přejezd do Bosny. Dospíme noc a rozpádlujeme se na první lehké řece. 
2. – 6. den: pádlování po řekách bosenských hor a mrkni, že bude z čeho vybírat: 
Una - řeka dobrá pro rozpádlování a nabízí hned několik úseků s různých obtížností.
Sana - rychlá říčka protéká nádherným nepřístupným  kaňonem.
Ugar- úzká říčka s pásmem krásných trojkových peřejek, celodenní expediční záležitost.
Vrbas - tréninková řeka s větším průtokem a velkou známou peřejí, dějiště mezinárodních závodů.
Něretvice - úzká a technická říčka s vyšší obtížností (dáme ji pokud už budete vyježdění) .
Sutjeska - technická říčka s nádherně peřejnatou vodou.
7. den: poslední sklouznutí a odpoledne se vracíme domů. Příjezd až 8 den nad ránem.
 

Termíny se připravují

Cena zájezdu 11 990 Kč zahrnuje

  • dopravu mikrobusem
  • program
  • 2 instruktory s licencí
  • pojištění CK proti úpadku
  • CENA NEZAHRNUJE: kajak a výbavu - předpokádáme, že už jste investovali do vlastního. Pokud vám ale něco chybí, nevadí, můžeme zapůjčit za kamarádskou cenu.

Další informace

Nástupní místa: Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha, Jihlava, Brno. Další nástupní místa na trase je možné domluvit.
V Bosně jsou i další menší toky, které napájí hlavní říční tepny, a ty také známe. Máme tak spoustu možností pro improvizaci a změny třeba při vysokém stavu vody po lokálním dešti nebo při změnách v korytech řek po zimě, které by mohly být plavbě nebezpečné. Takové změny prosím respektujte, vždycky jde především o bezpečnost.
Nákup vlastního vybavení:
využijte klientskou slevu ve vodáckém obchodě CVOK SPORT, informujte se u Karla Vakovského na tel: 604 277 586. www.cvoksport.cz
Nocování: většinou na tábořištích u řek a cca 2x v kempu (počítejte s částkou 5 € /noc).
Stravování: část potravin z domova. Čerstvé pečivo, zeleninu, víno atd. koupíte na místě za ceny jako u nás nebo nižší. Když zajdete do hospody, tak se za 8 -10 € bohatě najíte.
Pojištění léčebných výloh v zahraničí: je nezbytné. Můžeme vám zprostředkovat pojištění od Uniqa pojišťovna a. s., které zahrnuje i storno zájezdu. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů naleznete v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 30 Kč/den.