MENU

Bulharsko. Pět nejkrásnějších řek na kanoi nebo packraftu

Termíny se připravují
CENA: 18 950 Kč
OBTÍŽNOST: Lehká

Vodácký zájezd na jarní řeky Bulharska

To nejlepší z vodáckého Bulharska v jednom  pohodovém zájezdu. Necháme se unést krásou a rozlehlostí Bulharských hor. Propádlujeme  Starou Planinou, protkanou jeskyněmi a přes její nejvyšší hřebeny se přehoupneme do rovin Růžového údolí. Vystoupáme do Rodop, členitého pohoří plného soutěsek, kotlin, skalních mostů a vodopádů. Protáhneme se mezi majestátními velehorskými pohořími PirinRila, navštívíme slavné monastýry, pískovcové pyramidy i bahenní termály. Ochutnáme vyhlášené víno Melnických sklepů. V každé venkovské krčmě se výborně najíme. Nikdy nechybí zelenina, kořeněné maso, domácí chléb. Bulhaři jsou temperamentní, přátelský národ a své hosty s úctou vítají. Náročnost řek se pohybuje od snadné WW 1 do WW 2+, na poslední Strumě může být pár míst i WW 3, ale nic záludného.

1. den: ráno odjezd, cesta do severozápadních planin na bulharsko-srbských hranicích.
2. den: do krás Bulharska nás uvede Belogradčik, bílé město mezi červenými skalami. Zastavíme v horské vesnici Čiprovci u paty nejvyššího hřebene Čiprovské planiny. Je vyhlášená výrobou koberců a tyto kelimy  jsou ceněné pro kvalitu a tradiční motivy symbolizující štědrost přírody.
3. den:  prohlídka jeskyně Ledenika. Splutí kaňonu řeky ISKAR a pěšky prozkoumáme i pár bočních skalních kaňonů.
4. den: přejíždíme k Tetevenským planinám nádhernou krajinou pastvin a lesů, občas jen vesničky pastevců, jinak nikdo. Tady si splujeme MALKI  ISKAR.
5. den: plavba na rychlé říčce BELI VIT, pak se protáhneme při výstupu na Gloženski monastýr a navečer už kempujeme u jezera Sopot
6. den: Údolím růží se přesouváme do nejodlehlejšího pohoří Rodopy. Prohlídka rodopské jeskyně Jagonina a splutí řeky MESTA.  Navečer pískovcové vinné sklepy v Melniku, podle chuti výstupy na okolní pískovcové pyramidy.
7. den: splutí houpavé STRUMY a relax v minerálních zřídlech.
8. den: přejezd do NP Rila s vrcholy přes 2500 m.n.m., zastávka v Rilském monastýru a buď plavba na ČERNÉM ISKARU nebo výstup na horu Vitošu (lze i lanovkou). Krátká zastávka v Sofii a cesta domů.

9. den: návrat dopoledne.

Termíny se připravují

Cena zájezdu 18 950 Kč zahrnuje

  • dopravu
  • 3x kemp nebo monastýr
  • vodáckou bundu, vestu, helmu
  • loď jakou si vyberete (Baraka, třímístné Rio, packraft, K1), pádlo
  • přátelskou a profesionální péči instruktorů
  • pojištění CK proti úpadku
  • pojištění zapůjčených věcí proti poškození
  • ZDARMA: neopren a neoprenové boty.
  • POZN.: na zájezd není možné uplatnit slevy.

Další informace

Nástupní místa: Pardubice, Poděbrady, Praha, Brno, Bratislava. Při odjezdu z Pardubic můžete parkovat u našeho skladu.
Doprava: minibusem Mercedes Sprinter (min 13 max. 16 osob) s přívěsem na zavazadla a vodácké věci.
Nocování: 3x v kempu a monastýrech, zbytek nocí na krásných tábořištích u řek, tam a zpět je noční přesun s přestávkou na natažení.
Jídlo: z domova toho povezeme jen minimum, protože na místě koupíme co hrdlo ráčí za stejnou nebo nižší cenu. Denně si můžete dát jídlo v hospodě, jí se tady velmi dobře a levně.
Pojištění léčebných výloh v zahraničí: je nutné. Můžeme vám zprostředkovat pojištění od Uniqa pojišťovna a. s., které zahrnuje i storno zájezdu, pokud nemůžete odjet z důvodu nemoci. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů naleznete v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 40 Kč za den, pro děti do 15 let je sazba 23 Kč za den.
Propozice k odjezdu: zasíláme elektronicky do 10 dnů před odjezdem. Je v nich čas odjezdu, upřesnění nástupních míst, doporučený seznam oblečení, turistického vybavení, tipy na stravování atd.