MENU

Černá Hora. Tara, řeka snů - nejhlubší kaňon Evropy

Termíny se připravují
CENA: 15 750 Kč
OBTÍŽNOST: Střední

Vodácký zájezd do Černé Hory a Bosny

Tara a další nádherné řeky bývalé Jugoslávie. Ideálně vyvážený a zkušenostmi vypilovaný program.
Bosna a HercegovinaČerná Hora možná ještě vzbuzují nedůvěru, ale tyto země bývalé Jugoslávie vás obav rychle zbaví a za návštěvu se odvděčí nezapomenutelnými zážitky na pohostinnost a přívětivost místních lidí, na krásu přírody a rozmanitost řek. Rok co rok sem jezdíme už spoustu let a ještě jsme je nepřestali obdivovat. Krasová Una, rychlý vodnatý Vrbas, Sana sevřená mezi stěny úzké soutěsky a hlavně Tara, která protéká odlehlou oblastí vysokohorského pohoří Durmitor. Kaňon Tary je s délkou 78 km a závratnou výškou kolmých stěn až 1300 m nejhlubším kaňonem Evropy a tak se o ní mluví jako o Coloradu starého kontinentu. Její údolí patří do světové sítě biosférických rezervací a celá oblast NP Durmitor je  na seznamu UNESCO.
Obtížnost WW 2 - 3 (+) zvládnou na kánoích mírně pokročilé posádky, ale pokud na vodě teprve začínáte nebo nemáte do lodi parťáka nebo si z nějakého důvodu nevěříte, klidně můžete jet na raftu i instruktorem. A také dvě spřátelené dvojice spolu mohou jet na krátkém raftu Colorado. 

1. den: dopoledne odjezd do BOSNY, noc dospíme už na startu první řeky.
2. den: dopoledne splutí UNY kaňonem Velika Grmuša, travertinové stupně tvoří krásné peřejky. Vyhlídky na opevnění hradu Ostrožac. Krátký přejezd na ubytování, relax a k večeři si můžete objednat rožněné jehněčí.
3. den: přesun centrální Bosnou a odpoledne splutí SANY. Dojezd do kempu a zůstaneme tady na 2 NOCI.
4. den: splutí VRBASU i s vyhlášenou peřejí BIELY BUK, projedeme GrebenskouZvečanskou soutěsku. Pak relax v kempu a k večeři vám majitel rád připraví maso všeho druhu.
5. den: ráno přejíždíme do NP DURMITOR (Unesco), cestou prohlídka Sarajeva. Ubytování v kempu horského střediska uprostřed úžasných panoramat.
6. den: dnes máte na výběr  - první dvě tůry jsou náročné, s velkým převýšením, ale vyhlídky vás ohromí
a) celodenní tůra na nejkrásnější vyhlídky Durmitoru
b) celodenní tůra - přechod hřebenu - 2 varianty (ze sedla k salaši nebo hřebenovka)
c) kratší výlet lanovkou na horu Savin Kuk
d) kratší tůra k jezeru a relax v kempu
7. - 8. den: třídenní expediční plavba kaňonem TARY. Věci na táboření naložíme do hydrovaků a vezeme je sebou. Čeká nás jen  minimum pádlování, ale hodně slunění, koupání a obdivování pohádkové přírody. Po úbočích kaňonu letí vodopády, tříští se krasové vyvěračky a stékají prameny. Všechno kolem se modrá vodou nebo zelená vegetací.
9. den: peřejnatý úsek TARY je dobrodružným rozloučením, ale jedeme po Taře ještě kousek na soutok s Pivou a končíme až ve vodách DRINY. Pak ještě poslední místní jídlo, balíme a odjíždíme domů.
10. den: příjezd dopoledne.

Termíny se připravují

Cena zájezdu 15 750 Kč zahrnuje

  • dopravu a program
  • 5x kemp a 3x placené tábořiště
  • vodácké vybavení - vesta, přilba, vodácká bunda
  • samovylévací loď 2 až 3 místná, pádlo
  • vodotěsné hydropytle na bagáž do kaňonu Tary
  • instruktory
  • pojištění zapůjčených věcí pro případ poškození
  • pojištění CK proti úpadku
  • ZDARMA: zapůjčení neoprenových kalhot.
  • CENA NEZAHRNUJE: místní poplatky na Uně 5 € a na Taře 50 €, vstup do NP Durmitor 3 € a lanovka, pokud se necháte vyvézt na Savin Kuk 9 €.

Další informace

Nástupní místa: Hradec Králové, Pardubice, Brno. Praha a Poděbrady svoz mikrobusem do Pardubic, na Brno jedeme přes Vysočinu, je to rychlejší.
Doprava: luxusním minibusem s klimatizací, max. 15 účastníků.  Při odjezdu z Pardubic můžete parkovat u našeho skladu.
Ubytování: ve vlastním stanu v jednoduchých kempech a na tábořištích a 2x je placený bivak v kaňonu Tary. Pokud si budete brát do kaňonu Tary stan, doporučujeme si zabalit klasický turistický stan, který se vám vejde do hydrovaku. Stan typu Quechua není na přepravu v lodi vhodný.
Stravování:  z vlastních zásob vezených z domova a na místě pak každý druhý den dokupujeme čerstvé pečivo, ovoce, zeleninu, víno a co srdce ráčí. Nebo si můžete nechat uvařit od místních. Pro rychlé, pohodlné a opravdu chutné večeře můžeme doporučit hotová sterilovaná jídla Expresmenu, která chutnají jako od maminky a stačí je pouze ohřát a uvařit si přílohu. Je to blesková a kvalitní strava bez konzervantů, emulgátorů a podobných špatností.
Pojištění léčebných výloh v zahraničí: je nezbytné. Můžeme vám zprostředkovat pojištění od Uniqa pojišťovna a. s., které zahrnuje i storno zájezdu, nyní nově i z důvodu onemocnění Cov-19. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů naleznete v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 35 Kč/den, pro děti do 15 let je sazba 19 Kč/den.
Propozice: posíláme e-mailem 10 dní před odjezdem. Je v nich čas odjezdu, upřesnění nástupních míst, doporučený seznam oblečení, turistického vybavení, tipy na stravování atd.
Dárek.
Celou verzi videa ze zájezdu 2017 můžete shlédnout zde: https://www.youtube.com/watch?v=h2P22dLeXlo