MENU

Černá Hora. Tara, řeka snů v nejhlubším kaňonu Evropy.

Několik termínů
CENA: 18 950 Kč
OBTÍŽNOST: Střední

Vodácký zájezd do Černé Hory a Bosny

Tara a další nádherné řeky bývalé Jugoslávie. Ideálně vyvážený a zkušenostmi vypilovaný program.
Bosna a HercegovinaČerná Hora možná ještě vzbuzují nedůvěru, ale tyto země bývalé Jugoslávie vás obav rychle zbaví a za návštěvu se odvděčí nezapomenutelnými zážitky na pohostinnost a přívětivost místních lidí, na krásu přírody a rozmanitost řek. Rok co rok sem jezdíme už spoustu let a ještě jsme je nepřestali obdivovat. Krasová Una, rychlý vodnatý Vrbas, Sana sevřená mezi stěny úzké soutěsky a hlavně Tara, která protéká odlehlou oblastí vysokohorského pohoří Durmitor. Kaňon Tary je s délkou 78 km a závratnou výškou kolmých stěn až 1300 m nejhlubším kaňonem Evropy a tak se o ní mluví jako o Coloradu starého kontinentu. Její údolí patří do světové sítě biosférických rezervací a celá oblast NP Durmitor je  na seznamu UNESCO.
Obtížnost WW 2 - 3 (+) zvládnou na kánoích mírně pokročilé posádky, ale pokud na vodě teprve začínáte nebo nemáte do lodi parťáka nebo si z nějakého důvodu nevěříte, klidně můžete jet na raftu i instruktorem. A také dvě spřátelené dvojice spolu mohou jet na krátkém raftu Colorado. Maximální počet účastníků je 16.

1. den: ráno odjezd do BOSNY a spíme už na startu první řeky.
2. den: dopoledne splutí UNY kaňonem Velika Grmuša, travertinové stupně tvoří krásné peřejky. Vyhlídky na opevnění hradu Ostrožac. odpoledne nákup v Bihači a přesun na řeku Sana.
3. den: splutí SANY, po doplutí si můžeme dát ještě výbornou místní ovečku. Odpoledne přesun do kempu na Vrbasu, kde zůstaneme 2 NOCI.
4. den: splutí VRBASU, projedeme GrebenskouZvečanskou soutěsku. Pak relax v kempu a k večeři vám majitel rád připraví luxusní maso.
5. den: ráno přejíždíme do NP DURMITOR (Unesco), cestou prohlídka Sarajeva. Ubytování v kempu horského střediska uprostřed úžasných panoramat.
6. den: dnes máte na výběr  - první dvě tůry jsou náročné, s velkým převýšením, ale vyhlídky vás ohromí. Po celodenním výletu Vám jistě prijdou vhod grilované ryby  od místního kempaře.
a) celodenní tůra na nejkrásnější vyhlídky Durmitoru
b) celodenní tůra - přechod hřebenu - 2 varianty (ze sedla k salaši nebo hřebenovka)
c) kratší výlet lanovkou na horu Savin Kuk
d) kratší tůra k jezeru a relax v kempu
7. - 8. den: třídenní expediční plavba kaňonem TARY. Věci na táboření naložíme do hydrovaků a vezeme je sebou. Čeká nás jen  minimum pádlování, ale hodně slunění, koupání a obdivování pohádkové přírody. Po úbočích kaňonu letí vodopády, tříští se krasové vyvěračky a stékají prameny. Všechno kolem se modrá vodou nebo zelená vegetací.
9. den: peřejnatý úsek TARY je dobrodružným rozloučením, ale jedeme po TAŘE ještě kousek na soutok s Pivou, kde končíme. Pak ještě poslední místní jídlo, balíme a odjíždíme domů.
10. den: příjezd dopoledne.
Kód Termín Cena zájezd
640 19. 7. - 28. 7. 2024 Obsazeno

Cena zájezdu 18 950 Kč zahrnuje

 • dopravu
 • 6x kemp a 2x placená tábořiště
 • vodáckou bundu, vestu, helmu
 • loď jakou si vyberete (Baraka, Rio, packraft, K1), pádlo
 • vodotěsné hydropytle na bagáž do kaňonu Tary
 • přátelskou a profesionální péči instruktorů
 • pojištění zapůjčených věcí pro případ poškození
 • pojištění CK proti úpadku
 • ZDARMA: zapůjčení neoprenových kalhot.
 • PŘÍPLATEK: neoprenové boty 300 Kč
 • CENA NEZAHRNUJE: místní poplatky na Uně 5 € a na Taře 50 €, vstup do NP Durmitor 3 € a lanovka, pokud se necháte vyvézt na Savin Kuk 9 €.
 • POZN.: na akci není možné uplatnit slevy.

Další informace

Nástupní místa: Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady, Praha, Brno.
Doprava: luxusním minibusem s klimatizací, max. 16 účastníků.  Při nástupu v Pardubicích můžete parkovat u našeho skladu.
Na čem pojedete: vyberte si loď, na kterou jste zvyklí. Baraku nebo Rio, těžké posádky mohou mít i Orinoko. Pokud máte radši kajak, tak můžete mít nafukovací K1 nebo packraft.
Ubytování: ve vlastním stanu v jednoduchých kempech a na tábořištích a 2x je placený bivak v kaňonu Tary.
Jídlo:  něco málo z domova, ale každý druhý den dokupujeme čerstvé pečivo, ovoce, zeleninu, víno a všechno co srdce ráčí. V kaňonu Tary si dopředu objednáváme snídaně a večeře za příznivé ceny. Na Balkáně se jí dobře a pořád ještě za dobrý peníz.
Pojištění léčebných výloh v zahraničí: je nezbytné. Můžeme vám zprostředkovat pojištění od Uniqa pojišťovna a. s., které zahrnuje i storno zájezdu z důvodu nemoci. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů naleznete v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 40 Kč za den, pro děti do 15 let je sazba 23 Kč za den.
Propozice: posíláme e-mailem 10 dní před odjezdem. Je v nich čas odjezdu, upřesnění nástupních míst, doporučený seznam oblečení, turistického vybavení, tipy na stravování atd.
Dárek.
Celou verzi videa ze zájezdu 2017 můžete shlédnout zde: https://www.youtube.com/watch?v=h2P22dLeXlo

Reference

Janča
Ahoj cvoci. Ráda bych tímto poděkovala za další úžasnou dovolenou, tentokrát Černá hora s Tarou. Obrovské díky samozřejmě patří především Žíďovi a Koubovi, kteří se o nás po celou dobu starali, radili kde si co dát, kam se podívat a udržovali stále vysmátou náladu. Nemenší díky patří též řidičům a vám v kanclech, co děláte všechno co je považováno za samozřejmost. Jste nejlepší, všichni!
Danča V.
Ahoj do Cvoku. V neděli jsem se vrátila ze zájezdu na Taru. Absolvovala jsem ho s Vaší CK již potřetí, tak jsem moc dobře věděla, do čeho jdu. A opět mě nezklamal. Byl moc pěkný nejen díky krásným řekám a okolní přírodě, počasí, které tentokrát vyšlo na 1*, příznivým vodním stavům, ale i skvělému vedení Žídi, Kouby a Porňase, kteří dbali na naši bezpečnost nejen na vodě, ale i na horách a stále se starali, aby vše šlapalo podle plánu a udržovali v partě, co se tu sešla, skvělou náladu. Moc jim za to děkuji. Snad jedinou špatnou zkušenost si, z jinak pohostinného Balkánu, odvezla asi polovina účastníků, když je přepadla, zřejmě ze špatné vody, urputná střevní infekce. Ta ale, naštěstí, netrvala dlouho, takže krásnou řeku Taru už si snad všichni užili ve zdraví. Ráda bych také poděkovala říďovi a Porňasovi, že nás bezpečně dovezli na Taru a zase zpět domů. Situaci, kdy se museli, na příkaz policie, otočit uprostřed dálnice s autobusem s vlekem, jsem jim vůbec nezáviděla a chvíle, když prudili celníci na hranicích taky ne. A na konec bych chtěla poslat velký dík do kanceláře za to, že se v této nelehké době, kdy se vše stále mění pod rukama, podařilo tento krásný zájezd uspořádat. Bylo to moc prima. Už se těším na další výlet s Vámi. Danča
Šíša
Ahoj všichni milí Cvoci, další krásná akce za námi, fňuk!.....teď zase šeď, šeď bez peřejí . Díky moc klukům, Koubovi i Žíďovi, jak už jsem psala, nevím kde tyhle skvělé týpky berete :-) . Bonus 1: poprvé jsme zažili gajda s kytarou a ještě super repertoárem....blaho! Bonus 2: výborní řidiči.....žádná pruda, že za pět minut vyklidit bus. Pepa i Pavel byli úžasní a kdyby bylo možné předat dík do firmy, tak budu vděčná. Já se trochu bála, že jedu podruhé na stejný zájezd, že třeba nuda.....ale tak to fakt nebylo. Byl trochu vyšší stav vody na všech řekách, hlavně na Taře a tím byl zájezd rázem mnohem dobrodružnější :-). Moc děkuju Koubovi, že na spodní Taře nacpal můj kajak do lodi a svezl mě. Myslím, že jinak bych si hóóódně zaplavala. Byl to pro mě super zážitek, protože s tak skvělým zadákem jsem nikdy nejela. Sešla se dobrá partička....i když je pravda, že tolik zdravotníků (čtyři lékaři a tři fyzioterapeuti) jsem na vodě pohromadě ještě neviděla......(ale průjem postihl skoro všechny :-) ) Doporučovala bych příště z hadice vodu převařit …...ale možná prostě bylo málo rakije ! V každém případě dík ´.....jela bych okamžitě zas....vzdor těm 24 hodinám v busu a 3 hodinám na chorvatsko-srbské hranici. Pac a pusu Šíša
Martina
Ahoj Cvoci, předevčírem jsme se vrátili ze zájezdu na Taru a nemůžu napsat nic jiného, než že to byl zase další úžasný super zájezd s vámi. Naprosto dokonalí Žíďa s Kubou, pohodová partička, nejlepší říďové Pepa a Pavel, krásné počasí a těch zážitků... Parádní je spojení sjezdu řek a výšlapů v Durmitoru, kde si každý mohl vybrat, co absolvuje. Ať už náročnější výstupy, trasu kolem Černého jezera, lanovku nebo jen válení se v kempu, každý si určitě přišel na své. Všechny řeky byly moc krásné, i když Tara je samozřejmě vítězka a co se týče řek, chtěla bych hrozně moc poděkovat Žíďovi za to, že se snažil ze mě udělat lepšího háčka a doufám, že ve mně něco zůstane:-) Nechápu jak to děláte, kde všechny kluky berete, ale máte strašný štěstí na to, jací jsou. Žíďu už znám, s Kubou jsem byla poprvé a opět výbornej kluk, hrozně hodnej, ochotnej.... skvěle se s Žíďou doplňují, jsou to naprostí profíci ...a jeho Zetor a spol mi asi ještě dlouho budou znít v hlavě :-))) Prostě bylo to super, super, super. Ještě jednou moc děkuju oběma klukům a doufám, že to nebylo naposled, kdy jsem s nima dohromady někam vyrazila. Mějte se všichni krásně a snad se brzy zase uvidíme. Martina
Mirka K.
Ahoj, musím Vám napsat, že naše dovolená v Bosně a Černé Hoře byla skvělá. Měli jsme "štěstí" na hodně deště i nadstav vody v řekách. Ale nakonec i to sluníčko. Děkujeme moc za organizaci, ale hlavně chlapům Žíďovi a Fůčovi za ochotu, obětavost a perfektní zvládnutí dané situace. Bylo to skutečně hodně zážitkové a rozhodně se už teď těšíme na další akci, jen něco naplánovat :-) Ještě jednou chlapům velká pochvala :-) Ať se daří, Mirka za partu z M.Žižkova    
Martina P.
Ahoj KAMARÁDI Z VODY :) (Tara) Posílám naše fotky pořízené na nááádherné dovolené se super lidma. Rádi jsme vás s Mirkem poznali :) Musím také poděkovat za výbornou organizaci celého zájezdu Cvokům, konkrétně milovníkům "pečených oveček" Koubovi a Žíďovi :)Užívejte léto a třeba zase někdy někde AHÓÓÓJ. Martina P.

Marťa a Jarda
Ahoj z Krkonoš :-) tak už i my jsme dali do kupy naše fotky z Tary a zasíláme odkazy ke stažení :-) Ještě jednou moc děkujeme Cvokům za perfektní dovolenou a skvělou organizaci a všem účastníkům za milou a veselou společnost :-) bylo to parádní, jen to strašně rychle uteklo :-) Mějte se krásně a snad se zase někdy někde potkáme :-) případně se stavte u nás v hospodě na pivko :-) Užijte si zbytek léta a spoustu dalších nejen vodáckých zážitků přeje Marťa a Jarda :-)

Jarmila B.
Ahoj, chceme moc poděkovat průvodcům Fučasovi, Obelixovi a Hasičovi za skvělou organizaci zájezdu na Taru. Byli super, profesionálové a lidsky úžasní. Měli jsme pocit bezpečí, sucha a jistoty :-). Moc děkujeme!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! P. S. Toho sucha jsme si moc neužili, cvakli jsme se 5x, ale kluci nás lovili statečně. Jarka a Vláďa B.    
Šíša
Ahoj všichni milí Cvoci, Chtěla bych moc poděkovat za Taru 2011 všem, kteří tenhle zájezd připravují. Hlavně samozřejmě Fučasovi a Obelixovi, kteří nám ze zájezdu do překrásného koutu světa udělali také překrásný zážitek a super dovolenou, která neměla chybičku. Kluci se bezvadně doplňují a jsou opravdu skvělí gajdi a empatické osůbky. Všechno klapalo jako hodinky (snad kromě jednoho přejezdu, kdy se ukázalo, že máme moc velký bus na moc malý most. Zase jsme ale viděli utajená místa, kam se jistě málokdo dostane :-)). Ale jinak ještě jednou díky ! ! ! ! ! ! A zase brzy Ahoj Šíša