MENU

Černá Hora. Tara, řeka snů v nejhlubším kaňonu Evropy ( 10 dnů )

15. 7. - 24. 7. 2023
CENA: 18 950 Kč
OBTÍŽNOST: Střední

Vodácký zájezd do Černé Hory a Bosny

Tara a další nádherné řeky bývalé Jugoslávie. Ideálně vyvážený a zkušenostmi vypilovaný program.
Bosna a HercegovinaČerná Hora možná ještě vzbuzují nedůvěru, ale tyto země bývalé Jugoslávie vás obav rychle zbaví a za návštěvu se odvděčí nezapomenutelnými zážitky na pohostinnost a přívětivost místních lidí, na krásu přírody a rozmanitost řek. Rok co rok sem jezdíme už spoustu let a ještě jsme je nepřestali obdivovat. Krasová Una, rychlý vodnatý Vrbas, Sana sevřená mezi stěny úzké soutěsky a hlavně Tara, která protéká odlehlou oblastí vysokohorského pohoří Durmitor. Kaňon Tary je s délkou 78 km a závratnou výškou kolmých stěn až 1300 m nejhlubším kaňonem Evropy a tak se o ní mluví jako o Coloradu starého kontinentu. Její údolí patří do světové sítě biosférických rezervací a celá oblast NP Durmitor je  na seznamu UNESCO.
Obtížnost WW 2 - 3 (+) zvládnou na kánoích mírně pokročilé posádky, ale pokud na vodě teprve začínáte nebo nemáte do lodi parťáka nebo si z nějakého důvodu nevěříte, klidně můžete jet na raftu i instruktorem. A také dvě spřátelené dvojice spolu mohou jet na krátkém raftu Colorado. Maximální počet účastníků je 16.

1. den: ráno odjezd do BOSNY a spíme už na startu první řeky.
2. den: dopoledne splutí UNY kaňonem Velika Grmuša, travertinové stupně tvoří krásné peřejky. Vyhlídky na opevnění hradu Ostrožac. Krátký přejezd na ubytování, relax a k večeři si můžete dobroty na rožni.
3. den: přesun centrální Bosnou a odpoledne splutí SANY. Dojezd do kempu a zůstaneme tady na 2 NOCI.
4. den: splutí VRBASU, projedeme GrebenskouZvečanskou soutěsku. Pak relax v kempu a k večeři vám majitel rád připraví ryby.
5. den: ráno přejíždíme do NP DURMITOR (Unesco), cestou prohlídka Sarajeva. Ubytování v kempu horského střediska uprostřed úžasných panoramat.
6. den: dnes máte na výběr  - první dvě tůry jsou náročné, s velkým převýšením, ale vyhlídky vás ohromí
a) celodenní tůra na nejkrásnější vyhlídky Durmitoru
b) celodenní tůra - přechod hřebenu - 2 varianty (ze sedla k salaši nebo hřebenovka)
c) kratší výlet lanovkou na horu Savin Kuk
d) kratší tůra k jezeru a relax v kempu
7. - 8. den: třídenní expediční plavba kaňonem TARY. Věci na táboření naložíme do hydrovaků a vezeme je sebou. Čeká nás jen  minimum pádlování, ale hodně slunění, koupání a obdivování pohádkové přírody. Po úbočích kaňonu letí vodopády, tříští se krasové vyvěračky a stékají prameny. Všechno kolem se modrá vodou nebo zelená vegetací.
9. den: peřejnatý úsek TARY je dobrodružným rozloučením, ale jedeme po TAŘE ještě kousek na soutok s Pivou a končíme až ve vodách DRINY. Pak ještě poslední místní jídlo, balíme a odjíždíme domů.
10. den: příjezd dopoledne.
Kód Termín Cena zájezd
639 15. 7. - 24. 7. 2023 18 950 Kč objednat

Cena zájezdu 18 950 Kč zahrnuje

 • dopravu
 • 5x kemp a 3x placené tábořiště
 • vodáckou bundu, vestu, helmu
 • loď jakou si vyberete (Baraka, Rio, packraft, K1), pádlo
 • vodotěsné hydropytle na bagáž do kaňonu Tary
 • přátelskou a profesionální péči instruktorů
 • pojištění zapůjčených věcí pro případ poškození
 • pojištění CK proti úpadku
 • ZDARMA: zapůjčení neoprenových kalhot.
 • PŘÍPLATEK: neoprenové boty 300 Kč
 • CENA NEZAHRNUJE: místní poplatky na Uně 5 € a na Taře 50 €, vstup do NP Durmitor 3 € a lanovka, pokud se necháte vyvézt na Savin Kuk 9 €.

Pozn: na akci není možné uplatnit slevy.

Další informace

Nástupní místa: Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady, Praha, Brno.
Doprava: luxusním minibusem s klimatizací, max. 16 účastníků.  Při nástupu v Pardubicích můžete parkovat u našeho skladu.
Na čem pojedete: vyberte si loď, na kterou jste zvyklí. Baraku nebo Rio, těžké posádky mohou mít i Orinoko. Pokud máte radši kajak, tak můžete mít nafukovací K1 nebo packraft.
Ubytování: ve vlastním stanu v jednoduchých kempech a na tábořištích a 2x je placený bivak v kaňonu Tary.
Jídlo:  něco málo z domova, ale každý druhý den dokupujeme čerstvé pečivo, ovoce, zeleninu, víno a všechno co srdce ráčí. V kaňonu Tary si dopředu objednáváme snídaně a večeře za příznivé ceny. Na Balkáně se jí dobře a pořád ještě za dobrý peníz.
Pojištění léčebných výloh v zahraničí: je nezbytné. Můžeme vám zprostředkovat pojištění od Uniqa pojišťovna a. s., které zahrnuje i storno zájezdu z důvodu nemoci. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů naleznete v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 40 Kč za den, pro děti do 15 let je sazba 23 Kč za den.
Propozice: posíláme e-mailem 10 dní před odjezdem. Je v nich čas odjezdu, upřesnění nástupních míst, doporučený seznam oblečení, turistického vybavení, tipy na stravování atd.
Dárek.
Celou verzi videa ze zájezdu 2017 můžete shlédnout zde: https://www.youtube.com/watch?v=h2P22dLeXlo

Reference

Danča V.
Ahoj do Cvoku. V neděli jsem se vrátila ze zájezdu na Taru. Absolvovala jsem ho s Vaší CK již potřetí, tak jsem moc dobře věděla, do čeho jdu. A opět mě nezklamal. Byl moc pěkný nejen díky krásným řekám a okolní přírodě, počasí, které tentokrát vyšlo na 1*, příznivým vodním stavům, ale i skvělému vedení Žídi, Kouby a Porňase, kteří dbali na naši bezpečnost nejen na vodě, ale i na horách a stále se starali, aby vše šlapalo podle plánu a udržovali v partě, co se tu sešla, skvělou náladu. Moc jim za to děkuji. Snad jedinou špatnou zkušenost si, z jinak pohostinného Balkánu, odvezla asi polovina účastníků, když je přepadla, zřejmě ze špatné vody, urputná střevní infekce. Ta ale, naštěstí, netrvala dlouho, takže krásnou řeku Taru už si snad všichni užili ve zdraví. Ráda bych také poděkovala říďovi a Porňasovi, že nás bezpečně dovezli na Taru a zase zpět domů. Situaci, kdy se museli, na příkaz policie, otočit uprostřed dálnice s autobusem s vlekem, jsem jim vůbec nezáviděla a chvíle, když prudili celníci na hranicích taky ne. A na konec bych chtěla poslat velký dík do kanceláře za to, že se v této nelehké době, kdy se vše stále mění pod rukama, podařilo tento krásný zájezd uspořádat. Bylo to moc prima. Už se těším na další výlet s Vámi. Danča
Jarmila B.
Ahoj, chceme moc poděkovat průvodcům Fučasovi, Obelixovi a Hasičovi za skvělou organizaci zájezdu na Taru. Byli super, profesionálové a lidsky úžasní. Měli jsme pocit bezpečí, sucha a jistoty :-). Moc děkujeme!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! P. S. Toho sucha jsme si moc neužili, cvakli jsme se 5x, ale kluci nás lovili statečně. Jarka a Vláďa B.    
Šíša
Ahoj všichni milí Cvoci, Chtěla bych moc poděkovat za Taru 2011 všem, kteří tenhle zájezd připravují. Hlavně samozřejmě Fučasovi a Obelixovi, kteří nám ze zájezdu do překrásného koutu světa udělali také překrásný zážitek a super dovolenou, která neměla chybičku. Kluci se bezvadně doplňují a jsou opravdu skvělí gajdi a empatické osůbky. Všechno klapalo jako hodinky (snad kromě jednoho přejezdu, kdy se ukázalo, že máme moc velký bus na moc malý most. Zase jsme ale viděli utajená místa, kam se jistě málokdo dostane :-)). Ale jinak ještě jednou díky ! ! ! ! ! ! A zase brzy Ahoj Šíša