MENU

Chalkidiki na seakayaku. Egejské moře, Řecko. Doprava s námi nebo letecky. ( 10 dnů )

27. 9. - 6. 10. 2024
CENA: 22 400 Kč
OBTÍŽNOST: Lehká

Na seakayaku kolem Sithonie v Chalkidiki

Sithonia je prostřední poloostrov oblasti Chalkidiki na severu Řecka. Východní pobřeží Sithonie je místo se spoustou pláží obklopených tyrkysovou vodou, bílými zaoblenými skalami a velmi živou scenérií středomořské flóry, která dává tomuto poloostrovu trochu tropický vzhled. Ne nadarmo se tomuto místu přezdívá „řecký Karibik“. Jsou zde kempy ukryté ve stínu stromů,  ale také divoké pláže pod bílými útesy, které jsou dostupné pouze na lodích.

1. den: dopoledne odjezd do Řecka. V noci zastavíme někde na spaní dle dopravní situace.
2. den: dokončíme cestu na místo. Doplníme vodu a čerstvé potraviny, bagáž uložíme do seakayaků a pak už první plavba kolem Sithonie.
3. - 8. den: putování na seakayacích kolem jižního a východního pobřeží poloostrova Sithonia. Dvě z největších a nejznámějších pláží je Portokali BeachOrange, ale kromě nich poznáte i další naprosto úžasná místa. Portokali Beach je kombinací jemného písku a fascinujících vápencových útvarů, které se překládají jako "krabí díry" a vybíhají daleko do křišťálově čistého moře.  Poznáte také pláž Orange, která je z pevniny dostupnější a velmi oblíbená. Moře je teplé, dny slunečné a tak si tuto část poloostrova nadmíru vychutnáme. Čeká nás týden plný pádlování, koupání a šnorchlování.  Po cestě potkáme několik menších městeček, takže nebudeme muset s sebou vozit tolik pitné vody.  Je dost příležitostí k nákupům i ochutnání výborných jídel jak z mořských ryb tak i typické řecké kuchyně.
9. den: krátká etapa do cíle naší plavby a poté již přesun zpět domů.
10. den: návrat do ČR během dne dle aktuálních dopravních podmínek.
Kód Termín Cena zájezd
470 27. 9. - 6. 10. 2024 22 400 Kč objednat

Cena 22 400 Kč zahrnuje

  • dopravu mikrobusem
  • seakayak s kormidlem, špricdeku, pádlo
  • vodáckou bundu, plovací vestu
  • přátelskou a profesionální péči instruktora
  • zákonné pojištění CK
  • pojištění zapůjčeného vybavení proti poškození
  • Cena nezahrnuje: kempy, protože spíme na místech vhodných k volnému táboření.

Další informace

Nástupní místa: Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha, Humpolec, Brno, Bratislava.
Náročnost:  nízká až střední. Charakter pobřeží, četnost zátok a chráněných míst a vzdálenosti mezi těmito místy i termín – to jsou kritéria pro rozdělení zájezdů s náročností nízkou, střední a vysokou. Než se však vydáte na moře, měli byste mít zkušenosti z některého kurzu pro seakayakáře alespoň na řekách nebo jezerech.
Doprava: 9 místným mikrobusem. Možnost letecké dopravy do Soluně, letiště Thessaloniki. Tady vás vyzvedneme a pokračujeme k moři. Cenově nejvýhodnější aerolinky Ryanair létají z Vídně. Letenka není v ceně zájezdu.
Počasí na Chalkidiki v červnu/říjnu - průměrné hodnoty: teplota vzduchu 24 °C/21 °C. Teplota moře 22 °C/21 °C. 
Počet slunečních dnů v roce je 300 a denní průměr slunečního svitu je 11 hodin.
Noclehy: spíme v zátokách, které jsou často přístupné jen z moře.
Jídlo:  něco si vezete z domova, ale před vyplutím dokoupíme vodu a čerstvé potraviny už na místě a pak samozřejmě ještě během plavby jak bude potřeba.  V řeckých tavernách se velmi dobře najíte a v tuto dobu ještě za předsezónní ceny.
Pojištění léčebných výloh v zahraničí Uniqa: zahrnuje i storno zájezdu až do výše 80 %, pokud by někdo onemocněl ještě před odjezdem. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů jsou v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 40 Kč za den.

Co asi tak s sebou?