MENU

Francie. Divoké řeky pro vodáky z řek jako je Salza. ( 8 dnů )

24. 8. - 31. 8. 2024
CENA: 18 900 Kč
OBTÍŽNOST: Střední

Po vodě francouzským středohořím

Vodácký zájezd do podhůří francouzských Alp je pro malou skupinu vodáků (max. 7 lodí). Výběr řek je hodně rozmanitý. Budeme sjíždět říčky, které se prodírají skalnatými kaňony. I vodnaté řeky, které se klikatí  přes široká údolí. A všude kolem nás budou nepřekonatelné výhledy na horské velikány.  A když už tady budeme, neuniknou nám žádné přírodní a historické zajímavosti v okolí, to je jasný. Pro koho tenhle vodácký zájezd je? Každého, kdo má zkušenosti se svižně tekoucí vodou s obtížností WW II a vyšší. Takže z řek jako je třeba Salza, Enns, Steyr, Möll, Isar a podobných. Tak se k nám přidej!

1. den: dopoledne odjezd z ČR a noční přejezd přes Německo a Švýcarsko do Francie.
2. den: příjezd do francouzského departementu Horní Savojsko, do hor jejichž součástí je i evropský velikán Mont Blanc. První řekou bude GIFFRE (WW II-III), což je ideální úvod vodáckého programu. Přehledné peřeje a unikátní, místy jen dva metry široký skalní kaňon. Kdo ještě nebude dostatečně utahán, může si odpoledne vyšlápnout po okolí nebo je také možnost via ferraty nad údolím řeky.
3. den: řeka ISERE (WW I-III) je jednou z vodácky nejnavštěvovanějších francouzských řek a to opravdu zaslouženě. Kdo bude chtít, může si otestovat své vodácké dovednosti na slalomové trati světových parametrů (WW IV).  Všichni si pak sjedeme úsek z Bourg-Saint Maurice do Gothardu. Odpoledne se přesouváme do údolí řeky Durance a zůstaneme tady další tři dny.
4. den: horní úsek říčky GUISSANE. Ledová voda se prodírá mezi naplavenými valouny. Projíždíme centry příjemných horských městeček a jednou kamenitou peřejí WW III. Po vodě navštívíme opevněné horské město Briançon, nejvýše položené město Evropy. Francouzi důsledně chráněné jako město historických památek a umění.
5. den: DURANCE je pravým opakem řeky Guissane. Je už mnohem mohutnější a meandruje mezi alpskými velikány, prostě úžasná krajinovka. Projedeme dvě menší slalomky a užijeme si jeden z největších playspotů Francie (velká vlna, která slouží rodeovým kajakářům k nekonečným hrátkám). Kemp máme u nosu a tak se tady dosyta vyblbneme taky.
6. den: sjedeme druhou část DURANCE a ještě nás čeká řeka UBAYE (WW II-III+), která je opravdovou perlou mezi řekami francouzských Alp. Její mohutné přeje a úžasné kaňony jsou opravdu nezapomenutelné.
7. den: monumentální kaňon Verdon. Nejúžasnější a nejdramatičtější scenérie v Evropě. Bohužel nemá vždy vodu a tak se až na místě rozhodneme, jakou formou kaňon zdoláme. Buď to půjde na lodích nebo půldenní pěšárnou. Večer odjíždíme do ČR.
8. den: návrat přes Švýcarsko a Německo. Domů měli bychom dorazit dopoledne.
Kód Termín Cena zájezd
659 24. 8. - 31. 8. 2024 18 900 Kč objednat

Cena 18 900 Kč zahrnuje

 • dopravu mikrobusem
 • 4x ubytování v kempu a 1x na tábořišti ve vlastním stanu
 • polopenzi
 • zapůjčení vybavení - vodáckou bundu, vestu a helmu
 • loď jakou si vyberete (Baraka, třímístné Rio, packraft, K1), pádlo
 • loďák nebo soudek na drobnosti (věci vám převážíme)
 • přátelskou a profesionální péči instruktorů
 • pojištění zapůjčených věcí proti poškození
 • zákonné pojištění CK
 • pišing Chimpanzee
 • ZDARMA: zapůjčení neoprenu. 
 • PŘÍPLATEK: neoprenové boty 400 Kč.
 • SLEVA: kompletní vodácké vybavení včetně lodi a pádla 900 Kč

Další informace

Nástupní místa: Brno, Pardubice, Praha, Plzeň. Další místa na této trase po dohodě s CK.
Doprava: pohodlnými mikrobusy s klimatizací.
Ubytování: 4x v kempu a 1x na tábořišti ve vlastních stanech.  Všechny kempy odpovídají evropskému standardu. Můžete tedy očekávat sociální zařízení (WC, sprchu s teplou vodou), zdroj pitné vody, venkovní a případně i kryté posezení.
Strava: polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". Stravování začíná večeří 2. den zájezdu a končí snídaní 7. den. K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakie nebo intolerance laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo ochutnat místní speciality. Denně je možné potraviny dokupovat.
Pojištění léčebných výloh v zahraničí: je nezbytné. Můžeme vám zprostředkovat pojištění od Uniqa pojišťovna a. s., které zahrnuje i storno zájezdu, pokud byste onemocněli před odjezdem. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů naleznete v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 40 Kč za den, pro děti do 15 let je sazba 23 Kč za den.
Propozice k odjezdu: zasíláme elektronicky do 10 dní před odjezdem. Je v nich čas odjezdu, upřesnění nástupních míst, doporučený seznam oblečení, turistického vybavení, tipy na stravování atd.
Zájezd je spolupořádán s CK KUDRNA.
Více

OBTÍŽNOST ŘEK

Obtížnost řek je souhrnem překážek, rychlosti proudu, spádu a profilu koryta a míry nebezpečí.
K vyjádření obtížnosti se používá alpský systém značení, kdy ZW je klidná voda a pro divokou vodu je stupnice WW 1 WW 6, přičemž WW 6 je hranicí sjízdnosti, nejtěžší podoba všech možných překážek (jen pro týmy speciálně sestavené a trénující za účelem splutí daného úseku).
Tolik jen pro vaši informaci odkud kam se obtížnost klasifikuje.
U nás se setkáte se značením od ZW pro klasickou vodní turistiku až po WW 4 pro rafting.  Občas se setkáte ještě s dělením po půl stupních např. WW 3+, což znamená, že je to těžší WW 3, ale zase ještě nedosahuje WW 4.
Abyste se u nás v obtížnostech řek už na první pohled vyznali, používáme značení:
velmi lehká (podle mezinárodní klasifikace obtížnosti odpovídá značení  ZW až WW 1)
lehká (odpovídá klasifikaci WW 1 až WW 2)
střední (odpovídá klasifikaci WW 2 - 3)
těžká (odpovídá klasifikaci WW 3+)
velmi těžká (odpovídá klasifikaci WW 4 až WW 4+)
Ale tím nekončíme a u konkrétních akcí a zájezdů najdete další popis, abyste si správně vybrali kam jet.

POJIŠTĚNÍ LÉČEBNÝCH VÝLOH 

Pojištění léčebných výloh v zahraničí (PLV): Můžeme vám zprostředkovat pojištění od Uniqa pojišťovna a. s., které zahrnuje i storno zájezdu, nyní i z důvodu onemocnění Cov-19. Sazba je 40 Kč/den, pro děti do 15 let je sazba 23 Kč/den. Cena je za každý započatý den. Nabízené PLV zahrnuje i vodní turistiku do WW 3rafting do WW 4 .  
PLV je včetně asistenčních služeb,  úrazového pojištění (smrt úrazem, trvalé následky úrazu, nemocniční odškodné),  odpovědnosti za škodu způsobenou třetí osobě,  pojištění storno poplatků v případě onemocnění a to 80% do max. výše 15 000 Kč za osobu. Kartičku pojištěnce má u sebe vedoucí zájezdu. Zákazník s vlastní dopravou dostane číslo pojistné smlouvy a kartičku pojištěnce s Pokyny k odjezdu elektronicky.
Smluvní vztah vzniká výhradně mezi pojišťovnou Uniqa a.s. a zákazníkem.
Pokud si klient uzavírá pojištění léčebných výloh sám, doporučujeme ověřit platnost pojištění pro dané sportovní aktivity a přiobjednat pojištění storna zájezdu. PLV je povinné.
ROZSAH POJIŠTĚNÍ
Cestovní pojištění zahrnuje pojistné krytí pro jednotlivé druhy pojištění do výše pojistných částek podle sjednaného tarifu a této tabulky:
Tabulka pojistných částek pro pojištění pro vodní turistiku do WW 3 a rafting do WW 4
Název tarifu-K5S
Pojištění léčebných výloh
5 000 000 Kč
Pojištění asistenčních služeb
5 000 000 Kč
Pojištění léčebných výloh a asistenčních služeb – max. plnění
5 000 000 Kč
Součástí pojištění asistenčních služeb jsou:
 
-          náklady na repatriaci pojištěného
5 000 000 Kč
-          náklady na repatriaci tělesných ostatků pojištěného
5 000 000 Kč
-          náklady na vyslání opatrovníka
   100 000 Kč
-          náklady na předčasný návrat z pojištěné cesty
   100 000 Kč
-          náklady na právní pomoc v zahraničí včetně jejího zprostředkování
   100 000 Kč
-          náklady vzniklé ztrátou cestovních dokladů
   100 000 Kč
-          zachraňovací náklady
1 500 000 Kč
-          odškodnění v případě zadržení pojištěného při únosu letadla nebo autobusu
   100 000 Kč
-          zprostředkování finanční pomoci pojištěnému
   100 000 Kč
-          náklady vzniklé zpožděním zavazadel
       5 000 Kč
-          náklady vzniklé zpožděním letu
       5 000 Kč
Úrazové pojištění - smrt následkem úrazu
   150 000 Kč
Úrazové pojištění - trvalé následky úrazu
   300 000 Kč
Úrazové pojištění – nemocniční odškodné (hospitalizace úraz + nemoc)
   300 Kč/den
Úrazové pojištění – denní odškodné
    nesjednáno
Připojištění odpovědnosti za újmu na zdraví a věci třetí osoby
1 000 000 Kč
Připojištění zavazadel
       5 000 Kč/ks
      15 000 Kč
Připojištění zimních sportů
              NE
Připojištění nebezpečných sportů
              NE
Pojištění stornovacích poplatků – 80% max. však do výše PČ
     15 000 Kč
HLÁŠENÍ POJISTNÝCH UDÁLOSTÍ
Při každé pojistné události musí pojištěná osoba popř. pojistník zaslat pojistiteli bez zbytečného odkladu, nejpozději do 30 dnů po ukončení pojištěné cesty, řádně vyplněný formulář „Oznámení pojistné události“ potvrzený pojistníkem včetně další předepsané dokumentace na adresu: UNIQA pojišťovna, a.s., oddělení cestovního pojištění, Evropská 136, 160 12 Praha 6. 

Podobné zájezdy

Itálie. Nejhezčí řeky a jezera. Na kánoi, kajaku, packraftu, paddleboardu. Bez cestování v noci. Snídaně v ceně.

CENA: 15 550 Kč
OBTÍŽNOST: Lehká
Nádherné řeky, fantastická panorama horských vrcholů, historie. A pozor...nečekají nás žádné noční přesuny, všechno stíháme v pohodě.

Skvělé řeky severní Itálie a Seceda, jedno z nejkrásnějších míst Dolomit. Snídaně v ceně.

CENA: 15 990 Kč
OBTÍŽNOST: Střední
Nádherné řeky, nádherná příroda, perfektní kempy. Lanovkou a pěšky za jedinečnými výhledy na masív Seceda.