MENU

Francie. Řeky nejkrásnějších kaňonů: Tarn, Allier, Ardeche, Verdon. 1 den moře v Itálii. Kánoe, kajak nebo SUP. Snídaně v ceně.

Termíny se připravují
CENA: 17 950 Kč
OBTÍŽNOST: Lehká

Vodácký zájezd do Francie, 1 den u moře v San Remu

2 dny plavba lesním údolím ALIERU,  2 dny plavba kaňonem TARNU,  2 dny plavba kaňonem ARDÉCHE
1 den pro GRAND KAŇON VERDONU,  1 den pro relax u moře v SAN REMU
 
Na polovině srpna je tady stálé počasí, skalní kaňony jsou prohřáté sluncem a všude dýchá prázdninová nálada. Náročnost řek je od ZW do WW 1-2 a jezdíte-li české řeky, snadno zvládnete i ty  francouzské. Etapy jsou do 15 km a tak je dost času vstřebat atmosféru středověkých městeček, vesnických trhů, krámků s levandulí, prostě všudypřítomnou pohodu Francie.
Jezdíme sem opakovaně už dlouhé roky a tak je zájezd vyladěný k dokonalosti. Nemůže to být jinak...do Francie a obzvlášť do těchto řek se prostě zamilujete.
 
1. den: odjezd v pátek odpoledne a noční přejezd do Francie
2. - 3. den: 2 dny pro ALLIER ve Francouském středohoří, nejkrásnější vulkanické krajině kontinentální Evropy. Lehké peřejky,  sjízdné jezy i klidná hladina, ve které se zrcadlí kromě neobyčejných skalních masivů i historické památky. 
4. - 5. den: 2 dny pro plavbu úchvatným kaňonem TARNU. Kamenné vesničky vtěsnané mezi příkré skály, spojené s okolním světem románskými mosty nebo lanovkami a druhý nejvyšší most světa. Voda je dokonale průzračná, pod hladinou se vyhřívají macaté parmy, nad hlavou krouží orlosupy.
6. - 7. den: 2 dny pro ARDÉCHE zahájí průjezd skalní brány PONT D´ARC, přívětivé peřejky a spousta koupání v přísně chráněné krajinné oblasti.  Večerní grilovačka a noční bivak v kaňonu. Dokončení plavby. Prohlídka AVIGNONUPapežský palác a středověké centrum,  katedrála Notre-Dame-des-Domes, s pozlacenou Madonou a most St-Bénezet z 12. stol. Z původních 22 pilířů se dochovaly pouze 4, přesto je most z písničky Sur le Pont d´Avignon dominantou města. Přesun do kempu, ubytování na 2 NOCI.
8. den: GRAND KAŇON VERDONU, velkolepé dílo přírody a druhý nejhlubší kaňon Evropy. Máte na výběr:
a) výšlap vzhůru kaňonem po Martelově cestě (cca na 7- 8 hodin volné chůze)
b) lenošnější mohou jet busem a kaňon a plachtění orlů obdivovat z mnohých vyhlídek
9. den: domů jedeme přes AZUROVÉ POBŘEŽÍ a celé odpoledne budeme relaxovat u moře na plážích v SAN REMU. Večer prohlídka  hradu DEVACHAN a historických uliček. Na noc odjíždíme domů.

10. den: příjezd ráno.

Termíny se připravují

Cena zájezdu 17 950 Kč zahrnuje

 • dopravu
 • 7x kemp
 • 7x snídaně
 • turistický voucher na Ardéche
 • vodáckou bundu, plovací vestu
 • loď jakou si vyberete (Baraka, třímístné Rio, nafukovací kajak Safari nebo K1), pádlo
 • hydrovaky na bagáž do kaňonu Ardéche
 • přátelskou a profesionální péči instruktorů
 • pojištění CK proti úpadku
 • pojištění zapůjčeného vybavení proti poškození
 • DĚTSKÁ CENA: do 15 let 16 450 Kč.
 • POZN.: na akci není možné uplatnit jiné slevy.

Další informace

Nástupní místa: Hradec Králové, Pardubice, Kolín nebo Poděbrady, Praha, Beroun, Plzeň.
Doprava: autobusem (max. 30 osob) nebo minibusem max 15 osob. Při odjezdu z Pardubic můžete parkovat u našeho skladu.
Na čem pojedete: vyberte si loď, na kterou jste zvyklí. Baraku, třímístné Rio. Pokud máte radši kajak, tak můžete mít nafukovací K1 nebo Safari třeba pro staršího potomka.  Pokud milujete pádlování na padlleboardu, tak předpokádáme, že už máte vlastní např. Padboards, Tambo... a také, že už na něm proudící vodu jezdíte. Pokud vlastní ještě nemáte, můžeme vám vzít náš.
Ubytování: 7x ve vlastním stanu ve výborně vybavených kempech, 1x placený bivak v kaňonu Ardéche, zpět je noční přejezd ze San Rema.
Jídlo:  snídaně máte od nás, ostatní už je na vás. Čerstvé pečivo, víno a sýry kupujeme na tržištích a vyzkoušených marketech, poradíme vám, co se kde vyplatí koupit. Téměř denně si můžete dát večeři v restauraci, ale Francie patří k dražším zemím, tak si k večeři většinou společně grilujeme zeleninu, ryby atd.   
Pojištění léčebných výloh v zahraničí: potřebujete. Můžeme vám zprostředkovat pojištění od Uniqa pojišťovna a. s., které zahrnuje i storno zájezdu z důvodu nemoci. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů naleznete v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 40 Kč za den, pro děti do 15 let je sazba 23 Kč za den.
Propozice k odjezdu: posíláme e-mailem do 10 dní před odjezdem. Je v nich čas odjezdu, upřesnění nástupních míst, doporučený seznam oblečení, turistického vybavení, tipy na stravování atd.
Více

OBTÍŽNOST ŘEK

Obtížnost řek je souhrnem překážek, rychlosti proudu, spádu a profilu koryta a míry nebezpečí.
K vyjádření obtížnosti se používá alpský systém značení, kdy ZW je klidná voda a pro divokou vodu je stupnice WW 1 WW 6, přičemž WW 6 je hranicí sjízdnosti, nejtěžší podoba všech možných překážek (jen pro týmy speciálně sestavené a trénující za účelem splutí daného úseku).
Tolik jen pro vaši informaci odkud kam se obtížnost klasifikuje.
U nás se setkáte se značením od ZW pro klasickou vodní turistiku až po WW 4 pro rafting.  Občas se setkáte ještě s dělením po půl stupních např. WW 3+, což znamená, že je to těžší WW 3, ale zase ještě nedosahuje WW 4.
Abyste se u nás v obtížnostech řek už na první pohled vyznali, používáme značení:
velmi lehká (podle mezinárodní klasifikace obtížnosti odpovídá značení  ZW až WW 1)
lehká (odpovídá klasifikaci WW 1 až WW 2)
těžká (odpovídá klasifikaci WW 3)
velmi těžká (odpovídá klasifikaci WW 4 až WW 4+)
Ale tím nekončíme a u konkrétních akcí a zájezdů najdete další popis, abyste si správně vybrali kam jet.