MENU

Indonésie Sumatra nejen na seakayaku ( 14 dnů )

15. 2. - 28. 2. 2025
CENA: 42 900 Kč
OBTÍŽNOST: Lehká

Sumatra exotika Indonésie

Seakayakářská expedice na Sumatru s výlety do džungle. Pádlování, poznávání, šnorchlování a relax na opuštěných ostrovech tropického ráje. Termální prameny, vodopády a tradiční batatská kultura. Po celou dobu se o nás stará domorodý průvodce, nadšený seakajakář a dobrý parťák, zajišťuje nám ubytování, jídlo a dopravu po Sumatře.

1. den: odlet z Prahy.
2. den: v 16 hodin přílet do Medanu, setkání s řidiči a transfer k jezeru Lake Toba. Ubytování v penzionu, jídlo, sprcha a odpočinek po cestě. Prohlédneme okolí, půjčíme si skůtry a zajedeme na prohlídku batackého skanzenu. 
3. den: prohlédneme okolí, půjčíme si skůtry a zajedeme na prohlídku batackého skanzenu. 
4. - 6. den: pádlování  pod sopkou Toba. Tři dny na seakajaku na největším kráterovém jezeře světa. Přírodní skvost severní Sumatry je domovem kanibalských bataků a jejich magické kultury. Ale nemusíme se bát,   šaman už nám srdce z těla nevyrve. Určitě se nám ale do něj vryjí rybáři na dlouhých štíhlých loďkách či vodní cikáni na plovoucích pontonech. A vůně andalimanského pepře. Spát budeme na divoko v hamakách na plážích mezi jezerní hladinou, rýžovými políčky a džunglí.  Šestý den noční přejezd do Singkilu.
7. - 9. den: ráno přeplujeme lodí na ostrovy Banyak. Rozkládají se 40 km od západního pobřeží Sumatry. Tohle málo navštěvované místo v indickém oceánu je oázou klidu. Bílé písčité pláže mírně klesají do mělkého moře a dál ke korálovým útesům. Pod hladinou se prohánějí malý rejnoci, nafukovací ryby a tisíce malých barevných rybek. Na ostrovech už nemáme seakajaky,   ale mořské sit on topy na krátké výlety kolem ostrovů a za šnorchlováním. Ubytujeme se ve skromných bungalovech skrytých uprostřed palem s kokosovými ořechy. Ráj. Osmý den večer opustíme ostrovy a přesuneme se zpět na Sumatru.
10. den: výprava na tajné místo v džungli za divokými sumaterskými orangutany. Jdeme s místním průvodcem na málo frekventované místo, mimo turisticky vyhlášené destinace se „cvičenými opicemi“.  Nebude to žádná procházka po chodníčku, ale pěkně s mačetou a potichoučku.
11. den: rafting na Asahan river, vyhlášené divoké řece severní Sumatry. Skvělé peřeje a nezapomenutelné výhledy do okolní džungle a na nádherné vodopády, které padají stovky metrů z kolmých skalních stěn. Voda má díky tropickému podnebí příjemnou teplotu a to je radost pro každého vodáka.
Ale také se můžeme na místě rozhodnout, že místo raftingu přidáme raději ještě jeden den na jezeře Toba. Uvidíme podle toho na co budete mít větší chuť.
Večer se rozloučíme s Tobou a okolní džunglí a přesuneme se do Medanu.
12. - 13. den:  rezervní den,   prohlídka Medanu a další  program až podle času odletu a odlet.
14. den: přílet do Prahy.
Kód Termín Cena zájezd
802 15. 2. - 28. 2. 2025 42 900 Kč objednat

Cena zájezdu 42 900 Kč zahrnuje

  • místního průvodce a řidiče
  • našeho průvodce
  • transfery po Sumatře
  • ubytování a plnou penzi
  • zapůjčení seakayaku, sit on topu
  • rafting a výlet za orangutany
  • zákonné pojištění proti úpadku
  • CENA NEZAHRNUJE:  letenky 20 - 25 tis. Kč, odlet z Prahy.

Další informace

Nástupní místa: letiště Praha.
Náročnost:  nepotřebujete mít žádné zvláštní zkušenosti, jen běžnou turistickou kondici,  otevřenou mysl a srdce a hlavně chuť tohle všechno zažít.
Noclehy: nebudeme v žádném turistickém resortu a davům návštěvníků se díky skvělému místnímu průvodci vyhneme. Znamená to skromnější bydlení, ale zato ryzí zážitky a opravdové poznání.
Stravování: jí se tady dobře a velmi chutně. Ryby, kuřata, rýže, spousta exotického ovoce a zeleniny.