MENU

Jezera Solné komory na seakayaku, Rakousko ( 3 dny )

19. 7. - 21. 7. 2024
CENA: 5 850 Kč
OBTÍŽNOST: Velmi lehká

Solná komora na seznamu Unesco, VOLNO JIŽ JEN S VLASTNÍ DOPRAVOU!

Nejkrásnější jezera oblasti, křišťálové klenoty přírody uprostřed horské krajiny. Skvělý víkend i pro začátečníky. Párům nabízíme debl seakayak. Kempy v celé oblasti Solné komory jsou v sezóně brzy vyprodané,   protože patří mezi TOP TURISTICKÉ DESTINACE Rakouska.  Pokud chcete jet, hlaste se včas, abychom i pro vás rezervovali místo.

1. den: ráno odjezd a odpoledne už se projedeme po malém, ale nádherném jezeře ALTAUSSEE na úpatí horského masívu Loser. A hned pochopíte, proč se jezeru také říká "tmavomodrý kalamář". Táboříme v kempu u Grundlsee nebo Traunsee.  
2. den: plavba po jezeře. GRUNDLSEE je těsně sevřené skalními stěnami za nimiž se tyčí jižní štíty Totes Gebirge. Jeho délka je 5,7 km, hloubka 64 metrů, má krasové dno a pitnou vodu vysoké kvality. Stejně jako u dalších jezer Solné komory zde platí zákaz plavby pro lodě se spalovacími motory a je zařazeno na Seznam světového dědictví UNESCO. Odpoledne se vydáme pěšky po tajemné geo stezce (přírodní rezervace), která spojuje GrundlseeToplitzsee, jezero s krvavou historií a snad navěky pohřbeným nacistickým pokladem, jak dokládají místní informační tabule. Posezení v originální hospůdce plné štýrského folklóru a návrat do kempu.
3. den: ráno krátce přejedeme k jezeru HALLSTÄTTERSEE. Od dob prvního osídlení Kelty se tady těžila sůl a těží se dodnes. Kvůli dovozu soli byla vybudována i Koněspřežná dráha z Gmundenu do Českých Budějovic. Nejprve z vodní hladiny a potom i pěšky prohlédneme kouzelné historické městečko Hallstatt, vtěsnané mezi jezero a příkré skalní stěny. Plavbu ukončíme odpoledne, návrat domů do 23:00.

VOLNO JIŽ JEN S VLASTNÍ DOPRAVOU!

Kód Termín Cena zájezd
440 19. 7. - 21. 7. 2024 Obsazeno

Cena zájezdu 5 850 Kč zahrnuje

  • dopravu mikrobusem
  • seakayak s kormidlem, špricdeku
  • seakayakářské pádlo, vestu
  • vodáckou bundu
  • přátelskou a profesionální péči instruktora
  • zákonné pojištění CK
  • pojištění zapůjčeného vybavení proti poškození
  • CENA NEZAHRNUJE: kemp.
  • SLEVA VLASTNÍ DOPRAVA: 600 Kč.

Další informace

Nástupní místa: Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha, České Budějovice.
Seznámení se seakayakem. Nepotřebujete mít vůbec žádné vodácké zkušenosti ani zvláštní schopnosti. Jen chuť zkusit seakayaking. Akce pro jednotlivce, dvojice nebo partičky. Společně utvoříte malou skupinu vedenou instruktorem, který má zkušenosti z domácích i zahraničních seakayakových akcí a zájezdů.
Program: považujte za orientační. V závislosti na počasí může být na místě upraven, protože jedete hlavně na pohodu.
Doprava: mikrobusem s přívěsem na seakayaky.
Počasí: průměrná teplota vzduchu je v červneci mezi 18-20°C
Spaní: táboříme v příjemném a dobře vybaveném kempu s úžasným výhledem na okolní horské štíty. Kempovné na víkend je kolem 30 € za osobu v menším stanu.
Jídlo: vlastní, ale jsou tady i výborné restaurace.
Pojištění léčebných výloh v zahraničí Uniqa: zahrnuje i storno zájezdu až do výše 80 %, pokud bys onemocněl ještě před odjezdem. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů jsou v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 40 Kč za den.
Propozice k odjezdu: zasíláme elektronicky do 7 dní před odjezdem. Je v nich čas odjezdu, upřesnění nástupních míst, doporučený seznam oblečení, turistického vybavení, tipy na stravování atd.