MENU

Kajak a packraft Lofer Rakousko. Pokračování pro kajakáře z kurzů v Čechách. ( 3 dny )

6. 9. - 8. 9. 2024
CENA: 5 950 Kč
OBTÍŽNOST: Střední

Pro kajakáře z kurzů pro začátečníky. Kajak i packraft, vyber si.

Kajakářská škola pro kajakáře, kteří mají za sebou některý z kurzů na českých kanálech nebo Paraplíčku na Jizeře.  Víkend plný pádlování, zdokonalování techniky, pravidla jízdy ve skupině, jištění a záchrana. Všechno co by měl hotový kajakář dobře znát a umět intuitivně používat. Kurz proběhne v nádherném alpském prostředí na řece SaalachTiroler Ache, které nám poskytnou dostatek pěkných peřejí a míst ke trénování. Náročnost řek je od WW 1 po WW 2+, takže to pro tebe může být ta první divoká voda.

1. den: brzo odpoledne odjezd do kempu v Loferu.
2. den: ráno přejezd do údolí TIROLER ACHE, příprava kajaků, školení před jízdou a pádlování po řece. Budeme využívat všechny příhodné vracáky k zavěšování a vyjíždění a traverzování přes proud.  Upevníme správné návyky při řídících záběrech a naučíme se správně projíždět peřejemi, číst vodu a plánovat ideální „lajny“. Dojde i na jištění parťáků, trénování záchrany ze břehu i z kajaku. Na vodě strávíme celý den.  Vyjde- li čas, vyrazíme na prohlídku extrémního úseku Lofer Schlucht, vysvětlíme si některé průjezdy a možnosti splutí.
3. den: jedeme SAALACH pod Lofer Schluchtem. Pěkná technická místa, rychlejší peřejky a plno čitelných vracáků. Pokračujeme v tréninku náklonů, průjezdů peřejemi a zavěšování. Vyzkoušíme signalizaci na řece, skupinový sjezd i vedení skupiny a organizaci. Odpoledne vyhodnocení kurzu a jedeme domů. Předpokládaný návrat do půlnoci.
Kód Termín Cena zájezd
756 6. 9. - 8. 9. 2024 5 950 Kč objednat

Cena 5 950 Kč zahrnuje

 • dopravu mikrobusem
 • kurzovné a péči instruktorů
 • rakouský poplatek za splutí Saalachu
 • kajak, šprajdu, pádlo
 • vodáckou výbavu - bundu, vestu, helmu
 • zákonné pojištění CK
 • pojištění zapůjčených věcí proti poškození
 • VLASTNÍ DOPRAVA: sleva 800 Kč.
 • SLEVA: vlastní kajak a vodácká výbava 400 Kč.
 • PŘÍPLATEK: neopren 200 Kč, neoprenové boty 130 Kč na víkend. 
 • CENA NEZAHRNUJE: kempovné.

Další informace

Nástupní místa: Pardubice (odjezd 12:00), Hradec Králové, Poděbrady, Praha Černý Most (odjezd 13:15), Příbram a Písek nebo Benešov a Tábor, České Budějovice.
Náročnost: Tiroler Ache se pohybuje kolem WW 1, Saalach je o stupeň víc a max. do WW 2+. Na první seznámení s divokou vodou je to perfektní terén.
Spaní: ve vlastním stanu ve vodáckém kempu v městečku Lofer. Cena kempu za 1 noc v eurech je 13,5 dospělý + 1,7 taxa a 3,80 malý stan. Pokud jedeš svým autem, tak parkovné je 3,70.
Jídlo a pití: z vlastních zásob, ale v kempu je i výborná restaurace. Také obchůdek s čerstvým pečivem a můžeš si tady objednat snídani. Další možnosti jsou přímo v Loferu, což je pěšky jen hop a skok.
Pojištění léčebných výloh v zahraničí:  je povinné. Můžeme ti zařídit pojištění od Uniqa pojišťovna a. s., které zahrnuje i storno z důvodu nemoci, pokud bys onemocněl ještě před odjezdem. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů jsou v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 40 Kč za den.

Reference

Alice
Lenko, Šárko, ahooooj, moc zdravíme - už od pracovního stolu.... ráno jsem cestou kolem vody místo rukou použila na kole nohu :))))) Díky za super zážitek -osobně pro mě obrovsky silnej - ještě teď vstřebávám. Sice jsem netrénovala s chlapama všechny ty "hustý" vracáky a traversy, ale pro mě i tak neuvěřitelný-krásný.
Já mnohdy v očích hrůzu a o to více člověk ví, že v rámci možností, času má co trénovat a posilovat.
Únava z nočních přesunu je a říkali jsme s Pepčou, že ty návraty domů bude dávat o den déle po těch plavbách.
Jako respekt před klukama - kulda, Honzi = jak se přesouvají na zájezdy před / po plavbách....