MENU

Kajak a packraft Švýcarsko

Termíny se připravují
CENA: 14 990 Kč
OBTÍŽNOST: Střední

Kajakářský zájezd do Švýcarska a Rakouska. Kajak nebo packraft, vyber si.

Švýcarsko patří mezi vyhlášené kajakářské top destinace, protože svoje řeky si tady najde opravdu každý. Zkušení jezdci sjíždějí extrémní toky plné vysokých vodopádů, obtížných zablokovaných peřejí a kamenných slajdů. Pro středně pokročilé kajakáře je na švýcarských řekách nekonečná řada technických pasáží, jako dělaných pro zdokonalování kajakářských dovedností. Nakonec pohodáři, kteří ještě nemají na divoké vodě tolik naježděno, zde najdou vhodné terény. A k výjimečným řekám si přidejte bezvadnou dostupnost po kvalitních silnicích, nádherné výhledy na okolní Alpy a dobrou partu a je jasné, že vás čeká parádní kajakářská dovolená. Tohle je akce pro kajakáře, kteří dobře ovládají základní techniky jízdy na divoké vodě (např. na kanále v Brandýse  jsou jako ryba ve vodě a na Salze jakbysmet).

1. den: odpoledne odjezd do Rakouska.
2. den: horní Ammer, řeka na rozpádlování, obtížnost nepřesahuje WW 3. Peřejky se střídají s klidnými místy, je dost času na trénování i kochání se okolní přírodní rezervací a přitékajícími vodopády. Odpoledne přejezd do Švýcarska.
3. den: dopoledne trénink na proslulém Flims Gorge řeky Vorderrhein. 21 km rychlé vody obtížnost WW  2+ - 3, pádlování švýcarským Grand Canyonem. Stovky perfektních míst k zavěšování, průjezdy vln i menších válců. Po obědě podle nálady a sil některý z úseků Hinterrheinu.
4. den: dopoledne pohodička při přejezdu do údolí Innu. Vysokohorská přestávka ve Flüela pass (2 386 m n m). Odpoledne pádlovačka na vybraném úseku švýcarského Innu a vybereme si podle nálady z kompletní stupnice obtížností. Jen pasáž Ardez Gorge WW 4+ až 6 určitě nepojedeme.
5. den: další nové úseky na Innu a zase vybíráme podle vodního stavu s ohledem na bezpečnost, kondici a znalosti týmu. Přesun do Rakouska, cestou zastávka v bezcelní zóně, krátká prohlídka nejextrémnějších peřejí Innu a večer relax v extrémním aquaparku Area 47.
6. den: vyzkoušíme velký průtok a mohutné vlny Innu v úseku Imst Gorge, pro kajakáře s náročností WW 3+ až 4. Přesun přes kopec do oblasti Garmisch.
7. den: rozloučíme se kajakářkou lahůdkou Loisach. Krátký, ale hodně výživný technický úsek WW 3+.  v nádherném úzkém korytě. Po obědě návrat do ČR, předpokládaný příjezd do 23:00.

Termíny se připravují

Cena zájezdu 13 990 Kč zahrnuje

  • dopravu mikrobusem
  • kajak, šprajda, pádlo
  • vodáckou výbavu - bundu, vestu, helmu
  • program a instruktory
  • pojištění CK proti úpadku
  • pojištění zapůjčeného vybavení proti poškození
  • SLEVA: vlastní kajak a vodácká výbava 750 Kč.
  • VLASTNÍ DOPRAVA: sleva 1500 Kč.
  • PŘÍPLATEK: neopren 400 Kč, neoprenové boty 200 Kč.

Další informace

Nástupní místa: Pardubice, Poděbrady, Praha, Plzeň. Další nástupní místa na trase si můžeme domluvit.
Náročnost: od WW 2+ do WW 3+.
Program je orientační a protože celou oblast i řeky dobře známe, budeme mít možnost a určitě i příležitost pro improvizaci. Ostatně jako na všech našich kajakářských akcích, protože vždycky půjde o to, abyste si jako skupina výborně a bezpečně zapádlovali.
Nocování tam, kde to místní zvyklosti umožní, spíme na tábořištích u řek. Do kempů zamíříme při špatném počasí nebo když budete chtít, ve Švýcarsku jsou ceny za 1 noc  15 EUR, v Rakousku 12 EUR.
Pojištění léčebných výloh v zahraničí Uniqa: zahrnuje i storno zájezdu až do výše 80 %, pokud bys onemocněl ještě před odjezdem. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů jsou v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 40 Kč za den.