MENU

Kajak Albánie, svátek jara

Termíny se připravují
CENA: 16 990 Kč
OBTÍŽNOST: Lehká

Kajakářský zájezd na nejhezčí řeky Albánie

Albánie je skvělá  země pro milovníky divoké přírody. Vodáky lákají odlehlé říční soutěsky, údolí a rokle, kde nepočetné obyvatelstvo tvoří jen pastevci a rybáři. Poslední roky však vidíme, jak se místní  vodácký ráj mění a mizí pod hladinou budovaných přehrad. Nesmyslná betonová loby nenaráží na žádný odpor a tak je nejvyšší čas užít si ještě poslední zbytky nedotčené krásy.   Díky letitým zkušenostem našich vodáckých průvodců, kteří Albánii velmi dobře znají,  můžeme pohodlně upravovat program a přizpůsobit tak výběr sjížděných řek vašim dovednostem, kondici, aktuálním vodním stavům, počasí atd.  Akce je určená pro začínající kajakáře se zkušenostmi z českých řek a kanálů, kteří se chtějí  zdokonalit a posunout se na dráze zkušeného vodáka. Čeká vás trénink kajakářských dovedností, nácvik záchranných akcí, první pomoci a zásady ježdění ve skupině. Náročnost řek je WW 2 - 3. Vodácké zážitky, jak je naším zvykem, doplníme návštěvou zajímavých míst, ochutnáme místní kuchyni a večery u ohně rozveselíme říznou rakií. Táboříme u řek a na pozemcích našich albánských přátel. Jídla je v místních horách dostatek a za hodně rozumné ceny.

Předpokládaný program

1. den: ráno odjezd z ČR.
2. den: horní úsek řeky TARY. Obtížnost řeky nepřesahuje WW III, pěkné jazyky tvoří skvělá rozhraní k trénování závěsů, přejezdů a výjezdů.
3. den: řeka CIJEVNA. Pozoruhodná perlička na hranicích mezi AlbániíČernou Horou. Nádherné WW III peřejky si sjedete dříve než je pohltí plánovaná přehrada.
4. den: nepřístupný kaňon řeky DUSHIT v pohoří s krásným jménem Mirdita, v  albánštině Dobrý den.
5. den: přejezd na trajekt a úžasná cesta po jezeře Komani. Plavba je označována jako jedna z nejhezčích lodních cest Evropy. Splutí VALBONY zařezané do slepencového kaňonu na dohled zasněžených dvoutisícovek Prokletých hor.
6. den: FANIMATH, pěkné peřeky a technické průjezdy v horách Mali i Munellës. Skalní kaňon se ztratí na dlouhé kilometry mimo civilizaci.
7. den: nejpopulárnější řeku, kaňon na OSUMU, nemůžeme vynechat.  Krása tohoto místa se těžko slovy popisuje a pocity při průjezdu už vůbec. Lehká voda v nejúžasnějším kaňonu Evropy.
8. - 9. den: podle vody v oblasti zvolíme mezi dvěmi návratovými trasami. Buď přes makedonskou divošku RADIKU nebo přes severní Albánii a řeku KIR a vyhlášenou černohorskou divočárnu na MORAČE

10. den: příjezd domů dopoledne.

Termíny se připravují

Cena zájezdu 16 990 Kč zahrnuje

  • dopravu mikrobusem
  • trajekt Komani
  • kajak, šprajdu, pádlo
  • vodáckou výbavu - bundu, vestu, helmu
  • program a instruktory
  • pojištění CK proti úpadku
  • pojištění zapůjčeného vybavení proti poškození
  • SLEVA: vlastní kajak a vodácká výbava 950 Kč.
  • NEOPREN: příplatek 300 Kč, neoprenové boty 200 Kč.
  • CENA NEZAHRNUJE: ubytování.

Další informace

Nástupní místa: Pardubice, Praha, Humpolec, Jihlava, Brno.
Spaní: tábořit budeme u řek, u hospod a kdyby nás náhodou postihla nějaká nepřízeň počasí, vždycky se u místních najde postel za přijatelný peníz.
Jídlo a pití: z domova jen něco málo na cestu, jinak si všechno kupujeme u místních.
Poplatky na řekách: vybírá se na Osumu a Radice, ale jsou to zatím jen malé částky a v dubnu se pravděpodobně ještě vybírat nebude.
Pojištění léčebných výloh v zahraničí Uniqa: zahrnuje i storno zájezdu až do výše 80 %, pokud bys onemocněl ještě před odjezdem. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů jsou v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 35 Kč za den.
Nákup vlastního vybavení: využij klientskou slevu ve vodáckém obchodě CVOK SPORT, informuj se u Karla Vakovského na tel: 604 277 586. www.cvoksport.cz