MENU

Kajak škola Jizera Paraplíčko. Základní kurz na víkend. Seznámení s kajakem pro začátečníky.

Několik termínů
CENA: 3 250 Kč
OBTÍŽNOST: Velmi lehká

Kajakářská škola pro začátečníky

Pod soutokem KameniceJizerou je nádherné místo se slalomovou tratí na peřeji Paraplíčko. Právě tady máme ideální podmínky pro nácvik prvních kajakářských dovedností.
Pokud nám to vodní stav dovolí, v neděli ráno vyjedeme na Kamenici, abyste si mohli sjet krásný úsek ještě nad soutokem s Jizerou a skončíme zase na Paraplíčku.

Nejprve se podrobně seznámíte s kajakem a vybavením. Vysvětlíme si pár nejzákladnějších věcí teoreticky, předvedeme vám základní záběry a náklony.  Začátky jsou vždycky nejtěžší, ale podle rad instruktorů začnete kajak na klidné vodě brzy ovládat.
Po zvládnutí kajaku na klidné vodě přistoupíme k trénování v prvních proudech a důkladně nacvičujeme zavěšovánívyjíždění z vracáku, vyhýbání se překážkám, cílený průjezd peřejemi. Budete mít i dostatek příležitostí vyzkoušet si plavání v tekoucí vodě, sebezáchranuodlovení kajaků.
Ve večerním bloku získáte další informace o ježdění v partě, způsobech záchrany a získáte přehled o dalších možnostech ježdění na kajaku u nás a v zahraničí.
Děti od 13 let, výška min. 155 cm.

Kód Termín Cena zájezd
739 27. 7. - 28. 7. 2024 Obsazeno
747 10. 8. - 11. 8. 2024 3 250 Kč objednat
753 31. 8. - 1. 9. 2024 3 250 Kč objednat
762 14. 9. - 15. 9. 2024 3 250 Kč objednat

 Cena 3 250 Kč zahrnuje

  • kurzovné
  • kajakářské instruktory 
  • kajak, šprajdu, pádlo
  • vodáckou výbavu - bundu, vestu, helmu
  • pojištění zapůjčeného vybavení pro případ poškození
  • zákonné pojištění CK
  • SLEVA: vlastní kajak a kompletní výbava 300 Kč.
  • PŘÍPLATEK:  neopren 250 Kč a neoprenové boty 150 Kč za víkend.
  • CENA NEZAHRNUJE: poplatek vodáckému oddílu Železný Brod na údržbu slalomová tratě a tábořiště na Paraplíčku 150 Kč za osobu. Platíš na místě.

Další informace

Doprava: vlastní, autem nebo vlakem do stanice Spálov.
Ubytování: přímo u řeky na vodáckém tábořišti ve vlastním stanu. Pokud chcete pohodlnější nocleh, tak doporučujeme Hotel pod Spálovem (cca 300 m od tábořiště, cena od 350 Kč/noc), Spálov 27, Železný Brod (tel.:+420 481 621 972,  info@hotelpodspalovem.cz)
Stravování: z vlastních zásob nebo v hospodě.
Sjízdnost Jizery a bezpečnost: kurz se koná na přírodní vodě a Jizera je v tomto úseku obvykle celoročně sjízdná. Pokud to tak není, např. po přívalovém dešti,   je na instruktorech, aby rozhodli o změnách (jiný úsek, jiná řeka nebo kanál...vždycky je nějaká možnost).  A vždycky jde v první řadě o tvoji bezpečnost a pohodu, protože tě chceme do kajaku úplně zbláznit.
Na čem jezdíme: kajaky od výrobců Železný, Dagger, Waka Kayaks, Prijon, Liquidlogic a vůbec se neboj, máme kajak úplně na každou postavu.

Pojištění storna a trvalých následků úrazu Uniqa: zahrnuje storno až do výše 80 %  z ceny, pokud onemocníš ještě před akcí plus trvalé následky úrazu. Denní sazba pro dospělého je 25 Kč, pro děti do 15 let 21 Kč.

Reference

Adam
Chcel by som poďakovať obom inštruktorom za veľmi zábavný, poučný a športovo bohatý víkend. Užili sme si to a už plánujeme ďalší výlet na kajaky. Happy aj Lumír boli veľmi ochotný, schopný a trpezlivý učitelia a odpovedali aj na hromadu našich otázok. Boli sme veľmi spokojní. Podpísaný: Miroslav Halaj, Filip Csontos, Adam Škorňa.
Martin
Ahoj Jirko, díky moc za veškerou tvojí péči, kterou si nám o víkendu věnoval. Byl jsem sám zvědavý, kolik z dětí vydrží celý víkend a nakonec odpadl v neděli jen jeden, což považuju za úspěch. Pravidelně děláme po společných akcích hodnocení v autě. Používám stupnici spokojenosti 1-10 a tady to dopadlo v průměru lehce na 8, což je super. Dětem se líbil adrenalin a měli radost z toho, že se jim dařilo se zlepšovat. Zmiňovali, že by ke konci už preferovali větší svobodu a třeba možnost sjet a vyjet si samy celý úsek. Každopádně to byl skvělý první impuls a určitě budeme s kajakem pokračovat. Ještě jednou moc díky!
Irena
Ahoj Jiří, moc a moc děkuji za skvělý kurz. Krásně jsem si to užila a zase něco naučila. U mě to jde pomalu. Tak zas někdy na vodě. Budu se těšit.
Slávka
Ahoj, Tak za mne bylo vše ok. Ocenuji především trpělivost s nejslabším účastníkem kurzu, s mojí osobou. Oba kluci, Jirka i Ondra, byli velice vstřícni a v pohodě. Ne vždy je tomu tak. Proto i v budoucnosti zůstanu věrná vaší cestovce. Celou zimu se budu těšit na další vodácke zážitky. Hodně štěstí a zdraví přeje všem cvokům Slávka.
Irena
Ahojky, na Parapličku jsem se měla báječně. Instruktor Jirka byl vynikající a jeho pomocníci také. Odnesla jsem si spoustu cenných rad. Moc a moc mu děkuji a budu se těšit na další kurz. Irena
Zbyněk
Ahoj, děkujeme Vaší kanceláři a hlavně instruktorům za pěkný kurz jízdy na kajaku, který proběhl na Paraplíčku. Kurz byl pro nás velice užitečný. Zbyněk
Ľubica
Ahoj! Děkuji za krásný víkend na Paraplíčku. Asi 1,5 měsíce jsem koukala na tento kurz a bála se přihlásit, že už jsem trochu za zenitem na to se učit na kajaku. Děkuji Kubovi, že mi ukázal opak a zvažuji si dát další kurz :-).
Večer u ohně a roj Perseid, to už byla třešnička na dortu! Ještě jednou, díky za tento kurz a Kubovi za trpělivost.
Ľubica
Petra H.
Ahoj Zuzko. Já jsem si byla kajak jen vyzkoušet. Vůbec nemám ambice v tom pokračovat. Ale instruktor Kuba je skvělý, trpělivý, a když jsem dělala co mi řekl tak to bylo supr. Díky za tuto možnost. Petra H.

Honza
Ahoj, na webu jsem nenašel, kam se davají reference a tak píši tento email: Chtěl bych moc poděkovat Michalovi "Kuldovi" a Lumírovi za super víkend na Paraplíčku. Moc jsem si to užil.
Láďa C.
Ahoj Happy, díky moc za fotky i videa z Paraplíčka. Také díky za přístup, kterým jsi vedl učení kajakářských dovedností. Zůstala mi hezká vzpomínka na vodu i vás všechny, které jsem mohl poznat. Přeji Tobě i celé rodině a jasně že i CVOKu hezké dny a pevné zdraví. Ať se vám daří a zase někdy někde AHOOOJ.
Lenka
Ahojky Jirko,
moc děkujeme za fotky i krásný víkend.
Zdenda si sobotu moc užil, prý to splnilo očekávání. A mně mrzí, že jsem si to alespoň nezkusila. ????
Moc pozdravuj Lucku a celou rodinku.
Daniel P.
Dobrý den, moc rád bych poděkoval za skvělý víkend, perfektně zorganizovanou akci a pokud můžetete ještě jednou bych rád poděkoval Kubovi "Grázlovi" :-) za super vedení. Přeji pěkný den. Daniel P. (Kajakářská škola na Jizeře)

Hana T.
Ahoj do CVOKu, o víkendu jsem se zúčastnila společně se synem teenagerem dvoudenního kajakářského kurzu pro začátečníky. Domů jsem se vrátila totálně vyřízená (proč mi nikdo neřekl, že si ten kajak budu muset házet na rameno??!!), v pondělí jsem do kanclu dolezla po čtyřech a za celý den se mi nepodařilo se přepnout do pracovního módu (naštěstí - nadřízení si toho nevšimli a podřízení to uvítali, odpadla jim pravidelná dávka buzerace). Chtěla bych touto cestou poděkovat instruktorům Kuldovi a Ondrovi za vedení, neustávající pomoc, trpělivost. Byli fakt skvělí, pořád v dobré náladě a ani nemehlo mého formátu je nijak nevyvedlo z míry (anebo jsem si toho nevšimla, jak jsem měla hlavu furt pod vodou). Ten starší navíc servíroval parádní kávu ze své moka konývky a ten mladší míchal výborný gin s tonikem. V propozicích ke kurzu bylo uvedeno, že Kulda nepřetržitě chválí…. Já tedy nebyla pochválena ani jednou, zato hrozba „jebnutí pádlem“ se nade mnou vznášela po celé dva dny…... ale komu není rady, tomu není pomoci, a co je k nepochopení na pokynu „nechoď furt po tom dně“, že??! Druhá Štěpánka Hilgertová ze mě už asi fakt nebude, ale děkuji za příležitost nahlédnout do kajakářského světa. Zkusit si něco, co vypadá krásně, lehce a přirozeně v podání instruktorů, ale pro mě to je absolutně nedosažitelné. Díky za možnost zažít krásný víkend v přírodě a poznat fajn lidi! Z Třemošnice zdraví Hana.
Jan Z.
Ahoj, chci poděkovat za bezvadný zážitek. Instruktor Honza Žid byl fajn a uvedl mě do základů kajakářských dovedností. I zvolené prostředí bylo krásné. Rád bych pokračoval. Bohužel moje finanční situace mi nedovoluje zahraniční cesty typu Salza. Líbil se mi návrh J. Žida, že by další krok mohl být kajakářský výcvik třeba na kanále v Brandýse nad Labem. Budu velmi rád, pokud se dozvím, jaké jsou možnosti. A také , že s Vaší kanceláří rád pojedu na další trénink. V červenci bohužel držím v práci pohotovost. Někdy později? Prosím, pozdravujte Honzu Žíďu. Mějte se pěkně, Jan Z.

Bohumil
Rád bych poděkoval za krásnou včerejší akci kajakování na řece Jizeře. I když počasí nebylo nejteplejší, přesto se z mého pohledu, kajakování povedlo, a to i díky perfektní připravenosti ze strany vaší c.k., tedy CVOKu. Navíc k dobré pohodě přispěla i činnost obou trenérů (Bundáše i Rohlíka) a jejich zasvěcený přístup jak k teorii, tak zejména i praktické výuce na vodě. Přestože jsem jim poděkoval po ukončení akce, tak ještě jednou děkuji i touto cestou.  Musím říci, že jsem byl vždy velmi spokojen se všemi akcemi CVOKu, kterých jsem se zúčastnil.  Děkuji a přeji hezký den.    
Pavel M.
Dobrý den, chtěl bych Vám poděkovat za kajakářský kurz na Jizeře, který jsem absolvoval tento víkend. Jmenovitě hlavně panu Petru Smékalovi, za jeho profesionální vedení kurzu, které mi umožnilo se ve svých dovednostech posunout výrazně dále. Tento kurz výrazně předčil mé očekávání, protože kromě avizovaných dovedností jakou jsou výjezdy a nájezdu do proudů atd. jsem se naučil základy eskymování, jízdu na vlně a co dělat když se dostanu do malého válce. Zkrátka super. Ještě jedou díky Peře. S podravem Pavel M.