MENU

Kajak škola na Jizeře a Kamenici, základní kurz

Termíny se připravují
CENA: 2 950 Kč
OBTÍŽNOST: Lehká

Kajakářská škola pro začátečníky

Pod soutokem KameniceJizerou je nádherné místo se slalomovou tratí na peřeji Paraplíčko. Právě tady máme ideální podmínky pro nácvik prvních kajakářských dovedností.
V neděli ráno vyjedeme na Kamenici, abyste si mohli sjet krásný úsek ještě nad soutokem s Jizerou a skončíme zase na Paraplíčku.

Nejprve se podrobně seznámíte s kajakem a vybavením. Vysvětlíme si pár nejzákladnějších věcí teoreticky, předvedeme vám základní záběry a náklony.  Začátky jsou vždycky nejtěžší, ale podle rad instruktorů začnete kajak na klidné vodě brzy ovládat.
Po zvládnutí kajaku na klidné vodě přistoupíme k trénování v prvních proudech a důkladně nacvičujeme zavěšovánívyjíždění z vracáku, vyhýbání se překážkám, cílený průjezd peřejemi. Budete mít i dostatek příležitostí vyzkoušet si plavání v tekoucí vodě, sebezáchranuodlovení kajaků.
Ve večerním bloku získáte další informace o ježdění v partě, způsobech záchrany a získáte přehled o dalších možnostech ježdění na kajaku u nás a v zahraničí.

Termíny se připravují

 Cena 2 950 Kč zahrnuje

  • kurzovné
  • kajakářské instruktory 
  • zapůjčení vybavení - vodácká bunda, vesta, přilba, kajak, špricdeka, pádlo
  • dopravu kajaků a vybavení na start a z cíle
  • SLEVA: vlastní kajak a vodácká výbava sleva 300 Kč
  • PŘÍPLATEK: neopren a boty 200 Kč
  • CENA NEZAHRNUJE: poplatek vodáckému oddílu Železný Brod na údržbu tábořiště na Paraplíčku 50 Kč za osobu a den.

Další informace

Doprava: vlastní, autem nebo vlakem do stanice Spálov.
Ubytování: přímo u řeky na vodáckém tábořišti ve vlastním stanu. Pokud chcete pohodlnější nocleh, tak doporučujeme Hotel pod Spálovem (cca 300 m od tábořiště, cena od 250 Kč/noc), Spálov 27, Železný Brod (tel.:+420 481 621 972,  info@hotelpodspalovem.cz)
Stravování: z vlastních zásob nebo v hospodě.
Sjízdnost Jizery a bezpečnost: kurz se koná na přírodní vodě a Jizera je v tomto úseku obvykle celoročně sjízdná. Pokud to tak není, např. po přívalovém dešti,   je na instruktorech, aby rozhodli o změnách (jiný úsek, jiná řeka nebo kanál...vždycky je nějaká možnost).  Vždycky nám půjde v první řadě o tvoji bezpečnost a pohodu, protože tě chceme do kajaku úplně zbláznit.
Kajaky máme od výrobců Železný, Dagger, Waka Kayaks a tak se nemusíš bát, že bychom snad neměli kajak úplně na každou postavu.
Úrazové pojištění trvalých následků: zájemcům můžeme uzavřít úrazové pojištění trvalých následků od pojišťovny Uniqa, a. s. Denní sazba pro dospělého je 15 Kč, pro děti do 15 let 10 Kč.