MENU

Krásné řeky Francie a Švýcarska pro pohodáře. Snídaně v ceně.

Několik termínů
CENA: 13 750 Kč
OBTÍŽNOST: Velmi lehká

Vodácký zájezd do oblasti Burgunska-Franche-Comté. Na kánoi, nafukovacím kajaku, paddleboardu.

Nově vymazlený zájezd pro všechny milovníky Francie do úžasného kraje JURA v oblasti Burgunska  Franche  Comté. Krajina tohoto francouzského regionu se svojí krásou zapíše hluboko do srdce každého návštěvníka. Typický francouzský venkov s honosnými statky vedle vinic, starobylé hrady posazené na příkrých skalách dohlížejí na krasové říčky plynoucí hluboko v údolích.  Všude vládne klid a pohoda. Tenhle vodácký výlet je nenáročný a zvládnou ho i začínající vodáci. Navíc je to skvělá příležitost vytáhnout na vodu i děti. Řeky jsou vlídné, proložené spoustou pěkných a krásně sjízdných peřejek. Přejezdy mezi řekami jsou krátké a ani dojezdová trasa z ČR není dlouhá, protože jedeme na pomezí FrancieŠvýcarska.

1. den: dopoledne odjezd do Francie na tábořiště u řeky.
2. den: ideální řekou na začátek našeho vodáckého výletu je určitě OGNON. Poplujeme lesním údolím, pastvinami i venkovem. Plavbu zpestřují krásné kamenné prahy a jízky.  Řeka mimo jiné slouží i jako napajedlo všudypřítomných montbéliardských kravek.  Z jejich mléka místní vyrábějí skvělý sýr Comté a světoznámý Morbier s typickou popelnou linkou nařezu. Určitě rádi ochutnáte. Odpoledne se přesuneme do kempu s bazénem v půvabném francouzském městečku Ornans a ubytujeme se tady na příští 2 NOCI.
3. den:  začneme procházkou od vývěru řeky LOUE Kaňonem podél nesčetných kaskád dojdeme na start první etapy a pokračujeme po vodě.  Tady krasové prahy tvoří hezké a jednoduché peřeje, sklouzneme i pár jezů. Pod lodí se prohání hejna ryb, okouzlí vás pohledy na mohutné lesní údolí a kamenné vesnice.  Večer strávíme prohlídkou Ornans nebo výstupem na některý z okolních beldevérů,   odkud jsou fascinující výhledy do celého údolí LOUE.
4. den: druhá etapa na LOUE začíná pod květinovými balkóny v Ornans,   ale za městem se řeka zase vnoří do lesních roklí, silnice se ztratí daleko v kopcích a  kolem řeky potkáme jen pár kouzelných francouzských statků. Ve svižném tempu plujeme až k hradu Cléron a pod jeho hradbami se s LOUE rozloučíme. Ještě se podíváme k vývěru řeky Lison a krátce přejedeme do kempu v hezké švýcarské vesnici. Tábořit budeme přímo nad řekou DOUBS.
5. den: DOUBS je významnou řekou regionu, protéká nádherným údolím lesů a horských pastvin a ve sjížděném úseku tvoří francouzsko – švýcarskou hranici.  Čekají nás lehké peřejky a pěkná místa na piknik a koupání. Krátkou procházkou se podíváme k vodopádu. Plavba vede téměř opuštěnou krajinou a bude to dokonalý relax před cestou domů. Ještě povečeříme a ve 20 hodin odjíždíme.
6. den: příjezd do ČR ráno.
Kód Termín Cena zájezd
656 19. 8. - 24. 8. 2024 13 750 Kč objednat

Cena zájezdu 13 750 Kč zahrnuje

  • dopravu a program
  • 3x komfortní kemp, 1x tábořiště
  • 4x snídaně
  • zapůjčení vybavení - vesta, vodácká bunda
  • loď jakou si vyberete (Baraka, třímístné Rio, kajak Safari nebo K1, paddleboard), pádlo
  • do lodi barel na drobnosti
  • přátelskou a profesionální péči instruktorů
  • pojištění CK proti úpadku
  • pojištění zapůjčeného vybavení proti poškození
  • CENA PRO DĚTI: do 15 let 12 990 Kč.

Další informace

Nástupní místa: Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady, Praha, Beroun, Plzeň.
Doprava:  autobusem nebo minibusem podle toho, kolik se nás sejde. Při odjezdu z Pardubic můžete parkovat u našeho skladu. Rychlá cesta - jedeme po dálnicích a na místě už jen krátké přesuny. Návrat - Praha do půlnoci.
Ubytování: 6x  ve vlastním stanu celkem ve 3 kempech, 1x je tábořiště vybavené pitnou vodou a WC.
Stravování:  snídaně máte od nás. Ostatní je na vás. Něco studeného si berete sebou do lodi na oběd a teplou večeři si už uvaříte nebo zajdete do restaurace. Francie je ale na jídlo dost drahá, tak  si většinou každý uvaří a zajde si pak na pivko, kávičku a pro lokální speciality. Denně si na tržištích kupujeme čerstvé pečivo, víno, sýry a uzeniny místní produkce. Průvodci tohoto zájezdu jsou Francií už pěkně rozmlsaní, tak se klidně spolehněte, že vás vezmou ochutnat všechny místní delikatesy.
Na čem pojedete: vyberte si loď, na kterou jste zvyklí. Baraku, třímístné Rio nebo nafukovací kajak od Gumotexu Safari nebo K1. Pokud rádi jezdíte na padlleboardu, tak na téhle akci to jde. Můžeme vám půjčit náš nebo si vezměte svůj.
Pojištění léčebných výloh v zahraničí: je nezbytné. Můžeme vám zprostředkovat pojištění od Uniqa pojišťovna a. s., které zahrnuje i storno zájezdu z důvodu nemoci. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů naleznete v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 40 Kč za den, pro děti do 15 let je sazba 23 Kč za den.
Propozice k odjezdu: posíláme e-mailem 10 dní před odjezdem. Je v nich čas odjezdu, upřesnění nástupních míst, doporučený seznam oblečení, turistického vybavení, tipy na stravování atd.
Dárek pro vodáka?

Reference

Petr M.
Dobrou vodu , dobrý den....chtěl bych poděkovat za skvělé zážitky po našem putování po francouzských řekách , zvláště pak našim průvodcům . Ondrovi , za jeho charizma , vždy s ůsměvem , kdykoli připraven pomoci, fantomasovi za nádherné historky , a vůbec za všechno, bylo to ůžo…..těším se na příští rok ahooooooooooooj Petr M.