MENU

Krasové řeky Burgunska-Franche-Comté. Francie a Švýcarsko

Termíny se připravují
CENA: 13 990 Kč
OBTÍŽNOST: Velmi lehká

Vodácký zájezd na pomezí Francie a Švýcarska

Nově vymazlený zájezd pro všechny milovníky Francie.  K našemu tradičnímu výletu jsme přidali ještě další dvě kouzelné říčky, obě ale pořád v úžasném kraji JURA v oblasti Burgunska  Franche  Comté. Krajina tohoto francouzského regionu, se svojí krásou zapíše hluboko do srdce každého návštěvníka. Typický francouzský venkov s honosnými statky a s přilehlými vinicemi, starobylé hrady posazené na příkrých skalách dohlížejí na krasové říčky plynoucí v hlubokých údolích. Břehy spojují románské mosty, po kterých tu a tam přeběhne stádo krav. Všude vládne klid a pohoda. Tenhle vodácký výlet je nenáročný a zvládnou ho i začínající vodáci. Řeky jsou vlídné, proložené spoustou pěkných a krásně sjízdných peřejek. Přejezdy mezi řekami jsou krátké a ani dojezdová trasa z ČR není dlouhá, protože jedeme na pomezí FrancieŠvýcarska.

1. den: dopoledne odjezd do Francie na tábořiště u řeky.
2. - 3. den: ideální řekou na začátek našeho vodáckého výletu je určitě OGNON a budeme ho sjíždět dva dny.  Poplujeme lesním údolím, pastvinami i venkovem. Plavbu zpestřují krásné kamenné prahy a jízky, které mají dřevěné desky pro bezpečné splutí. Dopádlujeme přímo do kempu.  V dalším okolí řeky se střídá divoká příroda s častými venkovskými zámečky a statky. Voda v OGNONU bývá jako kafíčko a svádí ke koupání.  Řeka mimo jiné slouží i jako napajedlo všudypřítomných montbéliardských kravek,   z jejich mléka místní vyrábí skvělý sýr Comté a určitě ho rádi ochutnáte. Odpoledne se přesuneme do kempu v půvabném francouzském městečku Ornans, kde se ubytujeme na příští 3 NOCI.
4. den:  začneme pěším výletem (3 hod) k vyvěračce LOUE a kaňonem podél nesčetných kaskád dojdeme na start první etapy. Tady krasové prahy tvoří hezké peřeje a sjedeme i pár jezů. Pod lodí uvidíte spoustu ryb a okouzlí vás pohledy na okolní kamenné vesnice.  Z Ornans také vede několik pěších tras na okolní beldevéry,   odkud jsou fascinující výhledy do celého údolí LOUE. I jinak se v Ornans snadno zabavíte...muzeum francouzského krajináře Gustava Courbeta, památky, hospůdky a kavárny nad řekou, záleží na vás.
5. den: druhá etapa na LOUE začíná pod květinovými balkóny v Ornans, ale za městem se řeka zase vnoří do lesních roklí, zvlněných pastvin a ve svižném tempu plyne až k hradu Cléron. Pěšky se pak podíváme k vyvěračce řeky LISON a navečer se vrátíme do kempu.
6. den: třetí etapa po LOUE. Tentokrát se LOUE zařezá do strmých stěn vápencového kaňonu, mezi vodáky se mu říká Malá Kanada. Silnice se ztratí daleko v kopcích a tak kolem řeky potkáme jen pár kouzelných francouzských statků. Oblastí pohoří JURA nás pak čeká krátký přesun do Švýcarska.  V kempu jedné malé hezké švýcarské vesnice budeme tábořit přímo nad řekou DOUBS.
7. den: DOUBS je významnou řekou regionu, protéká malebným údolím lesů a horských pastvin a ve sjížděném úseku tvoří francouzsko – švýcarskou hranici.  Čekají vás lehké peřejky a pěkná místa k pikniku a koupání, krátkou procházkou se podíváme k vodopádu. Plavba vede téměř opuštěnou krajinou a bude to dokonalý relax před cestou domů. Večer jedeme domů.
8. den: návrat ráno.

Termíny se připravují

Cena zájezdu 13 990 Kč zahrnuje

  • dopravu a program
  • 5x komfortní kemp, 1 x tábořiště
  • 6x snídaně
  • zapůjčení vybavení - vesta, vodácká bunda
  • samovylévací kánoe 2-3 místná
  • do lodi barel na drobnosti
  • instruktora na vodě
  • pojištění CK proti úpadku
  • pojištění zapůjčeného vybavení proti poškození
  • CENA PRO DĚTI: do 15ti let 12 990 Kč.

Další informace

Nástupní místa: Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady, Praha, Beroun, Plzeň.
Doprava:  autobusem s klimatizací. Při odjezdu z Pardubic můžete parkovat u našeho skladu. Rychlá cesta - jedeme po dálnicích a na místě už jen krátké přesuny. Návrat - Praha do půlnoci.
Ubytování: 6x  ve vlastním stanu celkem ve 3 kempech, 1x je tábořiště vybavené pitnou vodou a WC.
Stravování:  snídaně máte od nás. Ostatní je na vás. Něco studeného si berete sebou do lodi na oběd a teplou večeři si už uvaříte nebo zajdete do restaurace. Francie je ale na jídlo dost drahá, tak  si většinou každý uvaří a zajde si pak na pivko, kávičku a pro lokální speciality. Denně si na tržištích kupujeme čerstvé pečivo, víno, sýry a uzeniny místní produkce. Průvodci tohoto zájezdu jsou Francií už pěkně rozmlsaní, tak se klidně spolehněte, že vás vezmou ochutnat všechny místní delikatesy.
Pojištění léčebných výloh v zahraničí: je nezbytné. Můžeme vám zprostředkovat pojištění od Uniqa pojišťovna a. s., které zahrnuje i storno zájezdu, nyní nově i z důvodu onemocnění Cov-19. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů naleznete v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 35 Kč/den, pro děti do 15 let je sazba 19 Kč/den.
Propozice k odjezdu: posíláme e-mailem 10 dní před odjezdem. Je v nich čas odjezdu, upřesnění nástupních míst, doporučený seznam oblečení, turistického vybavení, tipy na stravování atd.
Dárek pro vodáka?