MENU

Krasové řeky Burgunska-Franche-Comté. Francie a Švýcarsko. Na kánoi, kajaku, paddleboardu. Snídaně v ceně.

Termíny se připravují
CENA: 13 990 Kč
OBTÍŽNOST: Velmi lehká

Vodácký zájezd na pomezí Francie a Švýcarska

Nově vymazlený zájezd pro všechny milovníky Francie.  K našemu tradičnímu výletu jsme přidali ještě další dvě kouzelné říčky, obě ale pořád v úžasném kraji JURA v oblasti Burgunska  Franche  Comté. Krajina tohoto francouzského regionu, se svojí krásou zapíše hluboko do srdce každého návštěvníka. Typický francouzský venkov s honosnými statky a s přilehlými vinicemi, starobylé hrady posazené na příkrých skalách dohlížejí na krasové říčky plynoucí v hlubokých údolích. Břehy spojují románské mosty, po kterých tu a tam přeběhne stádo krav. Všude vládne klid a pohoda. Tenhle vodácký výlet je nenáročný a zvládnou ho i začínající vodáci. Řeky jsou vlídné, proložené spoustou pěkných a krásně sjízdných peřejek. Přejezdy mezi řekami jsou krátké a ani dojezdová trasa z ČR není dlouhá, protože jedeme na pomezí FrancieŠvýcarska.

1. den: dopoledne odjezd do Francie na tábořiště u řeky.
2. - 3. den: ideální řekou na začátek našeho vodáckého výletu je určitě OGNON a budeme ho sjíždět dva dny.  Poplujeme lesním údolím, pastvinami i venkovem. Plavbu zpestřují krásné kamenné prahy a jízky, které mají dřevěné desky pro bezpečné splutí. Dopádlujeme přímo do kempu.  V dalším okolí řeky se střídá divoká příroda s častými venkovskými zámečky a statky. Voda v OGNONU bývá jako kafíčko a svádí ke koupání.  Řeka mimo jiné slouží i jako napajedlo všudypřítomných montbéliardských kravek,   z jejich mléka místní vyrábí skvělý sýr Comté a určitě ho rádi ochutnáte. Odpoledne se přesuneme do kempu v půvabném francouzském městečku Ornans, kde se ubytujeme na příští 3 NOCI.
4. den:  začneme pěším výletem (3 hod) k vyvěračce LOUE a kaňonem podél nesčetných kaskád dojdeme na start první etapy. Tady krasové prahy tvoří hezké peřeje a sjedeme i pár jezů. Pod lodí uvidíte spoustu ryb a okouzlí vás pohledy na okolní kamenné vesnice.  Z Ornans také vede několik pěších tras na okolní beldevéry,   odkud jsou fascinující výhledy do celého údolí LOUE. I jinak se v Ornans snadno zabavíte...muzeum francouzského krajináře Gustava Courbeta, památky, hospůdky a kavárny nad řekou, záleží na vás.
5. den: druhá etapa na LOUE začíná pod květinovými balkóny v Ornans, ale za městem se řeka zase vnoří do lesních roklí, zvlněných pastvin a ve svižném tempu plyne až k hradu Cléron. Pěšky se pak podíváme k vyvěračce řeky LISON a navečer se vrátíme do kempu.
6. den: třetí etapa po LOUE. Tentokrát se LOUE zařezá do strmých stěn vápencového kaňonu, mezi vodáky se mu říká Malá Kanada. Silnice se ztratí daleko v kopcích a tak kolem řeky potkáme jen pár kouzelných francouzských statků. Oblastí pohoří JURA nás pak čeká krátký přesun do Švýcarska.  V kempu jedné malé hezké švýcarské vesnice budeme tábořit přímo nad řekou DOUBS.
7. den: DOUBS je významnou řekou regionu, protéká malebným údolím lesů a horských pastvin a ve sjížděném úseku tvoří francouzsko – švýcarskou hranici.  Čekají vás lehké peřejky a pěkná místa k pikniku a koupání, krátkou procházkou se podíváme k vodopádu. Plavba vede téměř opuštěnou krajinou a bude to dokonalý relax před cestou domů. Večer jedeme domů.
8. den: návrat ráno.

Termíny se připravují

Cena zájezdu 13 990 Kč zahrnuje

  • dopravu a program
  • 5x komfortní kemp, 1 x tábořiště
  • 6x snídaně
  • zapůjčení vybavení - vesta, vodácká bunda
  • oď jakou si vyberete (Baraka, třímístné Rio, kajak Safari nebo K1, paddleboard), pádlo
  • do lodi barel na drobnosti
  • přátelskou a profesionální péči instruktorů
  • pojištění CK proti úpadku
  • pojištění zapůjčeného vybavení proti poškození
  • CENA PRO DĚTI: do 15ti let 12 990 Kč.

Další informace

Nástupní místa: Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady, Praha, Beroun, Plzeň.
Doprava:  autobusem s klimatizací. Při odjezdu z Pardubic můžete parkovat u našeho skladu. Rychlá cesta - jedeme po dálnicích a na místě už jen krátké přesuny. Návrat - Praha do půlnoci.
Ubytování: 6x  ve vlastním stanu celkem ve 3 kempech, 1x je tábořiště vybavené pitnou vodou a WC.
Stravování:  snídaně máte od nás. Ostatní je na vás. Něco studeného si berete sebou do lodi na oběd a teplou večeři si už uvaříte nebo zajdete do restaurace. Francie je ale na jídlo dost drahá, tak  si většinou každý uvaří a zajde si pak na pivko, kávičku a pro lokální speciality. Denně si na tržištích kupujeme čerstvé pečivo, víno, sýry a uzeniny místní produkce. Průvodci tohoto zájezdu jsou Francií už pěkně rozmlsaní, tak se klidně spolehněte, že vás vezmou ochutnat všechny místní delikatesy.
Na čem pojedete: vyberte si loď, na kterou jste zvyklí. Baraku, třímístné Rio nebo nafukovací kajak od Gumotexu Safari nebo K1. Pokud rádi jezdíte na padlleboardu, tak na téhle akci to jde. Můžeme vám půjčit náš nebo si vezměte svůj.
Pojištění léčebných výloh v zahraničí: je nezbytné. Můžeme vám zprostředkovat pojištění od Uniqa pojišťovna a. s., které zahrnuje i storno zájezdu z důvodu nemoci. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů naleznete v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 40 Kč za den, pro děti do 15 let je sazba 23 Kč za den.
Propozice k odjezdu: posíláme e-mailem 10 dní před odjezdem. Je v nich čas odjezdu, upřesnění nástupních míst, doporučený seznam oblečení, turistického vybavení, tipy na stravování atd.
Dárek pro vodáka?

Reference

Petr M.
Dobrou vodu , dobrý den....chtěl bych poděkovat za skvělé zážitky po našem putování po francouzských řekách , zvláště pak našim průvodcům . Ondrovi , za jeho charizma , vždy s ůsměvem , kdykoli připraven pomoci, fantomasovi za nádherné historky , a vůbec za všechno, bylo to ůžo…..těším se na příští rok ahooooooooooooj Petr M.