Krasové řeky Slovinska a 2 dny u moře

Termíny se připravují
CENA: 11 990 Kč
OBTÍŽNOST: Střední

Vodácký zájezd do Slovinska a Chorvatska

Sjíždění krasových řek a relax na plážích ISTRIE. Všechny noci jsou v kempech a přidali jsme ještě jednu řeku. Řeky nejsou obtížné a jedeme je na nafukovacích kánoích.

1. den: dopoledne odjezd do Slovinska a kolem 21 - 22 hodiny dojedeme na tábořiště.
2. den: první vodačení bude na krasové říčce KUPA. Je chorvatsko-slovinskou hraniční řekou. Teče velmi hezkou krajinou a pobaví vás nízké a dobře sjízdné prahy. Odpoledne se přesuneme do kempu lázeňského městečka Dolenjské Toplice, ubytování na 2 NOCI.
3. den: po krátké zastávce na hradě Žužemberk si užijeme celodenní sjezd úžasné řeky KRKA. Je jako dělaná pro nafukovačky, protože má desítky zábavných přírodních stupňů různých výšek, na některých se dochovaly staré mlýny. Dokonalá pohoda a spousta koupání. Večerní termál a grilovačka. 
4. den: cestou k moři se zastavíme na prohlídku slovinského přírodního pokladu, Postojnské jeskyně. Výlet vláčkem do srdce rozsáhlého jeskynního systému a pak pěší prohlídka vzájemně propojených síní je jedinečným zážitkem. Odpoledne uvidíte nejkrásnější slovinské pobřežní městečko Piran a ze zvonice kostela Sv. Jiří budete mít vyhlídky na KoperskýPiranský záliv a na křivolaké uličky starobylého města. Ubytování v SAVUDRIJI na 2 NOCI.
5. - 6. den: pobyt u moře na nejsevernějším mysu Istrijského poloostrova. Střeží ho nejstarší a prý nejkrásnější maják Jadranu, Savudrija. Má výšku 36 metrů a byl postaven roku 1818. Za dobré viditelnosti můžete z pláží vidět vzdálené vrcholky Julských Alp i obrysy Benátek těsně nad obzorem. Večer navštívíme historické centrum přístavního Umagu.
Fakultativně: celodenní výlet lodí a fish picknik s vínem - plavba podél pobřeží Istrie do ROVINJE s pauzou na prohlídku historických památek. Pozdě odpoledne přesun do kempu v Bledu
7. den: dopoledne SAVA DOLINKA. Plavbu v přehledných peřejkách budou střídat krásné vyhlídkové pasáže. Odpoledne splutí SAVY BOHINJKY přímo z Bohinjského jezera v srdci Julských Alp.  Večer prohlídka lázeňského Bledu, procházka po břehu jezera, kavárny, restaurace.
8. den: ráno se vydáme přes Alpy zpět do ČR, ale na úplný závěr si ještě splujeme dokonale průzračnou SCHWARZU, která si razí cestu horským masívem Hollental. Zpáteční cestu nám příjemně rozdělí a jako třešnička na dortu doladí vaše vodácké zážitky. Návrat domů do půlnoci.

Termíny se připravují

Cena zájezdu 11 990 Kč zahrnuje

  • dopravu a program
  • 7x kemp (2x je přímo u moře)
  • zapůjčení vybavení - vodácká bunda, vesta, přilba
  • samovylévací kánoe 2-3 místná
  • instruktory na vodě
  • pojištění zapůjčeného vybavení pro případ poškození
  • pojištění CK proti úpadku
  • ZDARMA: zapůjčení neoprenových kalhot.
  • CENA PRO DĚTI: do 15 let 10 990 Kč.
  • CENA NEZAHRNUJE: fakultativní výlet lodí a fish picknikem 250 Kn.

Další informace

Nástupní místa: Trutnov, Jaroměř, Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady, Praha, Jihlava, Brno.
Doprava: luxusním autobusem s klimatizací. Při odjezdu z Pardubic můžete parkovat u našeho skladu.
Ubytování: ve vlastním stanu, 7x komfortní kemp.
Stravování: z vlastních zásob a čerstvých potravin dokoupených na místě (každý 2 den).
Pojištění léčebných výloh v zahraničí: je nezbytné. Můžeme vám zprostředkovat pojištění od Uniqa pojišťovna a. s., které zahrnuje i storno zájezdu. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů naleznete v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 30 Kč/den pro dospělé, 15 Kč/den pro děti do 15 let.
Propozice k odjezdu: zasíláme elektronicky do 10 dní před odjezdem. Je v nich čas odjezdu, upřesnění nástupních míst, doporučený seznam oblečení, turistického vybavení, typy na stravování atd.
Dárkový poukaz: přejete-li si tento zájezd někomu darovat, rádi vám ho zhotovíme.