MENU

Slovinsko a Chorvatsko. Krasové řeky a 2 dny moře v Savudriji

Termíny se připravují
CENA: 13 990 Kč
OBTÍŽNOST: Střední

Vodácký zájezd do Slovinska a Chorvatska

Sjíždění krasových řek, relax na plážích Istrie, jeskyně, vodopády a historické památky. Pojeďte v termínu, kdy ve Slovinsku ještě není tolik lidí a krasové říčky mají dost vody na to, aby se stupně bezvadně sjížděly no a vodopády budou na vašich fotkách vypadat až neuvěřitelně. Řeky nejsou obtížné a jedeme na Barakách.

1. den: dopoledne odjezd do Slovinska a kolem 22 hodiny dojedeme do kempu.
2. den: první vodačení bude na krasové říčce KUPA. Je chorvatsko-slovinskou hraniční řekou. Teče velmi hezkou krajinou a pobaví vás nízké a dobře sjízdné prahy. Odpoledne se přesuneme do malého rodinného kempu u lázeňského městečka Dolenjské Toplice, ubytování na 2 NOCI.  Kemp je vybavený veřejným grilovištěm s příjemným posezením a sousedí s termálním koupalištěm otevřeným do večerních hodin.
3. den: po krátké zastávce na hradě Žužemberk si užijeme celodenní sjezd úžasné řeky KRKA. Je jako dělaná pro nafukovačky, protože má desítky zábavných přírodních stupňů různých výšek, na některých se dochovaly staré mlýny. Dokonalá pohoda. Večerní koupel v termálu a grilovačka. 
4. den: cestou k moři se zastavíme na prohlídku slovinského přírodního pokladu, Postojnské jeskyně. Výlet vláčkem do srdce rozsáhlého jeskynního systému a pak pěší prohlídka vzájemně propojených síní je jedinečným zážitkem. Odpoledne uvidíte nejkrásnější slovinské pobřežní městečko Piran a ze zvonice kostela Sv. Jiří budete mít vyhlídky na KoperskýPiranský záliv a na křivolaké uličky starobylého města. Ubytování v SAVUDRIJI na 2 NOCI.
5. - 6. den: pobyt v Savudrii v kempu u moře na nejsevernějším mysu Istrijského poloostrova. Střeží ho nejstarší a prý nejkrásnější maják Jadranu. Perfektní koupání, malé oblázkové plážičky ve skalách, baječné na lenošení a opalování. Přes malou zátoku malebná rybářská vesnička s výbornou restaurací.  Za dobré viditelnosti můžete z pláží vidět vzdálené vrcholky Julských Alp a těsně nad obzorem i obrysy Benátek. Večer navštívíme historické centrum přístavního města Umag. Navečer přejezd do luxusního kempu.  Je perfektně vybavený, posazený do příjemného lesa.  Z jedné strany ho ohraničuje Sáva Dolinka a z druhé mělké jezero a je to z něj pár minut chůze do nedalekého Bledu
Fakultativně: celodenní výlet lodí a fish picknik s vínem - plavba podél pobřeží Istrie do ROVINJE s pauzou na prohlídku historických památek.
7. den:  dopoledne SAVA BOHINJKA. Startujeme na  Bohinjském jezeře obklopeni masívem Julských Alp a z jezera plynule vtečeme do úžasné skalní soutěsky, která se po chvilce roztáhne v nevelikou horskou bystřinu.  Křišťálová voda, přehledné pasáže peřejek, malé pláže ke koupání, samá nádhera. Odpoledne zamíříme do soutěsky Vintgar. Dřevěné lávky, průchody ve skalách a malé žebříky nás provedou nad nespoutanou vodní kaskádou vodopádů a divokých peřejí.  V Bledu pak zakončíme den ve skvělé hospodě s českým pivem a vynikajícím jídlem a vycházkou po městě. Bled je krásné lázeňské město kolem stejnojmenného jezera, obklopené horskými štíty. Na vysoké skále nad jezerem dohlíží na město mohutný středověký hrad, ze kterého je skvělý výhled, na půjčené loďce můžete doplout na ostrůvek s kostelíkem nebo zůstat pařit v některém z místních barů. Pěšky se dostanete zpět do kempu.
8. den: dopoledne jedeme SAVU DOLINKU v odlehlé části údolí mezi KaravankamiJulskými Alpami a nádhera pokračuje ve stejném duchu. Odpoledne zabalíme a jedeme domů, příjezd až kolem půlnoci. 

Termíny se připravují

Cena zájezdu 13 990 Kč zahrnuje

 • dopravu a program
 • 7x kemp
 • 7x snídaně
 • zapůjčení nafukovací kánoe 2 - 3 místné
 • plovací vestu
 • vodáckou bundu, helmu
 • do lodi malý barel
 • instruktory
 • pojištění zapůjčeného vybavení pro případ poškození
 • pojištění CK proti úpadku
 • CENA PRO DĚTI: do 15 let 12 990 Kč.
 • CENA NEZAHRNUJE: fakultativní výlet lodí a fish picknikem 250 Kn.

Další informace

Nástupní místa: Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady, Praha, Jihlava, Brno.
Doprava: podle počtu účastníků minibusem (max. 16 osob) nebo autobusem (max. 30 osob), vždy klimatizace. Při odjezdu z Pardubic můžete parkovat u našeho skladu.
Ubytování: ve vlastním stanu, první kemp je skromný (WC, ke koupání jen říčka), ostatních jsou velmi dobře vybavené, samozřejmě teplé sprchy atd. 
Jídlo a pití: část potravin si můžete vzít z domova a čerstvé pečivo, ovoce, zeleninu se dá koupit na místě. Denně je příležitost zajít si na večeři.
Pojištění léčebných výloh v zahraničí: je nezbytné. Můžeme vám zprostředkovat pojištění od Uniqa pojišťovna a. s., které zahrnuje i storno zájezdu, nyní nově i z důvodu onemocnění Cov-19. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů naleznete v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 35 Kč/den, pro děti do 15 let je sazba 19 Kč/den.
Propozice k odjezdu: zasíláme elektronicky do 10 dní před odjezdem. Je v nich čas odjezdu, upřesnění nástupních míst, doporučený seznam oblečení, turistického vybavení, tipy na stravování atd.
Dárek pro vodáka.