MENU

Lehce dobrodružná Drawa pro pohodáře, Polsko

Termíny se připravují
CENA: 8 990 Kč
OBTÍŽNOST: Velmi lehká

Vodácký zájezd na Drawu pro zkušenější vodáky, plavba NP

Na plastovkách národním parkem, nádherná a udržovaná tábořiště, denně kontakt s doprovodným vozem.

Polská DRAWA je už vodákům dobře známá. My ale plavbu začínáme ještě před vstupem do národního parku, abyste poznali i horní úsek, kde si jen lehce meandruje mezi břehy připomínající severskou krajinu.  DRAWU nezadržují žádné jezy a tak nemá ani úseky nudných volejů a stále příjemně proudí. Je jako dělaná pro vodáky, kteří umí s lodí zacházet. Hlavně v pralesním úseku, kde se musí podjíždět a přetahovat stromy padlé větrem, podemletím břehů nebo usilovnou prací bobrů. Tady je to opravdu nefalšovaná divočina.

Ale pokud už máte přeplněných kempů a řek doma dost, tak tady si užijete klidu a pohody. Tábořiště ve správě polesí jsou na pěkných místech a dobře udržovaná. Mají připravená ohniště a přístřešky, což je moc sympatické a každý vodák to ocení. Obtížnost Drawy je od nejsnadnější ZW do WW 1+ a alespoň jeden z posádky by měl být zkušeným vodákem.

1. - 2. den: ráno odjezd do Polska. Prvními meandry DRAWY plujeme k jezeru Siekiercze. Řeka tady má písečné podloží a tak je dokonale průzračná. Pak máme před sebou hradbu rákosí, ale vodák si vždycky cestu najde a při zachování klidu spatříme spoustu hnízdících ptáků. Krátká plavba po jezeře a před námi je Drawenský národní park.
3. - 6. den: vyřídíme povolení ke vstupu do NP a můžeme vplout do pralesního úseku. Potkáme dost popadaných stromů - dílo bobrů a řeky, většinou půjdou objet nebo přeskočit, zbytek přetáhnout pěkně "v teplejch".
7. den: dopoledne poslední etapa. Odpoledne zaskočíme do městečka Gorzów Wielkopolsky na večeři a nákupy. Dojezd na ubytování.
8. den: prohlídka vinařského města Zielona Gora. Jdeme po veselé stezce Bakchusová Zelená Hora, kde 18 rozverných Bakchusiků stráží město a vinice, každý má svůj úkol a originální příběh.

Termíny se připravují

Cena zájezdu 8 990 Kč zahrnuje

  • dopravu
  • 7x poplatky za tábořiště
  • poplatky v NP za vstup, táboření a průjezd lodi
  • program a organizátora
  • zapůjčení vodáckého vybavení - vesta, bunda
  • zapůjčení plastové kánoe, pádlo
  • soudek na drobnosti (věci převáží bus)
  • pojištění zapůjčených věcí pro případ poškození
  • pojištění CK proti úpadku
 

Další informace

Nástupní místa: Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha, Mladá Boleslav.
Doprava: autobusem/minibusem podle počtu vodáků. Při nástupu v Pardubicích můžete parkovat u našeho skladu.
Ubytování: ve vlastním stanu na placených tábořištích.
Stravování: vaření z vlastních zásob a potravin dokoupených na místě.
Pro rychlé a pohodlné vaření můžeme vřele doporučit hotová sterilovaná jídla Expresmenu, která chutnají jako od maminky.  Je to blesková a kvalitní strava bez konzervantů a podobných špatností. 
Pojištění léčebných výloh v zahraničí:  Můžeme vám zprostředkovat pojištění od Uniqa pojišťovna a. s., které zahrnuje i storno zájezdu, nyní nově i z důvodu onemocnění Cov-19. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů naleznete v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 35 Kč/den, pro děti do 15 let je sazba 19 Kč/den.

Propozice k odjezdu: zasíláme elektronicky do 10 dní před odjezdem. Je v nich upřesnění nástupních míst, doporučený seznam oblečení, turistického vybavení, tipy na stravování atd.
Dárkový poukaz:
přejete-li si tento zájezd někomu darovat, rádi vám ho připravíme s obrázkem od Káji Saudka (kreslil pro Cvok v letech 1998 - 2005).