MENU

Letní řeky a jezera severní Itálie plus Drava a Möll v Rakousku

Termíny se připravují
CENA: 11 990 Kč
OBTÍŽNOST: Lehká

Nejhezčí italské řeky plus Drava a Möll v Rakousku

Furlánsko a hory severní  Itálie profrčí turisté při cestě do Benátek a na pláže Bibione. Ale země ostrých protikladů, kde ze středomořské nížiny vyrůstají štíty hor, si vás okamžitě podmaní.  Jezera, průzračné řeky, památky a horské vesničky s lenivou atmosférou, to všechno je v letním okruhu. Překonáme několik horských passů s fantastickými výhledy.  Nejsou žádné noční přejezdy a kromě 1 případu jsme v kempech vždy na 2 noci. Obtížnost řek je většinou do WW 2+,   jen Möll je  o stupeň náročnější, ale není tady nic, co byste s naší pomocí nezvládli. Stačí mít vodácké dovednosti z tekoucích řek a společně je ještě doladíme.
 
1. den: dopoledne odjezd do kempu v Rakousku. Do 20 hod jsme na místě, postavíme stany a máme čas na relax.
2. den:  jako na každám jiném zájezdě se Cvokem si nejprve osvěžíte zásady pro bezpečné splouvání a vodácké dovednosti. Pak splujeme vodnatou DRÁVU, která rychle a bez záludností teče moc hezkým údolím.  Odpoledne přejedeme horským průsmykem Plöckenpass do kempu k jezeru Lago Cavazzo a zůstaneme tady na 2 noci.
3. den: splutí spodní FELLY a TAGLIAMENTA. Plavba vede obřím štěrkovým korytem s labyrintem ramen plných zátočin, pláží, tyrkysových vodních bazénů a je úžasným zážitkem. Po FELLE pak plynule vplujeme do TAGLIAMENTA. Než se vrátíme do kempu, stavíme se na prohlídku středověké katedrály a městečka Gemona del Friuli.
4. den: ráno se sbalíme a přejedeme na horní úsek FELLY. Krásné peřejnaté pasáže v užším kaňonu se tady střídají s širokým štěrkovým korytem, kde ovšem FELLA nic neubírá na své atraktivnosti. Pak už nás čeká přesun k jezeru Lago di Barcis, kde strávíme následující na 2 noci, ale  cestou ještě stihneme pěší výlet nad kaňonem řeky Celliny s dechberoucími výhledy do údolí řeky.
5. den: dnes si splujeme CELLINU, krásnou horskou říčku na úpatí Karnských Alp. V údolí pod horou Cornaget rozmanitě střídá vysoké skalní břehy, štěrkové pláže a v místech, kde se krajina rozvírá, rozlévá se do několika zelenomodrých ramen.  Než se vrátíme zpět do kempu, pěšky si prohlédneme přehradu Vajont, kde došlo v roce 1963 ke katastrofickému sesuvu půdy.
6. den: ráno balíme a jedeme mezi BellunskéKarnské Alpy na poslední italskou řeku PIAVU. Pro Italy je „svatou řekou vlasti“ kvůli historicky významné ofenzívě za první světové války. Pohodová plavba šterkovým korytem bude hezkým rozloučením s Itálií. Při přejezdu do kempu v Rakousku nás provází vyhlídky na spoustu vrcholů DolomitVysokých Taur. Poslední 2 noci kempujeme v městečku Obervellach.
7. den: dopoledne vyrazíme na horní  MÖLL a rychlou plavbu peřejnatým úsekem končíme v kempu. Máte volné odpoledne, kdy můžete jít po lávkách a přemostěních k soustavě vodopádů Groppensteinschlucht (převýšení 230 m) nebo zůstat relaxovat v kempu. Poslední večeři zájezdu můžete pojmout velmi stylově a vystoupat lesní cestou a pastvinami do horské dřevěné hospody s nádhernými výhledy na okolní štíty Vysokých Taur.

8. den: ráno se sbalíme, v kempu sedneme do lodí a už otevřenější korutanskou krajinou splujeme stále ještě peřejnatý spodní MÖLL. Než sbalíme lodě je čas něco pojíst a kolem 13 hodiny odjíždíme domů.

Termíny se připravují

Cena zájezdu 11 990 Kč zahrnuje

  • dopravu a program
  • 7x kempy
  • instruktory na vodě
  • zapůjčení vybavení - vodácká bunda,  vesta, přilba
  • samovylévací kánoe Baraka nebo Rio (jak jste zvyklí), pádlo
  • pojištění zapůjčených věcí pro případ poškození
  • pojištění CK proti úpadku
  • SLEVY DĚTSKÁ CENA: do 15 let 11 450 Kč (děti se zkušenými rodiči).
  • ZDARMA: zapůjčení dlouhého neoprenu.
  • CENA NEZAHRNUJE:  vstupné na Groppensteinschluchtu 7 €.

Další informace

Nástupní místa: Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady, Praha, České Budějovice.
Doprava: luxusním minibusem s klimatizací, max 16 účastníků. Při odjezdu z Pardubic můžete parkovat u našeho skladu.
Ubytování: ve vlastním stanu ve velmi pěkných a dobře vybavených kempech.
Neopren: využijete ho na obou rakouských řekách, ale nemusíte se za něj stydět ani v Itálii, protože voda teče z hor a ani v horkém létě není nejteplejší.
Stravování: vlastní vaření a denně bude příležitost k dokoupení čerstvých potravin i na večeři v hospodě.
Pojištění léčebných výloh v zahraničí: je nezbytné. Můžeme vám zprostředkovat pojištění od Uniqa pojišťovna a. s., které zahrnuje i storno zájezdu, nyní nově i z důvodu onemocnění Cov-19. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů naleznete v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 35 Kč/den, pro děti do 15 let je sazba 19 Kč/den.
Propozice k odjezdu: zasíláme elektronicky do 7 dní před odjezdem. Je v nich čas odjezdu, upřesnění nástupních míst, doporučený seznam oblečení, turistického vybavení, tipy na stravování atd.

Dárkový poukaz: přejete-li si tento zájezd někomu darovat, rádi vám ho zhotovíme.