MENU

Liparské ostrovy na seakayaku. Sicílie, Tyrhénské moře. Doprava s námi nebo letecky. ( 12 dnů )

12. 10. - 23. 10. 2024
CENA: 23 900 Kč
OBTÍŽNOST: Střední

Liparské nebo také Eolské ostrovy u severního pobřeží Sicílie

V době, kdy v Čechách už padá listí ze stromů a v nížinách se válí studená mlha, jedeme vyzobat poslední zbytky léta na Liparské ostrovy. Na seakajaku obeplujeme vrcholky sopek trčících k nebi z hladiny Thyrhénského moře. Užijeme si teplého jižního podnebí, příjemné vody a posezoních pláží, které jsou již většinou opuštěné. Nezapomeneme ani na degustaci všeho druhu, jak je na našich výpravách zvykem. Pojedeme v pohodovém tempu, žádné velké závodění ani lámání vzdálenostních rekordů. Pro velkou dojezdovou vzdálenost do této destinace, ušetření vaší dovolené a pohodlí  doporučujeme leteckou variantu. Na Lipary vyšleme pouze auto s průvodcem a materiálem, který vás vyzvedne ve smluvený termín na letišti v Catanii, doveze na ostrovy a doprovodí po vodě. Pokud ale máte času dost, můžete jet samozřejmě s námi mikrobusem, ale k termínu připočítejte ještě 4 dny.

1. den: přílet do Catanie a setkání s průvodcem na letišti. Bagáž si můžete poslat s námi mikrobusem a letět „na lehko“. Dokoupíme proviant na výpravu a přejedeme trajektem na ostrov Vulcano, kde zabalíme kajaky a podle času vyrazíme na první spací pláž.
2. – 7. den: toulání po ostrovech Vulcano - sicilské pevnině je nejblíž,   Lipari - je největším ostrovem souostroví a Salině - s nejvyšším sopečným kráterem Monte Fossa delle Felci. Šnorchlování v průzračných vodách, průzkum mořských jeskyní a skalních průlivů i přírodních zajímavostí na samotných ostrovech. Vystoupáme na Fossa di Vulcanoa a nahlédneme do kráteru sopky, prohlédneme citadelu a katedrálu sv. Bartoloměje na Lipari, která se tyčí nad mořem obklopená mohutnými hradbami. Vykoupeme se v termálních lázních přímo na mořském břehu a v malé vesničce Lingua se zastavíme na vyhlášenou granitu a typický liparský pokrm pane cunzato (plněný chléb).
8. den: návrat na pevninu, transfer do Catanie a odlet do ČR.
Kód Termín Cena zájezd
474 12. 10. - 23. 10. 2024 23 900 Kč objednat

Cena 23 900 Kč zahrnuje

  • dopravu lodí a materiálu po zemi
  • trajekt na ostrovy
  • seakayak s kormidlem, špricdeku, pádlo
  • vodáckou bundu, plovací vestu
  • přátelskou a profesionální péči instruktora
  • zákonné pojištění CK
  • pojištění zapůjčeného vybavení proti poškození
  • CENA NEZAHRNUJE: kempy, protože spíme na místech vhodných k volnému táboření, letenku

Další informace

Nástupní místa: Catania (Sicílie), letiště. Nechceš letět? Můžeš jet po zemi. Auto vyjíždí ve čtvrtek 10.10. 24 a vrací se 21.10.24.
Doprava: letecky do sicilského města Catania, průvodce mikrobusem s přívěsem na lodě.
Počasí: průměrná teplota moře je v říjnu 22°C, teplota vzduchu je průměrně  23°C
Náročnost: plavba je pro mírně pokročilé pádlisty. Pokud jste v mořském kajaku ještě nikdy nejeli, měli byste si ho vyzkoušet na některém kurzu. Celková denní doba pádlování je kolem 5 hodin a podobně jako na Elbě nebo na Sardinii a co chvíli zastavujeme na relax a koupání.
Spaní: spíme na plážích a v zátokách. Potřebujete miniaturní stan, kdyby byl vítr, jinak stačí jen tropiko.  Tábornické potřeby, jídlo, vodu a ostatní věci si vezete sebou v komorách seakayaku.
Jídlo: jídlo a vodu nakoupíme na Sicílii, ještě před trajektem na ostrovy. Během plavby bude samozřejmě moznost dokoupit proviant v marínách nebo navštěvovaných městečkách.
Pojištění léčebných výloh v zahraničí Uniqa: zahrnuje i storno zájezdu až do výše 80 %, pokud bys onemocněl ještě před odjezdem. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů jsou v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 40 Kč za den.
Propozice k odjezdu: zasíláme elektronicky do 10 dní před odjezdem. Je v nich čas odjezdu, upřesnění nástupních míst, doporučený seznam oblečení, turistického vybavení, tipy na stravování atd.
Dárkový poukaz: přejete-li si tento zájezd někomu darovat, rádi vám ho zhotovíme.

Podobné zájezdy

Ostrov Elba na seakayaku. Tyrhénské moře, Itálie.

CENA: 18 450 Kč
OBTÍŽNOST: Střední
Tip pro seakayakáře, ráj s civilizací na dosah.

Reference

Eva
Ahoj Mariano, omlouvám se za hodně opožděnou reakci. Na Liparech se mi velmi líbilo i když jsme nemohli díky větru propádlovat celou plánovanou trasu. Bylo to nádherné prodloužení léta. Empatický Fantomas dokáže vždy navodit bezvadnou atmosféru. Když nejel /kvůli větru/ trajekt, popustil uzdu svému svéráznému slovníku a to jsem jen doufala,že nám nikdo nerozumí. Ale určitě bych s ním zase ráda jela. Mějte se fajn, a ve zdraví si užijte další rok. Eva.