MENU

Lužnice, vodácká dovolená bez starostí. Snídaně a kempy v ceně.

Termíny se připravují
CENA: 3 990 Kč
OBTÍŽNOST: Velmi lehká

Vodácká dovolená na Lužnici a Nežárce

Lužnice patří mezi vodácké klasiky a je vhodná i pro úplné začátečníky nebo rodiny s dětmi. Ve své horní části meandruje písčitým korytem mezi jihočeskými  rybníky a z velké části je také napájí. Nedaleko Třeboně se Lužnice dělí na StarouNovou řeku, přičemž vodácky využívanější Nová řeka se vlévá do Nežárky, aby se cca po 15 km vrátila zpět do Lužnice. Pod Táborem se řeka ponoří do lesnatého údolí a objeví se na ní první peřejky, které nám zpříjemní závěrečné úseky řeky. Okolí Lužnice je bohaté jak na přírodní tak i kulturní a historické památky, které lze navštívit téměř při každé z etap.

1. den: ráno sraz v obci Mláka. Až se vrátí řidiči z převozu aut, proběhne zaškolení posádek a vyrazíme na první trasu po Nové řeceNežárce do kempu Hamry. Nová řeka je bývalou přírodní rezervací. Nejprve nás čeká pomalý proud, přehledné koryto a občas projíždíte listnaté lesy.  Pod Mlákou se rovinaté okolí změní a volně přejde do krásného údolí s občasnými peřejkami. To, že se jedná o umělou stavbu dnes téměř nepoznáme, protože celé koryto postupně obrostlo a začlenilo se do okolní přírody.  Význam tohoto díla ze 16. století,  na kterém se podílel i známý rybníkář Jakub Krčín,   se už mnohokrát osvědčilo při ničivých povodních (18 km).
2. den: Hamr - Soběslav. Ráno vyrazíme z Hamru po řece Nežárce. Jakmile však proplujeme centrem Veselí nad Lužnicí,   volně vplujeme do řeky Lužnice a po ní pokračujeme až na začátek Soběslavi.  Střídají se klidné úseky před jezy s mírně proudící vodou (18 km).
3. den: Soběslav – Sezimovo Ústí. Plavba mezi těmito jihočeskými městy nás zavede do otevřené krajiny. Mezi lesy a poli tady Lužnice vytváří krásné meandry s mnohými zátokami, které jsou pozůstatkem původního koryta (19 km).
4. den: Sezimovo Ústí – Bečice. Hned za Táborem se Lužnice zařezává do okolních kopců a tvoří nádherný kaňon se spoustou přírodních i historických památek. Přidávají se také časté peřejky, takže nám plavba  pěkně ubíhá (19 km).
5. den: Bečice – Bechyně. Poslední úsek Lužnice pokračuje krásnou přírodou a časté peřejky nás těší až do Bechyně. Tady nejprve podjedeme známý Duhový most a pak už nad prvním jezem plavbu končíme (15 km).

Termíny se připravují

Cena 3 990 Kč zahrnuje

 • 4x snídaně
 • 4x kempy
 • loď podle vlastního výběru, pádlo
 • plovací vestu
 • převoz osobních věcí
 • dopravu řidičů k autům
 • péči instruktora na vodě
 • pojištění poškození zapůjčeného vybavení
 • pojištění CK proti úpadku
 • DĚTSKÁ CENA: do 8 let 2 790 Kč, do 15 let 3 190 Kč.
 • CENA NEZAHRNUJE: parkovné aut, vstupy do památek.

Další informace

Doprava: vlastní, autem nebo vlakem.
Sraz: v 9:00 v obci Mláka v kempu Mláka. Kdo to sem máte daleko, přijeďte o den dříve a ubytujte se rovnou na tábořišti v Hamru. Ráno pak už jen přejedete na start a nemusíte 2x stavět stan.
Lodě - vyber si: nafukovací Pálava (2 sedačky), nafukovací kajak Safari, nafukovací debl kajak K2 pro dospělé nebo jednoho rodiče s dítětem. Na vyžádání samovylévací kánoe Baraka (2 rodiče s malým dítětem) za příplatek 100 Kč/den. Plastová Vydra a Samba (2 sedačky),   velká rodinná Samba (3 - 4 sedačky).
Ubytování: kempy ve vlastních stanech.
Jídlo: snídaně formou švédských stolů máte od nás, ostatní jídlo je už na vás. Obědy cestou a večeře v kempech nebo vlastní vaření.
Historické památky v okolí:  zámek Jemčina, tvrz Hamr, vila prezidenta Dr. E. Beneše, klášter bosých augustiniánů, Husitské muzeum Tábor, Stádlecký řetězový most, zřícenina hradu Dobronice, zámek Bechyně
Pojištění trvalých následků úrazu zahrnuje také úhradu 80 % stornopoplatků, pokud nemůžete jet z důvodu nemoci. Denní sazba pro dospělého je 25 Kč, pro děti do 15 let 21 Kč. Pojišťovna Uniqa, a. s.