MENU

Malý Dunaj na seakayaku. Prodloužený víkend na Slovensku. Doprava s námi nebo vlastní. ( 5 dnů )

21. 8. - 25. 8. 2024
CENA: 6 390 Kč
OBTÍŽNOST: Velmi lehká

Prodloužený víkend na Malém Dunaji

Malý Dunaj patří na Slovensku mezi nejpopulárnější vodácké destinace. Kousek od hlavního města se vnoříte do divoké džungle lužních lesů a ocitnete se v úplně jiném světě. Parádní meandry a svižně proudící řeka skýtá domov pro početné vzácné a chráněné druhy živočichů. Není problém spatřit vydry, ondatry či ledňáčky. Ve vzduchu nás doprovodí čápi, volavky či lysky. Pod vodní hladinou číhají sumci, štiky, okouni a mnoho dalších sladkovodních ryb. Dílem člověka jsou pak krásné zachovalé vodní mlýny, příjemná tábořiště s hospůdkami, které nabízejí to nejlepší z oblastní kuchyně. Ideální řeka pro seakajakáře začátečníky, zkušené srdcaře i nenapravitelné dobrodruhy.  Spíme na vodáckých tábořištích nebo v dobře vybavených kempech.

1. den: odpoledne odjezd do Nové Dedinky, příprava lodí a noc v kempu. Cestou se stavíme na nákup ať nemusíte vláčet proviant v batohu.
2. den: první kilometry řeky věnujeme osvojení jízdy na mořském kajaku, ovládání lodi i správnému pádlování. Pro úplné začátečníky intenzivní seakajaková škola, pro zkušené jezdce lekce „opakování matka moudrosti“. Během plavby je i pár hospůdek kde můžete doplnit energii. Spát budeme přímo u nádherného Spát budeme přímo u nádherného vodního mlýna pana Jozefa Németha.
3. den: na některých místech druhé etapy se Malý Dunaj rozšíří v mohutnější tok, ale stále pěkně plyne četnými meandry a divokou přírodou a jen s občasnými známkami civilizace. Po cestě uvidíme jedinečný vodní mlýn Tomášikovo z roku 1893 a dáme koupačku v úžasném průzračném jezeře.
4. den: etapa úplně mimo vesničky.  Poklidná plavba malebnou lužní krajinou je jako stvořená pro pozorování rozmanité fauny.  A potkáme i skvělá piknikovací místa, kde můžeme opékat a relaxovat. Kempujeme blízko termálních lázní Topolníky, takže večerní koupačka je zaručená.
5. den: ještě poslední krátký úsek podle chuti party.  Malý Dunaj až do svého soutoku s Váhem nabízí klidné a relaxační prostředí.  Zastávka na výjimečné místní Halászlé a návrat do ČR. Předpokládaný příjezd ve 22:00. 

 

 

Kód Termín Cena zájezd
433 3. 7. - 7. 7. 2024 6 390 Kč objednat
454 21. 8. - 25. 8. 2024 6 390 Kč objednat

Cena zájezdu 6 390 Kč zahrnuje

  • dopravu mikrobusem
  • program
  • zapůjčení seakayaku s kormidlem, špricdeku
  • seakayakářské pádlo, vestu
  • vodáckou bundu
  • přátelskou a profesionální péči instruktora
  • pojištění zapůjčeného vybavení proti poškození
  • zákonné pojištění CK
  • CENA NEZAHRNUJE: kempy (kombinujeme volné táboření s možností spát v kempech),   termál (7 €).
  • VLASTNÍ DOPRAVA: sleva 600 Kč.

Další informace

Nástupní místa: Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady, Praha, Brno.
Seznámení se seakayakem. Nepotřebujete mít žádné předchozí vodácké dovednosti ani zvláštní schopnosti nebo kondici. Jen chuť zkusit seakayaking. Akce pro jednotlivce, dvojice nebo partičky. Společně utvoříte malou skupinu vedenou instruktorem, který má zkušenosti ze seakayakových zájezdů.
Program: považujte za orientační. V závislosti na počasí a jeho schválnostech může být na místě upraven. Jedete hlavně na pohodu, spíte na místech, která se vám zalíbí.
Spaní: ve vlastním stanu ve volné přírodě nebo v kempech. Jde obojí a máme svobodu rozhodovat se až na místě. Ceny za kemp jsou 4-7 € za noc a za stan už se neplatí .
Doprava: 9 místným mikrobusem. Doprava vlastním autem je možná.
Jídlo: kombinace vlastního vaření a jídla po hospodách.

Pojištění léčebných výloh v zahraničí Uniqa: zahrnuje i storno zájezdu až do výše 80 %, pokud bys onemocněl ještě před odjezdem. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů jsou v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 40 Kč za den.