MENU

Mazurská jezera na seakayaku

Termíny se připravují
CENA: 9 950 Kč
OBTÍŽNOST: Velmi lehká

Mazurskými jezery na mořském kajaku

Zatímco dálnice na jih už jsou skoro přecpané, vy s námi můžete vyrazit na sever a vůbec se nezmýlíte. Mazurská jezera jsou ohromující vodní plochou, kterou tvoří systém téměř 2000 různě velkých jezer a jezírek. Propojují je kanály nebo malé i větší říčky, jako je třeba Krutinya, jiné jsou nepřístupné.  Některé části jezerní oblasti spolu s ostrůvky chrání přírodní rezervace a jsou hnízdištěm vzácných druhů ptáků. Pro krásu přírody, naprosto čistou vodu a dokonalé písečné pláže s pozvolným vstupem do vody jsou Mazurská jezera proslulou dovolenkovou destinací, milovanou nejen Poláky, ale i Němci a Holanďany. Jezdí se sem za přírodou, rybolovem a vodními sporty, ale v okolí jsou také malá městečka se zajímavou historií a řadou kulturních památek. Pro nocování máme pár skrytých míst stranou letního ruchu, kde je volné táboření tolerováno, v rezervacích však musíme spát v kempech, jinak to nejde. Přes den potkáme spoustu hezkých míst na koupání, prozkoumáme okolí, na jídlo se můžeme stavit v bufetech a hospodách, večery trávit u ohně a třeba grilovat ryby, které si chytíte.

1. den: ráno odjezd k jezerům, příjezd do 23 hodiny.
2. - 6. den: dokoupíme potraviny, věci si přeložíme do kajaků. Plavbu začneme základním kurzem a technikou pádlování, kterou budeme samozřejmě stále zdokonalovat. Pak se vydáme na plavbu po řece KRUTINYA. Ta spojuje desítky jezer, protíná Mazurský krajinný park. Pokud by snad neměla pro příznivý vodní stav, nic se neděje a posuneme se dál na jezera. 
7. den: poslední etapa na jezerech, večer balení a příprava na cestu domů.
8. den: ráno odjíždíme, návrat do 23:00.

Termíny se připravují

 Cena  zájezdu 9 950 Kč zahrnuje

  • dopravu mikrobusem
  • program
  • zapůjčení seakayaku s kormidlem a špricdekou
  • seakayakářské pádlo, vestu
  • vodáckou bundu
  • instruktora
  • zákonné pojištění CK
  • pojištění zapůjčeného vybavení proti poškození
  • CENA NEZAHRNUJE: kempovné. Cena se pohybuje cca 20 PLN za osobu a noc.

Další informace

Nástupní místa: Pardubice, Hradec Králové, Náchod. Na nástup do Pardubic přijeďte autem, můžete si ho u nás nechat zaparkované. Nebo vlakem a na nádraží vás vyzvedneme.
Jídlo: část jídla si vezměte z domova (můžete si nakoupit klidně až v Pardubicích a stavíme se ještě v Náchodě). Čerstvé pak už koupíte na místě. A můžete se spolehnout na bufety a hospody kolem jezer.
Spaní: na Mazurkách kombinujeme spaní ve volné přírodě s nocováním v kempech, podle toho kam se který den dojede. Etapy máme rozplánované orientačně a záleží na tom, jak se nám sejdete, jak vyjde počasí apod. Výhodou malé skupiny je, že může měnit plány podle aktuálních podmínek.věci na táboření, spaní, oblečení a vše ostatní si vezete sebou v komorách seakayaku.
Pojištění léčebných výloh v zahraničí vám můžeme zařídit v pojišťovně Uniqa. Zahrnuje i storno zájezdu, kdybyste onemocněli před odjezdem. Podrobné podmínky a pojistné limity naleznete v Obchodních podmínkách bod 13. Sazba je 35 Kč na den.
Propozice k odjezdu zasíláme elektronicky do 7 dní před odjezdem. Je v nich čas odjezdu, upřesnění nástupních míst, doporučený seznam oblečení, turistického vybavení, tipy na stravování atd.
Potřebujete Dárkový poukaz? Rádi vám ho připravíme.