MENU

Mazurská jezera na seakayaku, Polsko ( 7 dnů )

29. 7. - 4. 8. 2024
CENA: 11 990 Kč
OBTÍŽNOST: Velmi lehká

Mazurskými jezery na mořském kajaku

Zatímco dálnice na jih už jsou skoro přecpané, vy s námi můžete vyrazit na sever a vůbec se nezmýlíte. Mazurská jezera jsou ohromující vodní plochou, kterou tvoří systém téměř 2000 různě velkých jezer a jezírek. Propojují je kanály nebo malé i větší říčky, jako je třeba Krutinya, jiné jsou nepřístupné.  Některé části jezerní oblasti spolu s ostrůvky chrání přírodní rezervace a jsou hnízdištěm vzácných druhů ptáků. Pro krásu přírody, naprosto čistou vodu a dokonalé písečné pláže s pozvolným vstupem do vody jsou Mazurská jezera proslulou dovolenkovou destinací, milovanou nejen Poláky, ale i Němci a Holanďany. Jezdí se sem za přírodou, rybolovem a vodními sporty, ale v okolí jsou také malá městečka se zajímavou historií a řadou kulturních památek. Pro nocování máme pár skrytých míst stranou letního ruchu, kde je volné táboření tolerováno, v rezervacích však musíme spát v kempech, jinak to nejde. Přes den potkáme spoustu hezkých míst na koupání, prozkoumáme okolí, na jídlo se můžeme stavit v bufetech a hospodách, večery trávit u ohně a třeba grilovat ryby, které si chytíte.

1. den: ráno odjezd k jezerům, příjezd do 23 hodiny.
2. - 5. den: dokoupíme potraviny, věci si přeložíme do kajaků. Plavbu začneme základním kurzem a technikou pádlování, kterou budeme samozřejmě stále zdokonalovat. Pak se vydáme na plavbu po řece KRUTINYA. Ta spojuje desítky jezer, protíná Mazurský krajinný park. Pokud by snad neměla příznivý vodní stav, nic se neděje a posuneme se dál na jezera.
6. den: poslední etapa na jezerech, večer balení a příprava na cestu domů.
7. den: ráno odjíždíme, návrat do 23:00.
Kód Termín Cena zájezd
443 29. 7. - 4. 8. 2024 11 990 Kč objednat

 Cena  zájezdu 11 990 Kč zahrnuje

  • dopravu mikrobusem
  • program
  • seakayak s kormidlem, šprajdu
  • seakayakářské pádlo, plovací vestu
  • vodáckou bundu
  • přátelskou a profesionální péči instruktora
  • zákonné pojištění CK
  • pojištění zapůjčeného vybavení proti poškození
  • CENA NEZAHRNUJE: kempy (částečně spíme ve volné přírodě).

Další informace

Nástupní místa: Pardubice, Hradec Králové, Náchod. Na nástup do Pardubic přijeďte autem, můžete si ho nechat zaparkované u nás ve skladu. Nebo vlakem a na nádraží vás vyzvedneme, žádný problém.
Náročnost: nízká, vhodná pro každého. Nepotřebuješ mít žádné zvláštní vodácké schopnosti,   ale přece jenom se hodí zkušenost alespoň z některého 1 denního kurzu pro začátečníky.  Budeš vědět co máš čekat a o to víc se budeš těšit. Nejsme polykači kilometrů, jezdíme s vámi na pohodu a tak, abyste si volné dny maximálně užili, poznali také zajímavé věci v okolí a tak to bude plnotučná sportovně poznávací dovolená. Posílíš fyzičku a k tomu poznáš, proč je tato ohromují jezerní oblast nazývaná modrou perlou a proč její oblíbenost daleko přesahuje hranice Polska.
Jídlo a pití: něco málo si vezměte z domova (můžete si nakoupit klidně až v Pardubicích a stavíme se ještě v obchoďáku v Náchodě). Čerstvé pak už koupíte na místě. A můžete se spolehnout na bufety a hospody kolem jezer. V Polsku stále ještě koupíme potraviny většinou levněji než u nás a například mléčné výrobky ve výborné kvalite.
Spaní: na Mazurkách kombinujeme spaní ve volné přírodě s nocováním v kempech, podle toho kam se který den dojede. Etapy máme rozplánované orientačně a záleží na tom, jak se nám sejdete, jak vyjde počasí atd. Výhodou malé skupiny je, že můžeme měnit plány podle aktuálních podmínek. Cena kempů se pohybuje okolo 28 PLN za osobu a noc.
Pojištění léčebných výloh v zahraničí Uniqa: zahrnuje i storno zájezdu až do výše 80 %, pokud bys onemocněl ještě před odjezdem. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů jsou v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 40 Kč za den.
Propozice k odjezdu zasíláme elektronicky 10 dní před odjezdem. Je v nich čas odjezdu, upřesnění nástupních míst, doporučený seznam oblečení, turistického vybavení, tipy na stravování atd.
Potřebujete Dárkový poukaz? Rádi vám ho připravíme.