MENU

Mošonský Dunaj na seakayaku, Maďarsko ( 4 dny )

14. 8. - 17. 8. 2024
CENA: 6 990 Kč
OBTÍŽNOST: Velmi lehká

Mošonský Dunaj je pravostranným ramenem Dunaje a spolu s Malým Dunajem na slovenské straně vytváří největší říční vnitrozemskou deltu v Evropě. Točí se ve stovkách obřích meandrů, které jsou ukryté v džungli rákosin a lesů. Občas jen vzdálený zvuk motorové pily nebo špička kostelní věže připomínají, že je tam někde na břehu civilizace. Bobry okousané stromy,  hnízda divokých kachen a rozryté prasečí stezky dávají najevo, kdo je tady doma. Seakayak je ideální lodí pro plavbu a pozorování říčního života. A když už se civilizace objeví přímo na břehu, využijeme maďarské pohostinnosti.

1. den: brzo ráno odjezd do Maďarska, příprava na plavbu. Vyrážíme z Rajky na první svižně tekoucí úsek po Mošonském Dunaji. Říční koryto je chráněno jen těžko přístupnou bariérou stromů a křovin, a tak se asi s nikým nepotkáme. První kemp s hospodou je ve vesničce Halászi. Etapa je dlouhá 25 km,   ale řeka je tady fakt svižná tak to není žádný problém.
2. den: po snídani se sbalíme a pokračujeme v plavbě  Halászi Cvika, což je 28 km.  Řeka tady stále meandruje v lužních lesích a pokud jsou zde pole, nejsou za stromy vidět.  Z levé strany objíždíme Mosonmagyaróvár. Jinak tu žijí volavky, ledňáčci, kormoráni, ondatry, vydry a spousta dalších druhů ptáků a živočichů.
3. den: dnes pokračujeme v úseku Cvika – Dunaszentpál a ujedeme 20 km. Mošonský Dunaj už tady teče pomalu, tak nám to bude stačit a vrátíme se pak mikrobusem zpět do kempu ve Cvika.
4. den: ráno to máme jen kousek do termálu v Mosonmagyaróváru.  Termální lázně jsou v úžasném prostředí Malého Žitného ostrova a o termální vodě místní hovoří jako o  "zdroji obnovy".  Je to alkalicko-hydrouhličitanová termální voda s vysokým obsahem vápníku, hořčíku a fluoru, má jen málo sedimentů a vysoký obsah soli. Vhodná pro úlevu při různých onemocněních pohybového aparátu a dýchacího ústrojí (7 bazénů, teplota vody 26 °C až 38 °C.  Po rekonstrukci otevřeny od února 2023). Tady se dopoledne zrelaxujeme a dokončíme cestu domů. Návrat do 20:00.

Kód Termín Cena zájezd
448 14. 8. - 17. 8. 2024 6 990 Kč objednat

Cena zájezdu 6 990 Kč zahrnuje

  • dopravu mikrobusem
  • program
  • zapůjčení seakayaku s kormidlem, špricdeku
  • seakayakářské pádlo, vestu
  • vodáckou bundu
  • instruktora
  • CENA NEZAHRNUJE:  případné kempy (lze spát na tábořištích), vstup do termálu (15 €).
  • SLEVA PRO SKUPINU: skupina 8 osob cena 6 450 Kč/os.

Další informace

Nástupní místa: Pardubice, Praha, Brno.
Seznámení se seakayakem. Nepotřebujete mít žádné předchozí vodácké dovednosti ani zvláštní schopnosti nebo kondici. Jen chuť zkusit seakayaking. Akce pro jednotlivce, dvojice nebo partičky. Společně utvoříte malou skupinu vedenou instruktorem, který má zkušenosti ze seakayakových akcí a zahraničních zájezdů.
Program: považujte za orientační. Podle počasí může být na místě upraven, protože jedete hlavně na pohodu.
Doprava: mikrobusem s přívěsem na seakayaky.
Spaní: ve vlastním stanu ve volné přírodě nebo v kempech (celkem cca 23 ), jak se domluvíme. 
Jídlo: první den je hospoda až v cíli, druhý a třetí den jsou i cestou. V termálech se také nehladoví. Takže ideální se jeví kombinace vlastního vaření (především vydatné snídaně a svačinky do lodi) a jídla po hospodách.
Pojištění léčebných výloh v zahraničí Uniqa: zahrnuje i storno zájezdu až do výše 80 %, pokud bys onemocněl ještě před odjezdem. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů jsou v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 40 Kč za den.
Propozice k odjezdu: zasíláme elektronicky do 7 dní před odjezdem. Je v nich čas odjezdu, upřesnění nástupních míst, doporučený seznam oblečení, turistického vybavení, tipy na stravování atd.