MENU

Itálie. Nejhezčí řeky a jezera. Na kánoi, kajaku, packraftu, paddleboardu. Bez cestování v noci. Snídaně v ceně. ( 8 dnů )

20. 7. - 27. 7. 2024
CENA: 15 550 Kč
OBTÍŽNOST: Lehká

Italské řeky plus Drava a Möll v Rakousku

Furlánsko a hory severní  Itálie profrčí turisté při cestě do Benátek a na pláže Bibione. Ale země ostrých protikladů, kde ze středomořské nížiny vyrůstají štíty hor si vás okamžitě podmaní.  Jezera, průzračné řeky, památky a horské vesničky s lenivou atmosférou, to všechno je v letním okruhu. Překonáme několik horských passů s fantastickými výhledy.  A dobrá zpráva - nejsou žádné noční přejezdy a kromě 1 případu jsme v kempech vždy na 2 noci. Pohodlněji to na tomhle okruhu snad už ani nejde. Obtížnost řek je většinou do WW 2+,   jen Möll je  o stupeň náročnější, ale není tady nic, co byste s naší pomocí nezvládli. Stačí mít vodácké dovednosti z tekoucích řek a společně je ještě doladíme.
 
1. den: dopoledne odjezd do kempu v Rakousku. Do 20 hod jsme na místě, postavíme stany a máme čas na relax.
2. den: jako na každém jiném zájezdě se Cvokem si nejprve osvěžíte zásady pro bezpečné splouvání a vodácké dovednosti. Pak splujeme vodnatou DRÁVU, která rychle a bez záludností teče moc hezkým údolím.  Odpoledne přejedeme horským průsmykem Plöckenpass do kempu k jezeru Lago Cavazzo a zůstaneme tady na 2 NOCI.
3. den: splutí spodní FELLY a TAGLIAMENTA. Plavba vede obřím štěrkovým korytem s labyrintem ramen plných zátočin, pláží, tyrkysových vodních bazénů a je úžasným zážitkem. Po FELLE pak plynule vplujeme do TAGLIAMENTA. Než se vrátíme do kempu, stavíme se na prohlídku středověké katedrály a městečka Gemona del Friuli.
4. den: ráno zabalíme věci a přejedeme na horní úsek FELLY. Krásné peřejnaté pasáže v užším kaňonu se tady střídají s širokým štěrkovým korytem, kde ovšem FELLA nic neubírá na své atraktivnosti. Pak už nás čeká přesun do kempu v podhorském městečku Cimolais,  kde se ubytujeme na příští 2 NOCI.
5. den: ráno vyrazíme na CELLINU, krásnou horskou říčku na úpatí Karnských Alp. V údolí pod horou Cornaget rozmanitě střídá vysoké skalní břehy, štěrkové pláže a v místech, kde se krajina rozevírá, rozlévá se do několika zelenomodrých ramen.  Než se přesuneme zpět do kempu, prohlédneme si přehradu Vajont, kde došlo v roce 1963 ke katastrofickému sesuvu půdy a zavalení přehrady.
6. den: ráno balíme a jedeme mezi BellunskéKarnské Alpy na poslední italskou řeku PIAVU. Pro Italy je „svatou řekou vlasti“ kvůli historicky významné ofenzívě za první světové války. Pohodová plavba šterkovým korytem bude hezkým rozloučením s Itálií. Při přejezdu do kempu v Rakousku nás provází vyhlídky na spoustu vrcholů DolomitVysokých Taur. Poslední 2 NOCI kempujeme v městečku Obervellach.
7. den: dopoledne vyrazíme na horní  MÖLL a rychlou plavbu peřejnatým úsekem končíme v kempu. Máte volné odpoledne, kdy můžete jít po lávkách a přemostěních k soustavě vodopádů Groppensteinschlucht (převýšení 230 m) nebo zůstat relaxovat v kempu. Poslední večeři zájezdu můžete pojmout velmi stylově a vystoupat lesní cestou a pastvinami do horské dřevěné hospody s nádhernými výhledy na okolní štíty Vysokých Taur.
8. den: ráno se sbalíme, v kempu sedneme do lodí a už otevřenější korutanskou krajinou splujeme stále ještě peřejnatý spodní MÖLL. Než sbalíme lodě je čas něco pojíst a kolem 13 hodiny odjíždíme domů.
Kód Termín Cena zájezd
641 20. 7. - 27. 7. 2024 15 550 Kč objednat

Cena zájezdu 15 550 Kč zahrnuje

 • dopravu
 • 7x kempy
 • 7x snídaně
 • loď jakou si vyberete (Baraka, třímístné Rio, packraft, K1), pádlo
 • barel na drobnosti (věci vám převážíme)
 • přátelskou a profesionální péči instruktorů
 • vodáckou bundu, vestu, helmu
 • pojištění zapůjčených věcí pro případ poškození
 • pojištění CK proti úpadku
 • DĚTSKÁ CENA: do 15 let 14 550 Kč (děti se zkušenými rodiči).
 • PŘÍPLATEK: neopren 200 Kč, neoprenové boty 150 Kč.
 • CENA NEZAHRNUJE:  vstupné na Groppensteinschlucht 7 €.

Pozn: na akci není možné uplatnit jiné slevy.

Další informace

Nástupní místa: Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha, Příbram a Písek nebo Benešov a Tábor, Č. Budějovice.
Doprava: minibusem nebo mikrobusem podle toho, kolik se nás sejde, v každém případě max. 16 účastníků. Při odjezdu z Pardubic můžete parkovat u našeho skladu.
Na čem pojedete: vyberte si loď, na kterou jste zvyklí. Kánoi Baraku, třímístné Rio a pokud máte radši kajak, tak můžete mít nafukovací K1 nebo packraft. Pokud jezdíte na padlleboardu, tak předpokádáme, že už máte vlastní např. Padboards, Tambo... a také, že už na něm divokou vodu jezdíte. Pokud nemáte, tak vám půjčíme náš.
Ubytování: ve vlastním stanu ve velmi pěkných a dobře vybavených kempech.
Neopren: využijete ho na obou rakouských řekách, ale nemusíte se za něj stydět ani v Itálii, protože voda teče z hor a tak je i v létě velmi svěží.
Jídlo:  snídaně máte od nás. Dále vlastní a denně bude příležitost k dokoupení čerstvých potravin i na večeři v hospodě.
Pojištění léčebných výloh v zahraničí: je nezbytné. Můžeme vám zprostředkovat pojištění od Uniqa pojišťovna a. s., které zahrnuje i storno zájezdu z důvodu nemoci. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů naleznete v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 40 Kč/den, pro děti do 15 let je sazba 23 Kč/den.
Propozice k odjezdu: zasíláme e-mailem do 10 dní před odjezdem. Je v nich čas odjezdu, upřesnění nástupních míst, doporučený seznam oblečení, turistického vybavení, tipy na stravování atd.

Dárkový poukaz

Reference

Ivana V.
Dobrý den,
chtěla jsem za naši skupinu moc poděkovat našim průvodcům Hozovi a Jakubovi za moc krásný, pozorný a profesionální přistup. Moc jsem si putování s nimi užili.
Příští rok bychom určitě rádi jeli s vaší cestovní kanceláři znovu. Je nás osm, takže bychom mohli být solidním základem nějaké skupinu. Měli bychom zájem , pokud
bude nově vypsaný zájezd do Německa nebo do Francie, pokud by obsahovala Verdonský kaňon. Krásný zbytek léta přeje Ivana V.

P. K.
Dobrý den, posíláme velké díky za bezvadně zorganizovaný zájezd Itálie a Rakousko v termínu 2.- 9. července. Vše skvěle připravené, byla příjemná atmosféra, pohoda, výborné snídaně. To vše nám vytvořili skvělí instruktoři Tomáš a Honza. Rádi se na vás opět obrátíme. Krásnou sezonu přejí P. K., D. E.
Víťa
Dobrý večer, ještě něco k zájezdu Letní řeky Itálie. Bylo to opět skvělé a přes mé počáteční obavy jsme si to parádně užili a to hlavně díky našim skvělým instruktorům Vozimu a Kubovi. Díky, ještě hodně takových akcí. Jana a Víťa Pacov