Nejlepší řeky Albánie a horní Tara na kanoi, raftu, kajaku

7. - 16. květen 2021
CENA: 14 990 Kč
OBTÍŽNOST: Střední

Vodácký zájezd do Albánie a Černé Hory

Vymakaný a za 13 let albánských zkušeností dokonale vypilovaný okruh.  V Albánii se však raketovou rychlostí staví hydroelektrárny. Už odpadly 2 krásné řeky, které jsme dříve jezdili a bohužel přijdou další a nebude to dlouho trvat.
ALBÁNIE má od časného jara příjemné počasí. Všechno se zelená a kvete, sníh v horách rychle odtává a plní koryta řek. Cesta za albánskými řekami vede roklemi jezera Komani, přes sedla Dinárských hor a města opředená bohatou historií i chudé horské vesnice. Projedeme územím s tichým souhlasem monastýrů i lhostejným dozorem stovek opuštěných bunkrů. Albánie je nejryzejší balkánskou zemí, kde vedle skvostů z dob osmanské říše stojí i nepřehlédnutelné symboly komunismu, zemí přátelských obyvatel, vynikající domácí kuchyně a rozmanitých chutí rakie. Je to jedinečná cesta za dobrodružstvím a tak ojedinělou krásou přírody, že je těžké nalézt v Evropě srovnání.
Náročnost: WW 2 až 3 a zvládnou je vodáci se zkušenostmi z řek jako jsou Salza a jarní české řeky. Pro vodáky s menšími zkušenostmi budeme mít raftový člun.
 
1. den: ráno odjezd na první řeku v Černé Hoře.
2. den: voda na horní TAŘE bývá jen na jaře a tak je tenhle úsek málo známý. Pro nás to bude příjemné protažení a rozpádlování na WW 2 v krásném lesním údolí.  Pak se ubytujeme v pěkném kempu s výhledem na řeku a hory Prokletije a vyrazíme na prohlídku města Kolašin.
3. den: sevřeným průlomem tajemné Morači a se zastávkou v monastýru, dojedeme na řeku CIJEVNU. Splujeme ji skalním kaňonem severních albánských Alp. Krátká zastávka ve Skadaru k výměně peněz a rychlé večeři. Bivak u řeky Dushit.
4. den: trajekt po jezeře Komani - průjezd zatopeným kaňonem uprostřed fantastických horských partií. Odpoledne splutí spodní VALBONY slepencovým kaňonem se spoustou úžasnými převisů.
5. den: ráno přejezd vyhlídkovou cestou horami Püke a Mirditë. Splutí řeky MALIT mezi slepencovými stěnami náhorní plošiny pohoří Kreshtës. Spíme v krásném kempu u kostelíka.
6. den: cestou na Osum poznáme dvě historické perličky Albánie. Hrad Krüje, rodiště národního hrdiny Skanderbega a slavný Berat. Nejkrásnější město, které jako jedno z mála uniklo socialistickému stavebnímu řádění. Noc v kaňonu Osumu.
7. den: splutí OSUMU kaňonem, který svou krásou směle překonává francouzský Verdon. Zubaté kolmé stěny spadají až k vodní hladině a v některých místech se skály svírají jen na šířku lodi a voda se mezi nimi svižně žene v početných zákrutách. Přináší stále nové pohledy na stěny masívu a rezonuje ozvěnami vodopádů. Zdaleka nejúžasnější řeka Evropy. Navečer se přiblížíme dále k jihu.
8. den: prohlídka Stříbrné pevnostiGjirokastëru z 12. stol. Skvělý oběd v naší oblíbené restauraci. Pak už budeme mezi staletými platany pádlovat v tyrkysových vodách řeky DRINO. Bivak a večírek u termálního pramene volně přístupného po celou noc.
9. den: prohlédneme si kaňon řeky LENGARICËS, jedeme kolem. Kdo jste si ji s námi v prvních letech sjel, máte ji. Bohužel teď už je další řekou, která se po stavbě přehrady jezdit nedá. Odpoledne plavba po VJOSSËS. Přitéká z řeckých hor, vlny a peřeje zdůrazňují její úžasnou barvu vody. Navečer zastávka s výhledy na Ohridské jezero, poslední albánská večeře a pokračujeme do ČR.
10. den: dopoledne na 2 hoďky relax v termálech v Maďarském Mosonmagyaróváru, příjezd domů kolem 20:00.
 
Kód Termín Cena zájezd
603 7. - 16. květen 2021 14 990 Kč objednat

Cena 14 990 Kč zahrnuje

 • dopravu mikrobusy
 • trajekt
 • 2 - 3x kemp (ostatní jsou krásná tábořiště)
 • zapůjčení vybavení - vodácká bunda, vesta, přilba
 • zapůjčení samovylévací kánoe, pádlo
 • barel na drobnosti (věci vám převážíme)
 • instruktora na vodě
 • poplatky na Osumu
 • pojištění CK proti úpadku
 • pojištění zapůjčených věcí proti poškození
 • ZDARMA: zapůjčení neoprenu a neoprenových bot.
 • Pozn: na zájezd se nevztahují slevy.

Další informace

Nástupní místa: Hradec Králové, Pardubice, Praha, Humpolec, Jihlava, Brno.
Doprava: velké 9 místné mikrobusy s klimatizací.
Při odjezdu z Pardubic můžete parkovat u našeho skladu.
Nocování: ve vlastním stanu v kempech nebo na nádherných přírodních tábořištích a u místních obyvatel, se kterými máme přátelské vztahy.
Stravování: Albánie je cenově příznivá země, bude spousta příležitostí k nákupu potravin, zeleniny, suvenýrů, rakie..., ale stravovat se můžete příjemně a levně také v místních hospodách. Přístup k pitné vodě denně.
Pojištění léčebných výloh v zahraničí: je nezbytné. Můžeme vám zprostředkovat pojištění od Uniqa pojišťovna a. s., které zahrnuje i storno zájezdu. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů naleznete v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 30 Kč/den pro dospělé, 15 Kč/den pro děti do 15 let.
Propozice k odjezdu: zasíláme elektronicky do 10 dní před odjezdem. Je v nich čas odjezdu, upřesnění nástupních míst, doporučený seznam oblečení, turistického vybavení, typy na stravování atd.
DÁREK: rádi vám připravíme Dárkový poukaz.