MENU

Německo. Rezervací Ammergebirge a Bavorskou Aljaškou. Hvězdicově z jednoho kempu. Doprava s námi nebo vlastní.

Termíny se připravují
CENA: 7 990 Kč
OBTÍŽNOST: Lehká

Vodácký zájezd Ammer a Isar v Německu

Na jihu Bavorska najdete dvě úžasné řeky. AMMER, který protéká unikátní a přísně chráněnou přírodní rezervací Ammergebirge  a ISAR zase teče ojedinělou krajinou Isarauen. Obě řeky jsou odlišné. AMMER, schovaný hluboko v lesních roklích je spíše krasovou řekou s mnoha skalními prahy a krasovými vodopády. Naproti tomu ISAR jako by vypadl z knížek Jacka Londona, takže vás nepřekvapí, že se okolní krajině přezdívá bavorská nebo středoevropská Aljaška a právě touto nádherou ISAR protéká. Zájezd je vhodný jak pro začátečníky, kteří se chtějí zdokonalit na tekoucí vodě tak pro zdatné vodáky, kteří si chtějí užít krásu zdejší přírody. Spíme v jednom kempu a z něj hvězdicově vyjíždíme na vodu, všechno v pohodě.

1. den: po obědě odjezd do kempu v Německu a zabydlíme se tady na 4 noci.
2. den: jako při každé Cvočí akci, začneme vodáckým školením záchrany a oprášíme vodácké dovednosti, které samozřejmě budeme stále zdokonalovat. Vyplujeme na spodní AMMER a sjedeme ho lesním údolím přírodní rezervace Ammertal.  Kamenné prahy tvoří lehčí peřeje, ale obtížnost  nepřesahuje WW 2 a tak je tento úsek jako dělaný na rozpádlování a sehrání posádek. Po vodě dojedeme až do kempu a uděláme si grilovačku.   
3. den: prohlédneme si vstupní soutěsku Scheibum na horním Ammeru a pak si ji sjedeme. Skalní brána a následné kamenné prahy tvoří dlouhé úseky peřejí, tyrkysová voda se klikatí kaňonem. Náročnost je kolem WW 2+. Nádherný je krasový vodopád Schleierfälle, pádlujeme kolem. Před návratem do kempu se zastavíme v Rottenbuchu k prohlídce slavného kláštera. 
4. den: po krátkém přejezdu nasedneme na první úsek ISARU. Vodu má z pramenů vápencového pohoří Karwendel a nabízí skvělé svezení v úchvatné krajině, připomínající kanadská teritoria Yukonu. Chybí jen medvědi lovící lososy, ale vaši instruktoři je pro dokonalost obrazu určitě zvládnou věrně napodobit.
5. den: zabalíme kemp a zajedeme si na závěrečný úsek ISARU. Pod lázeňským Bad Tölz ISAR pokračuje ve stejné atmosféře a  tyrkysová voda ostře kontrastuje s plážemi bílých oblázků. Ukrytý v lesích z letitých borovic vás  ISAR zavede až téměř na vnější hranice Mnichova. Tady plavbu končíme a jedeme domů.
 

Termíny se připravují

Cena zájezdu 7 990 Kč zahrnuje

 • dopravu
 • 4x kemp
 • vodáckou bundu, vestu, helmu
 • loď jakou si vyberete (Baraka, třímístné Rio, packraft, K1), pádlo
 • přátelskou a profesionální péči instruktorů na vodě
 • pojištění zapůjčeného vybavení pro případ poškození
 • pojištění CK proti úpadku
 • VLASTNÍ DOPRAVA: sleva 1 200 Kč.
 • ZDARMA: půjčení neoprenu.  Neoprenové boty příplatek 190 Kč.
 • DĚTI: dítě do 15 sleva 300 Kč.
 • Pozn. na akci není možné uplatnit jiné slevy.

Další informace

Nástupní místa: Pardubice (12:00), Hradec Králové, Poděbrady, Praha (13:15), Plzeň.
Doprava: mikrobusy, max. 16 účastníků. Při odjezdu z Pardubic můžete parkovat u našeho skladu.
Vlastní doprava: sejdeme se v kempu můžete přijet kdykoliv během dne, ale nejpozději do 22:00. Spolu se sejdeme v spátek ráno v 9:30 na recepci. Počítejte s tím, že když nebude volné místo v naší dopravě, budete svým autem jezdit i na místě a auta si se svozem pomáhají.
Ubytování: ve vlastním stanu v jediném kempu. Je velmi příjemný, na hezkém místě a s velmi dobrým sociálním vybavením.
Jídlo: vlastní vaření, na 2 večeře si můžete objednat grilování steků a zeleniny.  V dosahu je obchod i restaurace.
Pojištění léčebných výloh v zahraničí: je nezbytné. Můžeme vám zprostředkovat pojištění od Uniqa pojišťovna a. s., které zahrnuje i storno zájezdu z důvodu nemoci. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů naleznete v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 40 Kč za den, pro děti do 15 let je sazba 23 Kč za den.
Propozice k odjezdu: zasíláme elektronicky nejpozději 10 dní před odjezdem. Najdete v nich čas odjezdu a upřesnění nástupních míst, doporučený seznam oblečení, turistického vybavení, potravin a tipů na stravování, případné upřesnění programu atd. Dojde-li ke změně oproti katalogu je informace v propozicích rozhodující. V případě zásadních změn jsme povinni postupovat podle VOP.
Dárek pro vodáka?

Reference

Katka
Dobrý podvečer, mooc děkujeme za krásné zážitky z Ammeru, Isaru a Tiroler Ache. Pruvodce byl super a báječné zvládl i naši větší skupinu lodi. Bylo to super a mooc děkujeme!!!!!!!!!