MENU

Ohře ze Sokolova na 4 dny, dovolená na vodě bez starostí

Termíny se připravují
CENA: 2 990 Kč
OBTÍŽNOST: Velmi lehká
Přidáváte se k vodákům, kteří jedou už od úterý a začínají na horním úseku z Tršnice. I na vás čekají místy lehce peřejnaté úseky Ohře, táhlé meandry a krásné pohledy na chráněnou okolní přírodu.
 
1. den: ráno sraz na tábořišti v Sokolově, svoz aut a po návratu řidičů začneme s vodáckým školením pro začínající vodáky. Předvedeme si co a jak se na vodě dělá a vyplouváme. Nádherným údolím projedeme Královské Poříčí PP Údolí Ohře až na vodácké tábořiště Dronte v Lokti, 13 km. Navečer si můžete procházkou vyjít na středověký hrad Loket
2. den: pokračujeme do Karlových Varů, 16 km. Během plavby uvidíte skalní divadlo NPP Svatošské skály. Impozantní žulový masív je rozpukán do desítek pilířů, ostrých jehlanů a skalních stěn. Určitě tady zastavíme na prohlídku a občerstvení.  Rodiče s dětmi se mohou stavit v rodinném areálu Svatošky dětský ráj (trampolíny, hřiště, koně...občerstvení). Dokončíme etapu a navečer se ještě můžete vydat na prohlídku města.
3. den: dnes vyrážíme z Karlových Varů na peřej Hubertus, snad nejkrásnější místo na Ohři. Tady si dáme pauzu na občerstvení a určitě vás vyhecujeme k dovádění na slalomce.  Pak pokračujeme přes Dubinu a lázně Kyselka do kempu Na Špici v Radošově,   19 km.
4. den: dnes už jen krátká etapa Radošov - Vojkovice, 8 km.  Rozloučíme se, očistíme lodě a jedeme domů.

Termíny se připravují

Cena 2990 Kč zahrnuje

  • 3x snídaně
  • 3x kemp
  • loď podle vlastního výběru, pádlo
  • plovací vestu
  • převoz osobních věcí
  • dopravu řidičů k autům
  • péči instruktora na vodě
  • pojištění poškození zapůjčeného vybavení
  • DĚTSKÁ CENA: do 8 let 1990 Kč, do 15 let 2 390 Kč.
  • CENA NEZAHRNUJE: parkovné aut, vstupy do památek.

Další informace

Doprava: vlastní, autem nebo vlakem.
Sraz: 10:00 na vodáckém tábořišti v Sokolově.
Ubytování: kempy a tábořiště ve vlastních stanech.
Stravování: snídaně máte od nás, obědy pořídíte cestou po hospodách. Kempy a tábořiště vždycky mají alespoň bufet.
Lodě: nafukovací Pálava (2 sedačky), raft pro 4 - 6 osob, kajak Safari pro starší děti, debl kajak K2 pro dospělé nebo jednoho rodiče s dítětem. Na vyžádání samovylévací kánoe Baraka (2 rodiče s malým dítětem) za příplatek 100 Kč/den. Plastová  Vydra nebo Samba (2 sedačky), rodinná Samba (3 - 4 sedačky).
Památky a zajímavosti v okolí: hrad Loket,  Karlovy Vary, prameny Mattoniho kyselky, gotic. kostel a zbytky hradiště v Radošově, zřícenina hradu Perštejn,  Hauneštejn - středověký strážní hrad poblíž cíle vaší plavby.
Pojištění trvalých následků úrazu zahrnuje také úhradu 80% stornopoplatků, pokud nemůžete jet ze zdravotních důvodů (včetně Covidu). Denní sazba pro dospělého je 25 Kč, pro děti do 15 let 21 Kč. Pojišťovna Uniqa, a. s.