MENU

Ohře ze Sokolova na 4 dny, dovolená na vodě bez starostí

21. 7. - 24. 7. 2022
CENA: 2 790 Kč
OBTÍŽNOST: Velmi lehká
Přidáváte se k vodákům, kteří jedou už od úterý a začínají na horním úseku z Tršnice. I na vás čekají místy lehce peřejnaté úseky Ohře, táhlé meandry a krásné pohledy na chráněnou okolní přírodu.
 
1. den: ráno sraz na tábořišti v Sokolově, svoz aut a po návratu řidičů začneme s vodáckým školením pro začínající vodáky. Předvedeme si co a jak se na vodě dělá a vyplouváme. Nádherným údolím projedeme Královské Poříčí PP Údolí Ohře až na vodácké tábořiště Dronte v Lokti, 13 km. Navečer si můžete procházkou vyjít na středověký hrad Loket
2. den: pokračujeme do Karlových Varů, 16 km. Během plavby uvidíte skalní divadlo NPP Svatošské skály. Impozantní žulový masív je rozpukán do desítek pilířů, ostrých jehlanů a skalních stěn. Určitě tady zastavíme na prohlídku a občerstvení.  Rodiče s dětmi se mohou stavit v rodinném areálu Svatošky dětský ráj (trampolíny, hřiště, koně...občerstvení). Dokončíme etapu a navečer se ještě můžete vydat na prohlídku města.
3. den: dnes vyrážíme z Karlových Varů na peřej Hubertus, snad nejkrásnější místo na Ohři. Tady si dáme pauzu na občerstvení a určitě vás vyhecujeme k dovádění na slalomce.  Pak pokračujeme přes Dubinu a lázně Kyselka do kempu Na Špici v Radošově,   19 km.
4. den: dnes už jen krátká etapa Radošov - Vojkovice, 8 km.  Rozloučíme se, očistíme lodě a jedeme domů.

Památky a zajímavosti v okolí: hrad Loket,  Karlovy Vary, prameny Mattoniho kyselky, gotic. kostel a zbytky hradiště v Radošově, zřícenina hradu Perštejn,  Hauneštejn - středověký strážní hrad poblíž cíle vaší plavby.
Kód Termín Cena zájezd
311 21. 7. - 24. 7. 2022 2 790 Kč objednat

Cena 2 790 Kč zahrnuje

  • 3x snídaně
  • 3x kemp
  • loď podle vlastního výběru, pádlo
  • plovací vestu
  • převoz osobních věcí
  • dopravu řidičů k autům
  • péči instruktora na vodě
  • pojištění poškození zapůjčeného vybavení
  • DĚTSKÁ CENA: do 8 let 1490 Kč, do 15 let 2190 Kč.
  • CENA NEZAHRNUJE: parkovné aut, vstupy do památek.

Další informace

Doprava: vlastní, autem nebo vlakem.
Sraz: 10:00 na vodáckém tábořišti v Sokolově.
Ubytování: kempy a tábořiště ve vlastních stanech.
Stravování: snídaně máte od nás, obědy pořídíte cestou po hospodách. Kempy a tábořiště vždycky mají alespoň bufet.
Typy lodí na výběr: nafukovací Pálava (2 sedačky), plastová  Vydra a Samba (2 sedačky), Samba (3 - 4 sedačky), raft pro 4 - 6 osob, nafukovací kajak Safari pro starší děti, nafukovací debl kajak K2 pro dospělé nebo jednoho rodiče s dítětem. Na vyžádání nafukovací kánoe Baraka (2 rodiče s malým dítětem) za příplatek 100 Kč/den.
Úrazové pojištění trvalých následků a storna včetně Covidu: zájemcům můžeme uzavřít úrazové pojištění trvalých následků, nově včetně úhrady 80% storna ze zdravotních důvodů, včetně Covidu od pojišťovny Uniqa, a. s. Denní sazba pro dospělého je 25 Kč, pro děti do 15 let 21 Kč.