MENU

Orlík na seakayaku i pro začínající seakayakáře.

Termíny se připravují
CENA: 3 950 Kč
OBTÍŽNOST: Velmi lehká

Orlík pro každého, seznámení se seakayakem

Nemusíte mít žádné předchozí zkušenosti s kajakem ani seakayakem, dokonce jste nikdy nemuseli sedět v žádné jiné lodi a přesto to může být tip právě pro vás. Naučíte se sbalit si věci na táboření a vaření do vodotěsných komor lodi, naučíte se pádlovat se zapojením těch správných svalových partií. Vyzkoušíte a osvojíte si základní techniky záchrany od vylití lodi a nasedání za pomoci ostatních pádlařů až po techniku samozáchrany. Projdete přípravou, která vám otevře dveře do světa seakayakingu. Ale možná, že už máte svoje začátky na seakayaku za sebou a chcete se jen společně s naší partou projet, jste vítáni!

1. den: večer sraz v kempu Velký Vír. Pokud nestíháte, můžete přijet ráno do 9:00.
2. den: příprava seakajaků, sbalení věcí na táboření a kolem 11 hodiny vyjíždíme z kempu.  Po 4 km se přímo před námi tyčí na skále hrad Orlík. Pokračujeme podél skalnatých břehů, podjedeme Žďákovský most, mineme Krkavčí skálu a hradiště Peklo. Pod hradem Zvíkov je soutok VltavyOtavou a my se vydáme proti proudu Otavy ke Zvíkovskému podhradí. Táboříme na některé z malých pláží.
3. den: ráno vyrazíme zpět po proudu Otavy k soutoku pod hradem Zvíkov a dále podél pravého břehu. Po několika kilometrech již opět spatříme Žďákovský most a za ním Velký Vír. Za víkend ujedeme cca 40 km a to není vůbec špatné.

Termíny se připravují

Cena kurzu na seakayaku 3 950 Kč zahrnuje

  • kurzovné
  • dopravu seakayaků
  • seakayak s kormidlem, šprajdu
  • seakayakářské pádlo
  • vodáckou bundu, plovací vestu
  • instruktora
  • CENA NEZAHRNUJE: dopravu, kemp.
  • PŘÍPLATEK: doprava s námi mikrobusem 400 Kč.

Další informace

Sraz: v pátek večer nebo v sobotu ráno v kempu Velký Vír.
Ubytování: v pátek kemp, v sobotu volné táboření.
Stravování: vlastní vaření nebo v hospodě.
Doprava: vlastní nebo s námi. 
Program: je orientační. Podle počasí může být na místě upraven, abyste jeli na pohodu.
Seznámení se seakayakem: nepotřebujete mít žádné předchozí vodácké zkušenosti ani zvláštní schopnosti. Jen chuť zkusit nový sport a nový způsob toulání přírodou.
Akce pro jednotlivce, dvojice nebo partičky. Společně utvoříte malou skupinu vedenou instruktorem, který má zkušenosti z domácích a zahraničních seakayakových akcí a zájezdů.
Pojištění storna a trvalých následků úrazu Uniqa: zahrnuje storno až do výše 80 %  z ceny, pokud onemocníš ještě před akcí plus trvalé následky úrazu. Denní sazba pro dospělého je 25 Kč, pro děti do 15 let 21 Kč.