MENU

Ostrov Elba na seakayaku. Tyrhénské moře, Itálie.

Několik termínů
CENA: 18 450 Kč
OBTÍŽNOST: Střední

Okolo Elby na mořském kajaku

ELBA je tím nejpestřejším ostrovem Středomoří. Tyrkysové moře průhledné do několika metrů, skalnaté pobřeží a stále zelené vnitrozemí.  Žulové útesy ustupují zátokám, jednou tu máme pláž bílého písku, pak proplujete jeskyní, objedete výběžek a už jste po kotníky v písku černém a ta další pláž bude určitě oblázková. Všude samý kaktus, ibišek a záplavy kvetoucích oleandrů. Fíkovníky a cypřiše střídají háje pinií a dubových lesů. Co chvíli se objeví malá marína s hospodou ve stínu palmy nebo přístav s kamenným městečkem stísněným v kopcích nad mořem a kolem sady subtropického ovoce. Plavba kolem ELBY je krásným dobrodružstvím, ale civilizaci s pověstnou italskou pohostinností máte na dosah. Bohatý  je i podmořský život, stačí šnorchl a uvidíte až do hloubky několika metrů.
Délka ostrova je pouhých 27 km a šířka se pohybuje od 3,5 do 18 km, ale celková délka jeho členitého pobřeží je 147 km. Má 8 velkých zálivů a nespočetně malých zátok. ELBA patří do souostroví Toskánské ostrovy a to tvoří jeden z největších NP Evropy. 
 
1. den: dopoledne odjezd do Itálie.
2. den:  ráno trajekt na Elbu. Dopoledne příprava na plavbu a odpoledne už první etapa kolem ostrova.
3. - 6. den: plavba okolo ostrova, podle chuti prohlídka Marina di Campo a dalších přístavů. Také můžete vyjet lanovkou na nejvyšší vrchol ostrova Monte Capanne (1018 m).
7. den: dopoledne jen krátká etapa, odpoledne trajekt do Itálie a cesta domů.
8. den: návrat dopoledne.
Kód Termín Cena zájezd
464 12. 9. - 19. 9. 2024 18 450 Kč objednat

Cena 18 450 Kč zahrnuje

  • dopravu mikrobusem
  • 2x trajekt
  • zapůjčení seakayaku s kormidlem, špricdeku
  • seakayakářské pádlo, vestu
  • vodáckou bundu
  • přátelskou a profesionální péči instruktora
  • zákonné pojištění CK
  • pojištění zapůjčeného vybavení proti poškození
  • CENA NEZAHRNUJE: lanovku na Monte Capanne 15 € a kempovné, protože táboříme na plážích.

Další informace

Nástupní místa: Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady, Praha, Plzeň.
Náročnost: plavbu kolem Elby zvládne i zdatnější začátečník. Kdo ale ještě v mořském kajaku neseděl,   měl by si plavbu nejprve vyzkoušet na některém kurzu.  Před zájezdem na moře je dobré vědět, že vás tenhle způsob cestování baví a dělá vám dobře (platí pro všechny akce na moři). Celková denní doba pádlování je do 5ti hodin, které rozdělují zastávky, protože na Elbě je spousta míst k odpočinku a koupání. Dojezdová vzdálenost mezi těmito místy nepřesáhne dvě hodiny pádlování.
Počasí:  průměrná teplota moře v září je 23°C, teplota vzduchu je v průměru 23°C
Noclehy:  spíme v zátokách a skrytých plážích. V případě špatného počasí pod stanem, jinak stačí pouze tropiko. Tábornické potřeby, jídlo, vodu a ostatní věci si vezeme sebou v komorách seakayaku.
Jídlo: část jídla si vezete z domova, před vyplutím dokoupíme vodu a čerstvé potraviny už v Portoferraiu. Denně stavíme v nějakém městečku, kde si můžete na jídlo zajít. 
Pojištění léčebných výloh v zahraničí Uniqa: zahrnuje i storno zájezdu až do výše 80 %, pokud bys onemocněl ještě před odjezdem. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů jsou v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 40 Kč za den.
Propozice k odjezdu: zasíláme elektronicky do 10 dní před odjezdem. Je v nich čas odjezdu, upřesnění nástupních míst, doporučený seznam oblečení, turistického vybavení, tipy na stravování atd.
Dárkový poukaz: přejete-li si tento zájezd někomu darovat, rádi vám ho zhotovíme.