MENU

Ostrov Krk na seakayaku. Jaderské moře, Chorvatsko.

Termíny se připravují
CENA: 12 490 Kč
OBTÍŽNOST: Lehká

Kvarnerské ostrovy patří mezi nejbližší přímořské destinace. Toulání na mořských kajacích kolem KRKU, největšího z ostrovů Jadranu, se snadno stane vaší nejatraktivnější dovolenou. Objevíte opuštěné zátoky, skalní soutěsky, nádherné pláže přístupné jen z moře a KRK vás mile překvapí i vnitrozemím, protože oplývá vegetací a jsou tady zajímavé památky.  Poplujeme kolem ostrůvku Košljun s Františkánským klášterem a pěti sty druhy bylin. Zrelaxujete v léčivém bahně zátoky Soline a můžete si dopřát mušle a ústřice, prý nejlepší z celého Jadranu. A k tomu samozřejmě i proslulá vína z vinic východního pobřeží. 

1. den: ráno odjezd z ČR, přejezd do Chorvatska. Spíme už na ostrově.
2. den: ráno dokoupíme potraviny a vodu, přebalíme věci do seakayaků, instruktáž před vyplutím a první kilometry podél pobřeží.
3. - 5. den: pádlování kolem ostrova a průzkum přilehlých ostrůvků Prvič, Galun, Plavnik. KRK je součástí vnitřního pásu ostrovů, je chráněný ostrovem Cres a z druhé strany pevninou. Dá se tedy očekávat klidné moře a příjemné počasí. Pádlovat budeme na pohodu a tak, aby si výlet všichni užili. Předpokládané denní trasy 15 – 20 km.
6. den: dopoledne poslední etapa, příprava na odjezd. Večeře ještě v Dalmácii a cesta domů.
7. den: návrat do ČR dopoledne. 

Termíny se připravují

Cena zájezdu 12 490 Kč zahrnuje

  • dopravu mikrobusem
  • program
  • seakayak s kormidlem, špricdeku
  • seakayakářské pádlo, vestu
  • vodáckou bundu
  • přátelskou a profesionální péči instruktora
  • pojištění zapůjčeného vybavení
  • zákonné pojištění CK proti úpadku
  • SLEVA PRO SKUPINU: skupina 8 osob cena 11 790 Kč
  • CENA NEZAHRNUJE:  kempovné, táboříme na plážích

Další informace

Nástupní místa: Pardubice, Hradec Králové, Brno. Poděbrady, Praha a Břeclav po dohodě.
Doprava: 9 místným mikrobusem
Náročnost: nízká až střední. Krk patří mezi doporučené lokality pro první zkušenosti s pádlováním po moři. Ale i tak, než se přihlásíte na moře, mějte za sebou alespoň víkendové pádlování na seakayaku, ať víte, o co jde.  Charakter pobřeží, četnost zátok a chráněných míst, vzdálenosti mezi těmito místy, možnosti úniku při  špatném počasí, termín...to všechno jsou kritéria pro posouzení náročnosti. Párům můžeme zapůjčit mořský kajak pro dva.
Počasí: průměrná teplota moře v září je 22°C, průměrná teplota vzduchu 20°C
Spaní: spíme v zátokách a skrytých plážích. Potřebujete miniaturní stan pro případ špatného počasí,   jinak stačí pouze tropiko. Tábornické potřeby, jídlo, vodu a ostatní věci si vezeme s sebou v komorách seakayaku. 
Jídlo: jídlo si částěčně vezete z domova a jinak si denně kupujeme pitnou vodu a zásoby v marínách. Min. na jedno jídlo denně si můžete zajít do restaurace. 
Pojištění léčebných výloh v zahraničí Uniqa: zahrnuje i storno zájezdu až do výše 80 %, pokud bys onemocněl ještě před odjezdem. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů jsou v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 40 Kč za den.
Propozice k odjezdu: zasíláme elektronicky do 10 dní před odjezdem. Je v nich čas odjezdu, upřesnění nástupních míst, doporučený seznam oblečení, turistického vybavení, tipy na stravování atd.
Dárek: rádi vám připravíme Dárkový poukaz.

Reference

Šíša
Ahoj všichni milí Cvoci, teď jsem si s hrůzou uvědomila, že jsem vůbec nic nenapsala o Krku a dalším cestování po Evropě! Takže: moc, moc dík Františkovi za skvělou dovolenou! Neměl to vůbec lehké, spiklo se poměrně hodně okolností, ale poradil si nimi dokonale. Nakonec jsme prožili hned několik dovolených v jedné, moře, úžasné termály a Mošoňský Dunaj v jednom týdnu, to je nářez!!!! A bezvadná partička k tomu. Super, moc dík a těším se na příště! Pac a pusu všem, Šíša.
Zdenka
Zdravím do kanceláře, a děkuju za dovolenou, která sice dopadla úplně jinak, než jsme si ji původně představovali ale i tak jsme si to krásně užili. Díky za to, jak úžasně flexibilní jsou nejen průvodci, zázemí kanceláře ale i sestavy ostatních cestovatelů, které na akcích potkáváme :-) Mějte se, Zdenka.
Šíša
Ahoj všichni milí Cvoci, nějak nestíhám a tak se zpožděním posílám velké díky za zájezd kolem Krku????....hlavně Františkovi,který se moc snažil,abychom si to užili! Sešla se super partička,dost jsme se nasmáli.Zase mám dobité baterky do běžného roku. Mějte se všichni skvĕle. Pac a pusu Šíša.
Jarda a Iva T.
Ahoj, ve dnech 20.-26.6.2016 jsme se zúčastnili seakayakářského zájezdu na Krk. Celý pobyt byl naprosto luxusní, ultrabrutal perfektní pouze s jednou velkou chybou, že to již bohužel skončilo. Nicméně, alespoň se můžeme těšit na další akce :-). Rádi bychom tímto poděkovali Fantomasovi a vůbec celému realizačnímu týmu za perfektní zážitek. Díky a AHOOOOOOOOOOJ na další akci Jarda a Iva T.