Meandry Ploučnice a čistá voda Jizery
Splutí Ploučnice nádhernou přírodou v bývalém vojenském prostoru Ralsko. Čeká vás tady meandrů až k zbláznění, přetahování stromů a podjížděním větví. Proplujete Průrvu Ploučnice soutěskou strmých pískovcových stěn, skalního nádvoří a tunelů. Pro začátečníky ale Ploučnice není. A pokud chcete jet s dětmi, tak musíte být na lodi opravdu sehraní, dokázat před překážkou na fleku zastavit a předvídat. Jizeru naopak zvládne každý začátečník a čekají nás nádherné výhledy.
2. den: pokračujeme chráněnou krajinou oblastí Meandry Ploučnice. Celý den v divoké přírodě daleko od rušné činnosti lidí. Díky uzavřenému vojenskému prostoru, který zde byl až do 1992, si můžeme vychutnat skutečnou divočinu. Žijí zde velké populace vážek, klínatek i modrásků očkovaných. Meandry jsou domovem vydry a vyskytují se i mladí jedinci lososa obecného. Plavbu končíme u Brennského mlýna a vrátíme se do Borečku.
3. den: po snídani se přesuneme do kempu Malá Skála, po silnici cca 60 km, postavíme stany vyjedeme si proti proudu Jizery a splujeme horní úsek od hotelu Spálov. Jizera tady svižně protéká širokým lesním údolím. Po prvních metrech nás čeká cvičná peřej Paraplíčko. Skvělé místo k zastavení a tréninku vodáckých dovedností. Zde si přidáme další vodácké dovednosti. Natrénujeme zavěšování do vracáků, výjezdy lodi do proudu, přejezdy proudu a další. Přes Železný Brod dojedeme do kempu. V Železném Brodě jsou dva nesjízdné jezy, musí se přenášet (10 km) .
4. den: volno pro pěší turistiku. Maloskalsko náleží k nejmalebnějším koutům Českého ráje a Pojizeří. Bizarní skalní útvary byly způsobeny lužickým zlomem koncem třetihor. Tehdy byly spodní tvrdší křídové pískovce vyzdviženy do svislé polohy. Tak vznikly charakteristické Suché skály a Vranovský hřeben.
Trasy: Malá Skála - Frýdštejn (2,5 km) - Kopanina (4 km) - Malá Skála (7 km) nebo Malá Skála - Frýdštejn (2,5 km) - Drábovna (6,5 km) - Malá Skála (10,5 km)
nafukovací kánoe PÁLAVA
plastová kánoe SAMBA
plastová kánoe SAMBA pro 3 dospělé nebo rodinu s více dětmi
nafukovací kajak SAFARI pro děti