MENU

Ploučnice z Novin pod Ralskem. Unikát skalního nádvoří. Kemp a snídaně v ceně. ( 3 dny )

30. 8. - 1. 9. 2024
CENA: 2 450 Kč
OBTÍŽNOST: Lehká

Meandry Ploučnice, útěk do divočiny

Splutí Ploučnice nádhernou přírodou v bývalém vojenském prostoru Ralsko. Čeká vás tady meandrů až k zbláznění (posed, který jste před chvílí míjeli vlevo najednou objíždíte zase zprava), přetahování stromů a podjížděním větví.  Ale zase si proplujete Průrvu Ploučnice soutěskou strmých pískovcových stěn, skalního nádvoří a tunelů. Pro začátečníky ale Ploučnice není. A pokud chcete jet s dětmi, tak musíte být na lodi opravdu sehraní, dokázat před překážkou na fleku zastavit a předvídat.

1. den: navečer sraz na tábořišti v Borečku.
2. den: po snídani jedeme na start v obci Noviny pod Ralskem. Převezmete si lodě, vodácké vybavení a i když už patříte mezi zkušenější vodáky, jako vždycky nejdřív začneme vodáckým školením a připomeneme si zásady bezpečného ježdění. Hned na začátku proplujeme obdivuhodným dílem přírody i člověka (tunely vznikly ruční prací v 16. stol.), mezi pískovcovými stěnami a skalním tunelem zakončeným kamenným stupněm. (Točily se tady pohádky Princezna a písař a  Z pekla štěstí). Pak pokračujeme krajinou Novin pod Ralskem na tábořiště do Borečku, 14 km.  To se zdá na celý den málo, ale fakt to bude stačit.
3. den: po snídani sbalíme stany, auta převezeme do cíle a až se řidiči vrátí, pádlujeme v dalším krásném úseku CHKO Kokořínsko-Máchův kraj do Brenné, 15 km.
Kód Termín Cena zájezd
237 30. 8. - 1. 9. 2024 2 450 Kč objednat

Cena 2 450 Kč zahrnuje

  • 2x kemp
  • 2x snídani
  • dopravu lodí a převoz zavazadel
  • místo na lodi, pádlo, barel
  • vodáckou bundu, vestu
  • svoz řidičů zpět k autům
  • péči instruktorů
  • pojištění poškození zapůjčeného vybavení
  • DĚTSKÁ CENA: do 15 let 1 750 Kč.
  • CENA NEZAHRNUJE: parkovné aut.

Další informace

Sraz: 10:00 v obci Noviny pod Ralskem.
Doprava: vlastní. 
Jídlo: snídani formou švédského stolu máte od nás, pak potřebujete něco na studený oběd sebou do lodi a na večeři si dáte něco v bufetu nebo opečete na ohni.
Lodě - vyber si: plastová kánoe Vydra, Samba, velká rodinná Samba (3 sedačky). Nafukovací Pálava.
Ubytování: ve vlastních stanech na novém hezkém tábořišti Boreček. Je tady bufet, krytá pergola, WC, teplé sprchy.
Pojištění trvalých následků úrazu zahrnuje také úhradu 80% stornopoplatků, pokud nemůžete jet kvůli nemoci.  Denní sazba pro dospělého je 25 Kč, pro děti do 15 let 21 Kč. Pojišťovna Uniqa, a. s.