MENU

Po Dunaji jedinečným údolím Wachau na seakayaku. Doprava s námi nebo vlastní. ( 4 dny )

5. 9. - 8. 9. 2024
CENA: 6 850 Kč
OBTÍŽNOST: Velmi lehká

Na seakayaku po Dunaji z Melku a po jezeře Ottenstein

Seakajaková výprava na nejkrásnější místa Dolního Rakouska nás provede údolím Wachau a do rozvětvených ramen jezera Ottenstein. Údolí Wachau, zapsané na Seznam světového dědictví UNESCO, je pro svoje nenáročné cyklostezky, rozlehlé vinice, historické vesnice a starobylá města nejnavštěvovanější destinací Rakouska. Na dně rozlehlého kaňonu docela svižně plyne mohutný tok DUNAJE a z jeho hladiny jsou skvělé výhledy na okolní krajinu. Z vinné révy, která zraje na místních svazích, se vyrábí vyhlášený Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené. Klidná hladina jezera Ottenstein nás pak jako kouzlem přenese do oblasti nápadně podobné norským fjordům. Do krajiny bizarních skalních útvarů, prastarých lesů i rozsáhlých vřesovišť. Tady v srdci přírody dobijeme baterky pro návrat do naší uspěchané doby. Zájezdem můžete skvěle doplnit vaši dovolenou v Rakousku. Správnému pádlování a dalším dovednostem se věnujeme při každé seakaykové výpravě a i tady můžete akci pojmout jako vodácký kurz a zkušení pádleři jako poznání další skvělé destinace.

1. den: odjezd odpoledne a přesun do kempu v dolnorakouském Melku. Večer prohlídka historického centra s největším benediktinským klášterem světa.
2. - 3. den: příprava a brífink před vyplutím, vodácké školení. Hned jak vyplujeme, sevře řeku DUNAJ nádherné údolí Wachau a nepustí ho dalších 40 kilometrů. Téměř za každou zatáčkou se z vinic vynoří prastará zřícenina, majestátní hrad nebo celé historické město, které vypráví příběhy o slavné historii. O gastronomické zážitky se postarají tradiční hostince i sklípky. Břehy DUNAJE tady tvoří velké pláže a přistát se dá kdekoliv. Nesmíme si nechat ujít procházku po Dürnsteinu, zříceninu hradu ve Spitzu, ze které jsou jedinečné výhledy nebo delikátní jídlo v rodinné restauraci Aggsteiner hof. Po dvou dnech na řece se přesuneme na jezero.
4. den: jezero Ottenstein a jeho klidná hladina. Pádlování a průzkum slepých jezerních ramen. Kempujeme na poloostrůvku přímo u jedné z historických památek, hradu Lichtenfels. Pádlování a celý výlet můžeme zakončit ve skvělé rybí restauraci s báječným výhledem na jezero. Do ČR už to pak máme jenom malý kousek.
Kód Termín Cena zájezd
435 11. 7. - 14. 7. 2024 6 850 Kč objednat
458 5. 9. - 8. 9. 2024 6 850 Kč objednat

Cena zájezdu  6 850 Kč zahrnuje

  • dopravu mikrobusem
  • program a instruktora
  • seakayak s kormidlem, špricdeku
  • seakayakářské pádlo, vestu
  • vodáckou bundu
  • zákonné pojištění CK
  • pojištění zapůjčeného vybavení proti poškození
  • CENA NEZAHRNUJE: kemp.
  • SLEVA VLASTNÍ DOPRAVA: 800 Kč.

Další informace

Nástupní místa: Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha, České Budějovice.
Seznámení se seakayakem. Nepotřebujete mít vůbec žádné vodácké zkušenosti ani zvláštní schopnosti. Jen chuť zkusit seakayaking. Akce pro jednotlivce, dvojice, rodiny nebo partičky. Společně utvoříte malou skupinu vedenou instruktorem, který má zkušenosti z domácích i zahraničních seakayakových akcí a zájezdů.
Program: považujte za orientační. V závislosti na počasí může být na místě upraven, protože jedete hlavně na pohodu.
Doprava: 9 místným mikrobusem s přívěsem na seakayaky.
Vlastní doprava: pokud jedete svým autem, sejdeme se v kempu v Melku první den večer nebo druhý den nejpozději v 10:00 (potom už se chystáme na vodu).
Spaní: táboříme ve třech kempech. Cena na noc je v každém kempu jiná, ale tohle je průměr: malý stan 6 €, dospělí 7 €, taxa 1,6 €. Parkovné vlastního auta kolem 5 € a karavan 13,5 €.
Jídlo: vlastní, ale jsou tady i vyhlášené restaurace.
Pojištění léčebných výloh v zahraničí Uniqa: zahrnuje i storno zájezdu až do výše 80 %, pokud bys onemocněl ještě před odjezdem. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů jsou v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 40 Kč za den.
Propozice k odjezdu: zasíláme elektronicky do 7 dní před odjezdem. Je v nich čas odjezdu, upřesnění nástupních míst, doporučený seznam oblečení, turistického vybavení, tipy na stravování atd.

Podobné zájezdy

Jezera Solné komory na seakayaku, Rakousko

CENA: 5 850 Kč
OBTÍŽNOST: Velmi lehká
Dokonalý zážitkový víkend i pro začínající seakayakáře.

Spreewaldské Benátky na seakayaku. Hvězdicově z jednoho kempu, Německo.

CENA: 7 350 Kč
OBTÍŽNOST: Velmi lehká
Po kanálech Spréwy, hvězdicově z kempu. Nemusíte mít žádné předchozí zkušenosti.