MENU

Pohodové řeky Slovinska a relax u moře. Snídaně v ceně.

Několik termínů
CENA: 15 750 Kč
OBTÍŽNOST: Lehká

Vodácký zájezd na krasové řeky Slovinska, relax u moře v Savudriji. Na kánoi, kajaku, paddleboardu.

Sjíždění krasových řek, relax na plážích Istrie, jeskyně, vodopády a historické památky. Dokonale vyladěný okruh a žádné noční přesuny. Už od prvního dne zájezdu vždycky spíme v kempu, takže opravdu pohodlná vodácká dovolená. Pojeďte v termínu, kdy ve Slovinsku ještě není tolik lidí a krasové říčky mají dost vody na to, aby se stupně bezvadně sjížděly no a vodopády budou na vašich fotkách vypadat až neuvěřitelně. Řeky nejsou obtížné, jedeme na Barakách a vezeme pro vás i paddleboardy, můžete si je vyzkoušet na řekách i v kempu u moře.

1. den: dopoledne odjezd do Slovinska a kolem 22 hodiny dojedeme do kempu.
2. den: první vodačení bude na krasové říčce KUPA. Je chorvatsko-slovinskou hraniční řekou. Teče velmi hezkou krajinou a pobaví vás nízké a dobře sjízdné prahy. Odpoledne se přesuneme do malého rodinného kempu u lázeňského městečka Dolenjské Toplice, ubytování na 2 NOCI.  Kemp je vybavený veřejným grilovištěm s příjemným posezením a sousedí s termálním koupalištěm, které je otevřené až do půlnoci.
3. den: po krátké zastávce u hradu Žužemberk si užijeme celodenní sjezd úžasné řeky KRKA. Je jako dělaná pro nafukovačky, protože má desítky zábavných přírodních stupňů různých výšek, na některých se dochovaly staré mlýny. Dokonalá pohoda. Večer grilovačka a relax při svíčkách v termálu.
4. den: cestou k moři se zastavíme na prohlídku slovinského přírodního pokladu, Postojenské jeskyně.  Do podzemí se jede vláčkem a doveze vás až do srdce rozsáhlého jeskynního systému. Pak už pěší prohlídka vzájemně propojených krápníkových síní,   což je jedinečný zážitek. Odpoledne uvidíte nejkrásnější slovinské pobřežní městečko Piran a ze zvonice kostela Sv. Jiří budete mít vyhlídky na KoperskýPiranský záliv a na křivolaké uličky starobylého města. Ubytování v SAVUDRIJI v kempu přímo u moře na 2 NOCI.
5. den: pobyt v Savudrii na nejsevernějším mysu Istrijského poloostrova. Střeží ho nejstarší a prý nejkrásnější maják  Jadranu. Perfektní koupání, malé oblázkové plážičky ve skalách, baječné na lenošení a opalování. Přes malou zátoku je malebná rybářská vesnička s výbornou restaurací.  Za dobré viditelnosti můžete z pláží vidět vzdálené vrcholky Julských Alp a těsně nad obzorem i obrysy Benátek. Večer nasajeme atmosféru historického centra přístavního města Umag.  
6. den: ráno přejíždíme na SAVU BOHINJKU.  Obklopeni masívem Julských Alp budeme startovat na Bohinjském jezeře a z jezera plynule vtečeme do úžasné skalní soutěsky, která se po chvilce roztáhne v nevelikou horskou bystřinu.  Křišťálová voda,   přehledné pasáže peřejek, malé pláže ke koupání, samá nádhera. Navečer se můžete rozhodnout jestli jít do soutěsky Vintgar (dřevěné lávky, průchody ve skalách a malé žebříky nad nespoutanou kaskádou vodopádů) nebo si prohlédnout nádherné lázeňské městečko Bled. Těsně přiléhá k jezeru a ze spousty kavárniček na pěší zóně jsou půvabné výhledy na ostrov s kostelíkem i vzdálenější mohutný středověký hrad. Den tady můžete zakončit ve skvělé hospodě s českým pivem a vynikajícím jídlem. 
7. den:  ráno splujeme SAVU DOLINKU v odlehlé části údolí mezi KaravankamiJulskými Alpami a nádhera pokračuje ve stejném duchu. Ve 12 hodin odjíždíme domů, návrat do půlnoci.
Kód Termín Cena zájezd
649 5. 8. - 11. 8. 2024 15 750 Kč objednat

Cena zájezdu 15 750 Kč zahrnuje

 • dopravu a program
 • 6x kemp
 • 6x snídaně
 • loď jakou si vyberete (Baraku, třímístné Rio, nafukovací kajak Safari nabo K1), pádlo
 • vodáckou bundu, vestu, helmu
 • do lodi malý barel
 • přátelskou a profesionální péči instruktorů
 • pojištění zapůjčeného vybavení pro případ poškození
 • pojištění CK proti úpadku
 • CENA PRO DĚTI: do 15 let 14 250 Kč.
 • CENA NEZAHRNUJE:  vstup do Postojenské jeskyně předběžně 27,90 euro. Až budeme vědět, kdo půjde, objednáme celou skupinu a dostanete slevu. Zdá se to hodně, ale budete nadšení.

Další informace

Nástupní místa: Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady, Praha Černý Most, Tábor, České Budějovice.
Doprava: autobusem s klimatizací.  Při odjezdu z Pardubic můžete parkovat u našeho skladu.
Na čem pojedete: vyberte si loď, na kterou jste zvyklí. Baraku, třímístné Rio nebo nafukovací kajak od Gumotexu Safari nebo K1.
Ubytování: ve vlastním stanu, první kemp je skromný (WC, ke koupání jen říčka), ostatních na velmi dobré úrovni, samozřejmě teplé sprchy atd. 
Jídlo: snídaně formou švédských stolů máte od nás,   ostatní je už na vás. Část potravin si můžete vzít z domova a čerstvé pečivo, ovoce, zeleninu koupíte na místě. Denně je příležitost zajít si na večeři.
Pojištění léčebných výloh v zahraničí: je nezbytné. Můžeme vám zprostředkovat pojištění od Uniqa pojišťovna a. s., které zahrnuje i storno zájezdu z důvodu nemoci. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů naleznete v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 40 Kč za den, pro děti do 15 let je sazba 23 Kč za den.
Propozice k odjezdu: zasíláme elektronicky do 10 dní před odjezdem. Je v nich čas odjezdu, upřesnění nástupních míst, doporučený seznam oblečení, turistického vybavení, tipy na stravování atd.
Dárek pro vodáka.

Reference

Jana a Víťa
Ahoj Cvoci, díky za super dovolenou a to hlavně díky skvělým instruktorům, kteří se o nás bezvadně starali. Jejich snídaně neměly chybu a Fantomasův brblátor byl každodenní bonus. S pozdravem Jana s Víťou
Šíša
Ciao všichni milí Cvoci, prohlížím fotos od Danči z letošní vody slovinské.....( hodně moc fotos :-)) a  došlo mi, že jsem Vám  nic nenapsala. To proto, že Fanyho,  Fučase, Bobinu , Milana, Danču a samozřejmě Zdeňku a Marťu  už trochu beru jako rodinu . Tak přece nebudu popisovat vodu s milou rodinkou :-)....no nemělo to chybu! Tentokrát i pobyt u moře v Savudrii byl prost davů ráchajících se turistů, takže blaho i mořské. Jen škoda, že jsme neměli alespoň jeden paddleboard(nebo víc). Partička se sešla bezvadná, Fučáskovic potomci dorostli do role vodáckých dříčů a večerních bavičů.......ta genetika :-)!Zlatíčka. I noví vodáci, které jsme zatím neznali, zapadli. Jen říďa trochu prudil.........ale to je asi věc, kterou nemůžete dopředu ovlivnit. A tak když jsme přijeli domů, poprvé jsme se se Zdeňkou i s Marťou shodly, že tenhle zájezd zopakujeme kdykoli. Jediné, co  mě fakt trápí, že se mi  nepodařilo Fanymu pomoct s těma zku...... zádama. Jenže asi to bude běh na delší trať. Takže dík za zájezd statečnému Fanymu, jako vždy nejpracovitějšímu Fučovi, Vám všem. Ahoj a pusu Šíša.