MENU

Polsko. Lehce dobrodružná Drawa pro pohodáře

Termíny se připravují
CENA: 8 990 Kč
OBTÍŽNOST: Velmi lehká

Vodácký zájezd na Drawu pro zkušenější vodáky, plavba NP

Na plastovkách národním parkem, nádherná a udržovaná  lesní tábořiště, denně kontakt s doprovodným vozem.

Polská DRAWA je už vodákům dobře známá. My ale plavbu začínáme ještě před vstupem do národního parku, abyste poznali i horní úsek, kde si jen lehce meandruje mezi břehy připomínající severskou krajinu.  DRAWU nezadržují žádné jezy a tak nemá ani úseky nudných volejů a stále příjemně proudí. Je jako dělaná pro vodáky, kteří umí s lodí zacházet. Hlavně v pralesním úseku, kde se musí podjíždět a přeskakovat stromy padlé větrem nebo usilovnou prací bobrů. Tady je to opravdu nefalšovaná divočina. Takže pokud už máte přeplněných kempů a řek doma dost, tak tady si užijete klidu uprostřed přírody. Tábořiště ve správě polesí jsou na pěkných místech a dobře udržovaná. Mají připravená ohniště a přístřešky, což je moc sympatické a každý vodák to ocení. Obtížnost Drawy je od nejsnadnější ZW do WW 1 a alespoň jeden z posádky by měl být zkušeným vodákem. Až na sever Polska je cesta dlouhá, ale jedeme po dálnici a rychlostních silnicích, takže to frčí.

1. den: ráno odjezd do Polska na místo startu plavby, soukromé tábořiště.
2. den: pádlujeme prvními meandry DRAWY. Řeka tady má písečné podloží a tak je dokonale průzračná.  Plavbu končíme před vzdutím jezera Siekiercze (13 km).
3. den: dnes DRAWA protéká třemi jezery. Vyplouváme po Siekiercze.  Před sebou máme hradbu rákosí a šipky vyznačující směr, kudy má vodák plout.  Pokud zachováme klid,   spatříme tady spoustu hnízdících ptáků. Pokračujeme po jezeře Rudno a zanedlouho stavíme u mola, kde se registrujeme na vstup do NP. Nedaleko je obchod a po pauze pokračujeme po jezeře Dubie.  Jezera jsou za námi a před sebou máme borové lesy se sítí písčitých cest Drawienského národního parku (12 km).
4. den: dnes je volnější den. Ujedeme jen necelých 10 km, tak se dopoledne vydáváme na procházky v okolí rezervace Drawski Matecznik a vyplouváme až po obědě.
5. - 6. den:  za tyto dva dny ujedeme 25 km a to je tady tak akorát, abychom úplně na pohodu pádlovali, tábořili a užívali volnosti uprostřed přírody.
7. den: ráno se sbalíme a jedeme domů. Cestou se stavíme na jídlo a prohlídku vinařského města Zielona Gora. Jdeme po veselé stezce Bakchusová Zelená Hora, kde 18 rozverných Bakchusiků stráží město a vinice, každý má svůj úkol a originální příběh. Návrat do ČR do 20:00.

Termíny se připravují

Cena zájezdu 8 990 Kč zahrnuje

 • dopravu mikrobusem
 • organizátora a převoz zavazadel
 • 2x poplatky za soukromá tábořiště
 • 4x poplatky za táboření v NP
 • 4x poplatky za plavbu v NP
 • zapůjčení vodáckého vybavení - plovací vestu,   vodáckou bundu
 • zapůjčení plastové kánoe, pádlo
 • soudek na drobnosti (věci převážíme)
 • pojištění zapůjčených věcí pro případ poškození
 • pojištění CK proti úpadku
 • DĚTSKÁ CENA: do 15 let 8 690 Kč.

Další informace

Nástupní místa:  Praha,   Poděbrady, Pardubice, Hradec Králové, Jaroměř, Trutnov.
Doprava: mikrobusem. Při nástupu v Pardubicích můžete parkovat u našeho skladu.
Spaní: ve vlastním stanu 2x na placených soukromých tábořištích a 4x v NP. Tábořiště ve správě polesí mají ohniště, připravené dřevo a přístřešky,   polesí pravidelně o tábořiště pečuje a odváží odpadky.  Záchody jsou pochopitelně suché, ke koupání řeka. Na to už sice nejsme zvyklí, ale taková protiváha našeho pohodlného života přináší i pozitiva.
Jídlo a pití: vaření z vlastních zásob a potravin kupovaných na místě ve vesnických "sklepech". Koupí se tady čerstvé pečivo, uzeniny, regionální a všechny základní potraviny. Navíc překvapivě ve velmi dobré kvalitě a levnější naž u nás. Na teplé jídlo, což je obvykle večeře, ale nikdo nás nehoní,   klidně si zastavte i na uvaření teplého oběda, můžeme doporučit hotová sterilovaná jídla Expresmenu.  Je to kvalitní jídlo bez konzervantů, emulgátorů a podobných špatností. 
Pojištění léčebných výloh v zahraničí: potřebujete. Buď vlastní nebo přes nás od pojišťovny Uniqa a. s., které zahrnuje i storno zájezdu, nyní nově i z důvodu onemocnění Cov-19. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů naleznete v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 35 Kč/den, pro děti do 15 let je sazba 19 Kč/den.

Propozice k odjezdu: zasíláme e-mailem do 10 dní před odjezdem. Je v nich upřesnění nástupních míst, doporučený seznam oblečení, turistického vybavení, tipy na stravování atd.
Darovat zájezd.