MENU

Lehce dobrodružná Drawa pro pohodáře na plastovkách. Žádné jezy ani voleje. Polsko

Několik termínů
CENA: 7 990 Kč
OBTÍŽNOST: Velmi lehká

Vodácký zájezd na Drawu pro zkušenější vodáky, plavba NP

Udržovaná  lesní tábořiště, denně kontakt s doprovodným vozem.

Řeka DRAWAZápadním Pomoří je už vodákům dobře známá. My ale plavbu začínáme ještě před vstupem do národního parku, abyste poznali i horní úsek, kde si jen lehce meandruje mezi břehy připomínající severskou krajinu.  DRAWU nezadržují žádné jezy a tak nemá ani úseky nudných volejů a stále příjemně proudí. Je jako dělaná pro vodáky, kteří umí s lodí zacházet. Hlavně v úseku Drawenského pralesa, kde se musí podjíždět a objíždět stromy padlé větrem nebo usilovnou prací bobrů. Tady je to opravdu nefalšovaná divočina. Takže pokud už máte přeplněných kempů doma dost, tak tady si užijete klidu a pohody. Tábořiště ve správě polesí jsou na pěkných místech a dobře udržovaná. Mají připravená ohniště a přístřešky, což je moc sympatické a každý vodák to ocení. Obtížnost DRAWY je od nejsnadnější ZW do WW 1 a alespoň jeden z posádky by měl být zkušenějším vodákem. Až na sever Polska je cesta dlouhá, ale jedeme po dálnici a rychlostních silnicích, takže to frčí.

1. den: ráno odjezd do Polska na start plavby, soukromé tábořiště.
2. den: pádlujeme prvními meandry DRAWY. Řeka tady má písečné podloží, meandruje mezi nízkými břehy a je dokonale průzračná  (13 km).
3. den: dnes DRAWA postupně protéká dvěma jezery.  Cesta přes jezera jsou krátká (dohromady jsou to necelé 3 km),   takže jejich přepádlování není žádný problém. Hradbou rákosí nás provedou šipky, které vyznačující směr, kudy má vodák plout a pokud zachováme klid,   spatříme tady spoustu hnízdících ptáků.  Také proto je plavba povolená až od července.  Jakmile vplujeme do jezera Rudno, stavíme u mola, kde se registrujeme pro vstup do NP. Nedaleko je obchod, tak dokoupíme zásoby a po pauze pokračujeme po jezeře Dubie.  Jezera jsou za námi a před sebou máme borové lesy se sítí písčitých cest Drawenského národního parku (12 km).
4. den: dnes je volnější den. Ujedeme jen necelých 10 km, tak se dopoledne vydáváme na procházky v okolí rezervace Drawski Matecznik a vyplouváme až po obědě.
5. - 6. den:  za tyto dva dny ujedeme 25 km a to je tady tak akorát, abychom úplně na pohodu pádlovali, tábořili a užívali volnosti bez toho, že by nás někdo nebo něco omezovalo.
7. den: ráno se sbalíme a jedeme domů. Cestou se stavíme na jídlo a prohlídku vinařského města Zielona Gora. Jdeme po Bakchusově stezce,   kde 18 rozverných skřítků bakchusiků stráží město a vinice, každý má svůj úkol a originální příběh. Návrat do ČR do 20:00.
Kód Termín Cena zájezd
644 22. 7. - 28. 7. 2023 7 990 Kč objednat

Cena zájezdu 7 990 Kč zahrnuje

  • dopravu
  • 2x poplatky za soukromá tábořiště
  • 4x poplatky za táboření v NP
  • 4x poplatky za plavbu v NP
  • loď jakou si vyberete (Vydru, Sambu nebo třímístnou Sambu), pádlo
  • plovací vestu,   vodáckou bundu
  • soudek na drobnosti (věci převážíme)
  • pojištění zapůjčených věcí pro případ poškození
  • pojištění CK proti úpadku
  • POZN.: na tuto akci nelze uplatnit slevy

Další informace

Nástupní místa:  Praha,   Poděbrady, Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha, Ústí nad Labem.
Doprava: mikrobusy, protože do některých míst by se autobus nedostal. Při nástupu v Pardubicích můžete parkovat u našeho skladu.
Lodě na výběr: plastová kánoe Vydra nebo Samba, pro rodiny je možná velká třímístná Samba a jde do ní ještě naklapnout pěnové sedátko pro menší dítě (do 35 kg).
Spaní: ve vlastním stanu 2x na placených soukromých tábořištích a 4x v NP. Tábořiště ve správě polesí mají ohniště, připravené dřevo a přístřešky,   polesí pravidelně o tábořiště pečuje a odváží odpadky.  Záchody jsou pochopitelně suché, ke koupání řeka. Na to už sice nejsme zvyklí, ale taková protiváha našeho pohodlného života přináší i pozitiva.
Jídlo:  vaření z vlastních zásob a potravin kupovaných na místě ve vesnických "sklepech". Koupí se tady čerstvé pečivo, uzeniny, regionální a všechny základní potraviny. Navíc překvapivě ve velmi dobré kvalitě a levnější naž u nás. Na teplé jídlo (což je obvykle večeře) můžeme doporučit hotová sterilovaná jídla Expresmenu.  Je to kvalitní jídlo bez konzervantů, emulgátorů a podobných nechutností. Každý večer se dělá oheň a  obvykle se skupina domluví na společném vaření.
Pojištění léčebných výloh v zahraničí: potřebujete. Buď vlastní nebo přes nás od pojišťovny Uniqa a. s., které zahrnuje i storno zájezdu, pokud onemocníte ještě před odjezdem. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů naleznete v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 40 Kč za den, pro děti do 15 let je sazba 23 Kč za den.

Propozice k odjezdu: zasíláme e-mailem do 10 dní před odjezdem. Je v nich upřesnění nástupních míst, doporučený seznam oblečení, turistického vybavení, tipy na stravování atd.
Darovat zájezd.