MENU

Rafting Bosna - Neretva, Vrbas, Una ( 6 dnů )

5. 5. - 10. 5. 2023
CENA: 11 990 Kč
OBTÍŽNOST: Těžká

Rafting na nejlepších řekách Balkánu

Jestli miluješ divokou vodu, tak balkánské řeky tě nezklamou. V tomhle termínu tady už jaro jede na plný plyn a podzemní krasové vývěry jsou napěchované vodou, což zaručuje hodně, ale fakt hodně pěkné svezení. Všechno živé se už vzpamatovalo z krušného období zimy, všude vládne život a dobrá nálada. Domorodci lidi se Cvokem moc rádi vidí!  Za ty roky se totiž dobře známe, a protože domácí pohostinnost nezná mezí, peče se tu pro vás maso, grilují se pstruzi a krájí zelenina. Kdo se může přihlásit? Pohodoví vyznavači dobrodružství a přírody. To je nejdůležitější. Pak můžeš jet na raftu s instruktorem, na mini raftu pokud jste 3 - 4 nebo na Barace pokud jste 2 kanoisti a klidně přibereme i zkušené kajakáře.

1. den: odjezd navečer a cesta do Bosny.
2. - 3. den: rafting vápencovým kaňonem NERETVY.  Na některých místech se rozestupuje jen na 2 metry a z různých děr ve stěnách tryskají krasové vyvěračky.
4. den: přejíždíme do horských oblastí Čermenica a Ranče. Krátce si prohlédneme staré město Jajce a pak už nám pořádně zatopí monstrózní peřej Bieli Buk na VRBASU
5. den: rafting na UNĚ nepřístupným údolím bosensko-chorvatského hraničního pásma. Sjedeš si úsek, kde Filip Renč natáčel film Na vlastní nebezpečí. Stavíme na focení neskutečných travertinových vodopádů Štrbački Buk, dáme poslední bosenskou baštu a mažeme domů.
6. den: návrat do ČR ráno.
Kód Termín Cena zájezd
505 5. 5. - 10. 5. 2023 11 990 Kč objednat

Cena zájezdu 11 990 Kč zahrnuje

  • dopravu minibusy
  • rafting s profi instruktory
  • ubytování v penzionech
  • kompletní výbavu pro rafting
  • pojištění zapůjčeného vybavení pro případ poškození
  • zákonné pojištění CK
  • CENA NEZAHRNUJE: poplatek na Uně a Neretvě, celkem cca 10 - 15 euro, ale na jaře ho místní ještě většinou nevybírají.

Další informace

Nástupní místa: Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha, Humpolec, Brno.
Doprava: minibusem nebo mikrobusy, podle toho kolik nás bude, ale max. 15 účastníků. Při odjezdu z Pardubic můžete parkovat u našeho skladu.
Ubytování: penziony.
Stravování:  z vlastních zásob z domova a dokoupených cestou, ale dobře a levně se najíte u místních (ryby, jehněčí, čevapi, zelenina), takže jídlo nemusíte nijak zvlášť řešit. Zrovna tak nápoje, bylo by to nošení dříví do lesa.
Pojištění léčebných výloh v zahraničí:  Můžeme vám zprostředkovat pojištění od Uniqa pojišťovna a. s., které zahrnuje i storno zájezdu, nyní nově i z důvodu onemocnění Cov-19. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů naleznete v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 35 Kč/den, pro děti do 15 let je sazba 19 Kč/den.
Propozice k odjezdu: zasíláme elektronicky do 10 dní před odjezdem. Je v nich čas odjezdu, upřesnění nástupních míst, doporučený seznam oblečení, turistického vybavení, tipy na stravování atd.
Dárek pro vodáka?