Rafting v Bosně - Rafting na Balkáně

4. 5. - 9. 5. 2021
CENA: 10 750 Kč
OBTÍŽNOST: Těžká

Rafting na 4 nejlepších řekách Bosny

Jestli miluješ divokou vodu, tak balkánské řeky nemohou zklamat. V tomhle termínu tady jaro jede na plný plyn. Podzemní krasové vývěry jsou napěchované vodou, což zaručuje hodně pěkné svezení. Rafting na rychlých a peřejnatých řekách, které tečou hluboko v lesích skalními kaňony a místy, kam vkročí jenom vodák. Příroda i lidé se už vzpamatovali z krušného období zimy, všude vládne život a dobrá nálada. Domorodci Cvoka s vodáky rádi vidí, už se dobře známe, a protože domácí pohostinnost nezná mezí, pečou se pro vás maso a grilují pstruhy. Kdo se může přihlásit? Pohodoví vyznavači dobrodružství a pobytu v přírodě. To je nejdůležitější. Pak můžete jet na raftu s instruktorem, sami na mini raftu pokud jste 3 - 4 nebo na samovylévací kánoi a přidat se mohou i zkušenější kajakáři.

1. den: odjezd ráno a cesta do Bosny.
2. den: rafting vápencovým kaňonem NERETVY.  Na některých místech se rozestupuje jen na 2 metry a z různých děr ve stěnách tryskají krasové vyvěračky.
3. den: rafting skalním kaňonem SANY, nejprůzračnější řeky v Bosně a Hercegovině. Koryto je hodně z kopce a tak se těšte na parádní vlny. Vysedneme přímo u vyhlášené rybí restaurace. Místní porci pstruha mají problém spořádat i největší jedlíci. 
4. den: přesud do horských oblastí Čermenica a Ranče. Cestou prohlídka starobylé Jajce a pak nám pořádně zatopí peřej Bieli Buk na VRBASU
5. den: rafting na UNĚ nepřístupným údolím bosensko-chorvatského hraničního pásma. Sjedete si úsek, kde Filip Renč natáčel film Na vlastní nebezpečí. Zastávka na focení neskutečných travertinových vodopádů Štrbački Buk, dáme poslední bosenskou baštu a mažeme domů.
6. den: návrat do ČR ráno.
Kód Termín Cena zájezd
503 4. 5. - 9. 5. 2021 10 750 Kč objednat

Cena zájezdu 10 750 Kč zahrnuje

  • dopravu minibusem
  • rafting s profi instruktory
  • kempy a tábořiště
  • zapůjčení vybavení -  vodácká bunda, vesta, přilba
  • pojištění zapůjčeného vybavení pro případ poškození
  • zákonné pojištění CK
  • Zdarma: zapůjčení neoprenu a neoprenových bot.
  • CENA NEZAHRNUJE: poplatek na Uně a Neretvě cca 10 - 20 euro, ale na jaře ho místní většinou ještě nevybírají.

Další informace

Nástupní místa: Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha, Humpolec, Brno.
Doprava: minibusem s klimatizací. Max. 15 účastníků. Při odjezdu z Pardubic můžete parkovat u našeho skladu.
Ubytování: kempy a placená tábořiště ve vlastních stanech.
Stravování:  z vlastních zásob z domova a dokoupených cestou, ale dobře a levně se najíte u místních (ryby, jehněčí, čevapi, zelenina), takže jídlo nemusíte nijak zvlášť řešit. Zrovna tak nápoje, bylo by to nošení dříví do lesa.
Pojištění léčebných výloh v zahraničí:  můžeme vám ho zařídit od pojišťovny Uniqa. Zahrnuje i storno zájezdu, kdybyste onemocněli před odjezdem. Podrobné podmínky a pojistné limity naleznete v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 30 Kč/den.
Propozice k odjezdu: zasíláme elektronicky do 10 dní před odjezdem. Je v nich čas odjezdu, upřesnění nástupních míst, doporučený seznam oblečení, turistického vybavení, tipy na stravování atd.
Dárek: rádi vám připravíme Dárkový poukaz.