MENU

Rakousko. Enns a Steyr na kánoi a kajaku. Doprava s námi nebo vlastní.

Termíny se připravují
CENA: 5 390 Kč
OBTÍŽNOST: Střední

Vodácký zájezd na Enns a Steyr na kánoi nebo kajaku

Salzu už znáš? Tak pojeď na Enns a Steyr.  A co tě čeká? Na ENNS větší vlny,   ale pro průjezd bez ztráty kytičky stačí držet stopu a pádlovat. A když zrovna nebudeš muset pádlovat, můžeš se těšit z nádherných panoramat NP GESÄUSE.

STEYER je menší ledovcová řeka, ale moc krásná. Dříve jsme ji jezdili ještě s Teichlem, ale lepším spojením je ENNS, na kterém se dobře rozjezdíme a máme vyrovnanou náročnost obou řek WW 2 - 3. STEYR je trochu víc technický, krásná horská říčka ledovcového původu a souhra posádky při objíždění "autobusu" a dalších kamenů  bude fakt nutná. Úsek není dlouhý, ale mákneš si a stojí to za to!

1. den: navečer odjezd do malého rodinného kempu na ENNS a zůstaneme tady tábořit celý víkend. ENNS máme u nosu, přejezdy kolem řeky jsou krátké a tak se ráno pohodlně dospíme.
2. den: po snídani přejezd na start.  ENNS je tady široká, ale s jasným průjezdem mezi kameny. Na rozjetí dáme kratší úsek, pocvičíme a na druhou jízdu vyjedeme výš. Začínáme pod nesjízdnými peřejemi Gesäusse. Cestou pak veselý canyoning potokem, který míjíme, protože ústí do ENNS. Protéká skalním masívem v úzké soutěsce a vymodeloval několik smaragdových lagun, které oddělují skalní stupně vysoké 1 - 2 m, takže spousta zábavy.  Večer rozjedeme párty.
3. den:  ráno máme přejezd na STEYR na 1,5 hodinky.  Sjezd začínáme pod impozantním vodopádem Stromboding, který si jen prohlédnem a nafotíme. Čeká nás jeden hezky sjízdný jez, objetí ohromného balvanu uprostřed řeky, kterému říkáme "autobus" a další libůstky.   Velmi hezká divoká voda WW 3. Zabalíme, na hranice to máme 100 km, takže stíháme Prahu do 23:00. 

 

Termíny se připravují

Cena zájezdu 5 390 Kč zahrnuje

  • dopravu a program
  • 2x kemp
  • přátelskou a profesionální péči instruktorů na vodě
  • vodáckou bundu, vestu, helmu
  • loď jakou si vyberete (Baraku, třímístné Rio, K1), pádlo
  • pojištění zapůjčeného vybavení proti poškození
  • pojištění CK proti úpadku
  • SLEVA VLASTNÍ DOPRAVA: 700 Kč.
  • PŘÍPLATEK: neopren 200 Kč, neoprenové boty 130 Kč.

Další informace

Nástupní místa: Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady, Praha, Příbram a Písek nebo Benešov a Tábor, České Budějovice.
Doprava: autobusem nebo minibusem podle počtu přihlášených. Při odjezdu z Pardubic můžete parkovat u našeho  skladu.
Ubytování: 2x ve vlastním stanu v kempu na krásném místě s dobrým sociálním zázemím.
Jídlo: vlastní vaření, na sobotní večeři si můžete objednat grilovaný steak.
Pojištění léčebných výloh v zahraničí pro rafting: je nutné. Můžeme vám zprostředkovat pojištění od Uniqa pojišťovna a. s., které zahrnuje i storno zájezdu z důvodu nemoci. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů naleznete v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 40 Kč/den, pro děti do 15 let je sazba 23 Kč/den.
Propozice k odjezdu: zasíláme elektronicky nejpozději 7 dní před odjezdem. Najdete v nich čas odjezdu a upřesnění nástupních míst, doporučený seznam oblečení, turistického vybavení, potravin a tipů na stravování, případné upřesnění programu atd. Dojde-li ke změně oproti katalogu je informace v těchto materiálech rozhodující. V případě zásadních změn jsme povinni postupovat podle VOP.
Dárek pro vodáka?