MENU

Rakousko. Tiroler Ache, Saalach, Mur a Taurach. Na kánoi, kajaku, paddleboardu. Doprava s námi nebo vlastní. ( 5 dnů )

29. 7. - 2. 8. 2024
CENA: 8 990 Kč
OBTÍŽNOST: Střední

Vodácký zájezd na lehčí divoké řeky v Rakousku

Vodácký zájezd na 4 řeky ve dvou regionech, v každém budeme kempovat 2 NOCI.  Na každém kroku vás budou provázet nádherné kulisy Chiemgauerských Alp a pak jižní svahy Schladmingských Taur. Tady řeky tečou širším údolím s alpskými městečky a výhledy na spoustu vrcholů, převyšujících 1500 m. Začínáme od nejsnadnější řeky s obtížností WW 1, další řeka WW 2 a končíme na  WW 2 až na jedno náročnější místečko s 200 metrovou peřejí. Ale než se k ní dostaneme, budete už krásně rozježdění.  Zveme i vodáky, kteří zatím nemají tolik zkušeností s divokou vodou, protože s pomocí našich instruktorů se snadno všechno naučíte.  V každém případě tohle je pozvánka na vodácký výlet plný krásně peřejnaté vody i pohody.  Přesto ale platí, že děti by měly jet se zkušenějšími rodiči. 

Jedete svým autem? Pak si můžete dovolenou prodloužit třeba o cyklovýlety. Kemp v Tamswegu je prakticky na Murské cyklostezce, pro návrat využít vláček a najdete tady hezké cíle i pro pěší turistiku.

1. den: dopoledne odjezd do kempu v Rakousku a budeme tady kempovat 2 NOCI. Přijedeme sem včas, tak si po cestě odpočinete.
2. den: začneme vodáckým školeníčkem, na suchu i na vodě probereme techniku pádlování a pravidla záchrany. TIROLER ACHE (WW 1) se proplétá nádherným kaňonem a fotogenická místa neberou konce. Je ideální na rozjetí. Později odpoledne prohlídka druhé největší zpřístupněné jeskyně v Evropě Lamprechtshöle. (Současně je nejdelší průchozí jeskyní na světe - 51 km). Nahlédneme do nitra skalního komplexu, na kterém překonáme výškový rozdíl 70 m pomocí chodníků a 392 schodů. Jeskyně je monumentální a dokonale nasvícená, krásný zážitek, který by vám neměl chybět.
3. den: ráno se projdete kolem přírodní slalomové tratě LOFERSCHLUCHT a my zatím připravíme lodě. Brzy po startu údolím SAALACHU přijde úsek souvislých, širokých peřejí, které si můžete jet kudy chcete. Tím se ale nenechte ukolébat, protože příští zatáčky budou chtít rychlost a správný nájezd. Budeme si tady zdokonalovat techniku jízdy a máme čas i na pauzu se skoky a koupáním v laguně skalní průrvy.  Navečer přejíždíme do kempu v Tamswegu a zůstaneme tady zase na 2 NOCI
4. den: ráno přejedeme na TAURACH. Říčka protéká starou dřevěnou navigací z počátku minulého století a často vás překvapí nečekaný jízek, nebo stupeň. Pomyslnou třešničkou je kaskádovitý, sedm metrů vysoký a hlavně velmi dobře sjízdný jez, ukončený klidnou lagunou. Kdo chce, může ho ale přenést. Po obědě hladce vplujeme do MURU a využijeme malé písečné pláže se skalkou a lagunou ke skákání a dovádění. Návrat do kempu, aquapark, grilovačka apod.
5. den: další úsek MURU s rychlejší vodou a nečekanými stupni v málo přehledných zatáčkách, ale většinou jsou za nimi zase klidná místa na pochytání lodí posádek, které se nechaly ukolébat malebnými výhledy do kraje. Návrat domů do půlnoci.
Kód Termín Cena zájezd
645 29. 7. - 2. 8. 2024 8 990 Kč objednat

Cena zájezdu 8 990 Kč zahrnuje

  • dopravu
  • 4x kemp
  • vodáckou bundu, vestu, helmu
  • loď jakou si vyberete (Baraku, třímístné Rio, packraft, K1), pádlo
  • přátelskou a profesionální péči instruktorů
  • pojištění zapůjčeného vybavení pro případ poškození
  • pojištění CK proti úpadku
  • VLASTNÍ DOPRAVA: sleva 1 400 Kč.
  • DĚTI DO 15 LET: sleva 300 Kč (se zkušenými rodiči)
  • PŘÍPLATEK: neopren a boty 300 Kč.

Další informace

Nástupní místa: Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady, Praha, Příbram a Písek nebo Benešov a Tábor, České Budějovice. Při nástupu v Pardubicích můžete zdarma parkovat u našeho skladu. 
Doprava: podle počtu přihlášených buď minibusem Mercedes Sprinter (max. 16) nebo 9 místnými mikrobusy. 
Ubytování: první na 2 noci v Loferu - perfektně vybavený kemp, restaurace, obchůdek. Další 2 noci v Tamswegu - také na krásném místě, z jedné strany les a z druhé řeka, samozřejmě perfektní sociálky tak jak jsme v Rakousku zvyklí. 
Vstupné do jeskyně: není v ceně zájezdu, počítejte asi 7 euro (pro rok 2023 se může ještě změnit a nelze platit kartou). 
Jídlo a pití:  vlastní, na dvě večeře si můžete objednat grilování steaků. Čerstvé pečivo, regionální sýry, uzeniny apod. si už dokoupíte na místě. Na obou místech jsou v dosahu jak restaurace tak obchody.
Pojištění léčebných výloh v zahraničí: je nutné. Můžeme vám zprostředkovat pojištění od Uniqa pojišťovna a. s., které zahrnuje i storno zájezdu z důvodu nemoci. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů naleznete v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 40 Kč/den, pro děti do 15 let je sazba 23 Kč/den.
Propozice k odjezdu: zasíláme e-mailem nejpozději do 7 dní před odjezdem. Najdete v nich čas odjezdu a upřesnění nástupních míst, doporučený seznam oblečení, turistického vybavení, potravin a typů na stravování, případné upřesnění programu atd. Dojde-li ke změně oproti katalogu je informace v těchto materiálech rozhodující. V případě zásadních změn postupujeme podle VOP.
Dárek pro vodáka?