MENU

Řecko. Seakayak Lefkáda. Jónské moře. Doprava s námi nebo letecky. ( 10 dnů )

28. 9. - 7. 10. 2023
CENA: 22 400 Kč
OBTÍŽNOST: Lehká

Toulání Lefkádou na mořském kajaku

Ostrov LEFKADA, řecky bílá skála, patří k nejkrásnějším ostrovům ve Středomoří. Neskutečně krásným místem je Dukato, mys který je v jižní části Lefkády. Za starověku byl považován za bránu do podsvětí. Dnes zažíváme podobný respekt při ohromujícím výhledu na nekonečné prostory Jónského moře.
Mys přirozeně rozděluje Lefkadu na východní a západní pobřeží. Úzký pás nížin tvoří klidné pobřeží na východě.  Západní pobřeží se však strmě svažuje k moři a impozantní skály vytváří skrytá místa, tajuplné jeskyně a soustavu nádherných pláží s nejkrásnějším koupáním v Řecku. Pláž Porto Katsiki byla dokonce vyhlášena osmou nejkrásnější pláží světa a ani pláže EgremniAvali nebo Kalamitsi nezůstávají pozadu a řadí se vysoko na žebříčku nejkrásnějších pláží Středomoří.
 
1.den: odjezd ráno, přesun do Řecka. V noci zastavíme na spaní některém z odpočivadel.
2. den: dokončíme cestu na místo. Doplníme vodu a čerstvé potraviny, bagáž uložíme do seakayaků a pak už první plavba kolem Lefkády.
3. - 8. den: putování na seakajacích kolem východního i západního pobřeží Lefkády. Turistická sezóna je skoro pryč,   ale moře je ještě pořád krásně vyhřáté a tak si tu azurovou nádheru dokonale vychutnáme. V tuto dobu ostrov ovládá komornější atmosféra a to se nám moc líbí. Pádlování, koupání, šnorchlování, prohlídky jeskyní (nejznámější je Papanikolis Cave, úkryt řeckých vojáků za 2. svět. války). A na plážích Avali, Porto KatsikiEgremni budeme i tábořit.
9. den: dopoledne jen krátká etapa, ve 14 hodin odjíždíme domů. Zase cestou zastavíme na spaní.

10. den: návrat do 24:00, ale podle průchodnosti hranic to může být i 11. den (neděle) časně ráno.

Kód Termín Cena zájezd
457 28. 9. - 7. 10. 2023 22 400 Kč objednat

Cena zájezdu 22 400 Kč zahrnuje

  • dopravu mikrobusem
  • přátelskou a profesionální péči instruktora
  • seakayak s kormidlem, špricdeku, pádlo
  • vodáckou bundu, plovací vestu
  • zákonné pojištění CK
  • pojištění zapůjčeného vybavení proti poškození
  • Cena nezahrnuje: kempy, protože spíme na místech vhodných k volnému táboření.

Další informace

Nástupní místa: Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha, Humpolec, Brno, Bratislava.
Doprava: 9 místným  mikrobusem, cestou zastavujeme na protažení, občerstvení a spaní. Pokud šetříte dovolenou, doporučujeme letět (Praha - Preveza/Lefkas). Zavazadla vám vezmeme autem, na letišti vás vyzvedneme a cestu k moři už dokončíme společně.
Náročnost:  nízká až střední. Charakter pobřeží, četnost zátok a chráněných míst a vzdálenosti mezi těmito místy i termín – to jsou kritéria pro rozdělení zájezdů s náročností nízkou, střední a vysokou. Než se však vydáte na moře, měli byste mít zkušenosti z některého kurzu pro seakayakáře. alespoň na řekách nebo jezerech.
Počasí: průměrná teplota vzduchu na Lefkádě je v květnu 22 °C, v říjnu 23 °C. Průměrná teplota vody v květnu 20 °C, v říjnu 22 °C.
Noclehy: spíme v zátokách, které jsou často přístupné jen z moře. V případě špatného počasí pod stanem, jinak stačí pouze tropiko.
Jídlo:  něco si vezete z domova, ale před vyplutím dokoupíme vodu a čerstvé potraviny už na místě a pak samozřejmě ještě během plavby jak bude potřeba.  Můžete si zajít do restaurace, pizzerie.
Pojištění léčebných výloh v zahraničí Uniqa: zahrnuje i storno zájezdu až do výše 80 %, pokud bys onemocněl ještě před odjezdem. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů jsou v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 40 Kč za den.

Co asi tak s sebou?

Reference

Zdeněk N.
Dobry den, chtel bych podekovat za absolvovany zajezd na Lefkadu - s dcerou jsme si jej uzili a jsme maximalne spokojeni. Tomas jako instruktor pohodovy a ferovy chlap, do toho nam vyslo krasne pocasi, cestou z5 nas Tomas ochotne vysadil na jinem miste, nez kde jsme nastupovali. Jsem presvedcen o tom, ze se urcite s Vami zase nekam vydame (byt nejsme v lodi denne). Jeste jednou dekuji i za Lucku a nekdy priste zase. AHOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOJ
Honza
Tak Vazeni, ta Lefkada byla teda bomba! K memu prekvapeni zadny ostrov plny hotelu a turistu, ale rozmanity ostrov s tim nejlepsim ze Stredozemnihoho more a panenske prirody! Kazda etapa byla jina, kazdy den bylo mozne neco nove obdivovat a temer vzdy se dostavil wow effect s necim co jsme necekali. Uzili jsme si klidne more ale i poradne vlny, takze si kazdy prisel na sve a i o dobrodruzstvi bylo postarano. Guide Ondra, naplanoval a alternativne podle pocasi prizpusobil vsechny etapy tak ze kazdy z nas si zapadloval umerne zkusenostem a fyzickym silam a vsichni jsme se na mori diky Ondrove motivaci citili bezpecne, naucili neco nove a posunuli se seekajakarsky dal. Zadny pionyrsky tabor, ale dovolena pro narocne v panenske prirode se spoustou svobody. Kdo si ma za rok chut prodlouzit leto, uzit teple more, skvelou reckou kuchyny v rybarsky tavernach a hlavne videt to nej z Recka koncetrovane v jednom tydnu tak jedine Lefkada. Budete cumet! Honza.
Martina
Ahoj, všechny moc zdravím do Cvoku z pláže Lefkády, kde s Vámi trávím letos již třetí seakajakářskou dovolenou (zatím je to paráda) a konečně jsem se dostala k tomu, abych mohla napsat moc velkou pochvalu za dva předchozí zájezdy, a to Švédsko a Albánii, a které oba vedl Fantomas. Švédsko bylo moc krásné, počasí vyšlo ukázkově, partička super, jezero nádherné, moře nakonec taky paráda, i když jsem se trochu bála...velká výhoda je, že to není daleko a dospat se můžete na trajektu a jediná trochu nevýhoda, je tam celkem draho, ale stojí to za to. Na Albánii jsem se těšila ještě víc a bylo to parádní...jezero Komani bylo super, krásný plážičky na spaní, hospůdka, a hlavně místní lidé jsou neskuteční...nevím, kde jinde by se vám podařilo stopnout si trajekt uprostřed jezera, aby vás dovezl k autu:-)))) (tady se projevila Fanyho skvělá vlastnost vyjednávání). Skadarské jezero je taky krásné, ale bohužel kvůli vysokým teplotám jsme si ho užili pouze jeden den, ale díky tomu jsme byli i v Srbsku na Zlatarském jezeru a to byla krásná tečka za naší výpravou. Jelikož s Vámi jezdím už víc jak 7let, tak už teď přemýšlím, kam vyrazím příští rok. Takže Vám všem moc děkuju za pořádání zájezdů na taková místa, za skvělý kluky, které máte a obzvlášť Fanymu za Albánii a za jeho super schopnost  pohotově reagovat a změnit plány, když se něco nevydaří ( viz. počasí na Skadaru). Mějte se všichni moc hezky a v příštím roce ahoj Martina.