MENU

Řecko. Seakayak Lefkáda. Jónské moře. Doprava s námi nebo letecky.

Termíny se připravují
CENA: 22 400 Kč
OBTÍŽNOST: Lehká

Toulání Lefkádou na mořském kajaku

Ostrov LEFKADA, řecky bílá skála, patří k nejkrásnějším ostrovům ve Středomoří. Neskutečně krásným místem je Dukato, mys který je v jižní části Lefkády. Za starověku byl považován za bránu do podsvětí. Dnes zažíváme podobný respekt při ohromujícím výhledu na nekonečné prostory Jónského moře.
Mys přirozeně rozděluje Lefkadu na východní a západní pobřeží. Úzký pás nížin tvoří klidné pobřeží na východě.  Západní pobřeží se však strmě svažuje k moři a impozantní skály vytváří skrytá místa, tajuplné jeskyně a soustavu nádherných pláží s nejkrásnějším koupáním v Řecku. Pláž Porto Katsiki byla dokonce vyhlášena osmou nejkrásnější pláží světa a ani pláže EgremniAvali nebo Kalamitsi nezůstávají pozadu a řadí se vysoko na žebříčku nejkrásnějších pláží Středomoří.
 
1.den: odjezd ráno, přesun do Řecka. V noci zastavíme na spaní některém z odpočivadel.
2. den: dokončíme cestu na místo. Doplníme vodu a čerstvé potraviny, bagáž uložíme do seakayaků a pak už první plavba kolem Lefkády.
3. - 8. den: putování na seakajacích kolem východního i západního pobřeží Lefkády. Turistická sezóna je skoro pryč,   ale moře je ještě pořád krásně vyhřáté a tak si tu azurovou nádheru dokonale vychutnáme. V tuto dobu ostrov ovládá komornější atmosféra a to se nám moc líbí. Pádlování, koupání, šnorchlování, prohlídky jeskyní (nejznámější je Papanikolis Cave, úkryt řeckých vojáků za 2. svět. války). A na plážích Avali, Porto KatsikiEgremni budeme i tábořit.
9. den: dopoledne jen krátká etapa, ve 14 hodin odjíždíme domů. Zase cestou zastavíme na spaní.

10. den: návrat do 24:00, ale podle průchodnosti hranic to může být i 11. den (neděle) časně ráno.

Termíny se připravují

Cena zájezdu 22 400 Kč zahrnuje

  • dopravu mikrobusem
  • přátelskou a profesionální péči instruktora
  • seakayak s kormidlem, špricdeku, pádlo
  • vodáckou bundu, plovací vestu
  • zákonné pojištění CK
  • pojištění zapůjčeného vybavení proti poškození
  • Cena nezahrnuje: kempy, protože spíme na místech vhodných k volnému táboření.

Další informace

Nástupní místa: Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha, Humpolec, Brno, Bratislava.
Doprava: 9 místným  mikrobusem, cestou zastavujeme na protažení, občerstvení a spaní. Pokud šetříte dovolenou, doporučujeme letět (Praha - Preveza/Lefkas). Zavazadla vám vezmeme autem, na letišti vás vyzvedneme a cestu k moři už dokončíme společně.
Náročnost:  nízká až střední. Charakter pobřeží, četnost zátok a chráněných míst a vzdálenosti mezi těmito místy i termín – to jsou kritéria pro rozdělení zájezdů s náročností nízkou, střední a vysokou. Než se však vydáte na moře, měli byste mít zkušenosti z některého kurzu pro seakayakáře. alespoň na řekách nebo jezerech.
Počasí: průměrná teplota vzduchu na Lefkádě je v květnu 22 °C, v říjnu 23 °C. Průměrná teplota vody v květnu 20 °C, v říjnu 22 °C.
Noclehy: spíme v zátokách, které jsou často přístupné jen z moře. V případě špatného počasí pod stanem, jinak stačí pouze tropiko.
Jídlo:  něco si vezete z domova, ale před vyplutím dokoupíme vodu a čerstvé potraviny už na místě a pak samozřejmě ještě během plavby jak bude potřeba.  Můžete si zajít do restaurace, pizzerie.
Pojištění léčebných výloh v zahraničí Uniqa: zahrnuje i storno zájezdu až do výše 80 %, pokud bys onemocněl ještě před odjezdem. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů jsou v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 40 Kč za den.
Více

SEAKAYAK

Seakayak tvarem vychází z eskymáckých kajaků a má délku 4,5 až 6 metrů. Dlouhá, štíhlá příď i záď dobře drží směr a kormidlo, které se ovládá nožními pedály pomáhá seakayak řídit. Bagáž se ukládá do komor o objemu až 120 litrů a tak s trochou šikovnosti naložíš všechno, co pro pobyt v přírodě potřebuješ. Pro partnerské dvojice máme seakayaky pro 2.
Kdo se může na seakayak přihlásit? Úplně každý, kdo umí plavat, ale před zájezdem na moře už musíš mít alespoň základní zkušenosti z některého kurzu v Čechách. Chceš přece vědět o čem to je...
Vodácké zájezdy na seakayaku na moři: naložíš stan, spacák, jídlo, vodu a vyrazíme. Pádlujeme kolem pobřeží a ostrovů, proplouváme mořské jeskyně. Vidíš místa jinak nepřístupná. Pár dní stranou dovolenkového šílenství jen v malé partě bezva lidí. Nekonečné moře, hvězdy nízko a všední starosti fakt hodně dalako...
Seakayakářské zájezdy a obtížnost: charakter pobřeží, četnost zátok a chráněných míst a vzdálenost mezi těmito místy,   roční doba a předpokládané počasí. To jsou kritéria pro rozdělení seakayakářských zájezdů pro začátečníky a pokročilé.
 
Co asi tak sebou na zájezd na seakayaku...
Už jsem přece pádloval a taky jsem leccos slyšel, ale tak pro připomenutí ... seakayak a vybavení mi půjčí CK takže v pohodě, mají to vychytaný.   
Mám v čem spát? Spacák, károška, pyžamko.
Mám se do čeho obléknout? Kalhoty, ponožky, spoďáry, triko, mikina, bunda, čepice na uši. U moře fouká. Těch pár dní na lodi se dá „odsmrdět“ na jedny hadry a čistý si nechám v autě. Počkat! ... jedny spodky? :-O
Mám se do čeho svléknout? Plavky, šortky, triko do kajaku. Některé funkční prádlo chladí, některé hřeje, tak bacha, kam jedu. Do kajaku jsou fajn neoprénový botky. Někdo vozí dlouhý termo spodky a přes ně koupací šortky. Když je vedro, sundáš vrstvu. To by mělo stačit.
Mám co pít? Voda! Alespoň 2 litry na den a něco na vaření. Určitě se bude dát někde doplnit. Koupíme to na místě před vyplutím, ať to netáhám z domu.  
Mám co jíst? A mám toho dost? Nebudu mít hlad? To máme snídaně, svačinka do lodi, obídek, svačinka do lodi, večeře. Vejde se to? Vejde. V propozicích před zájezdem mi určitě pošlou nějaký tipy.
Na čem to uvařím? Vezmu si vařič, to je nápad. Ale nějakej malej, outdoorovej. A složím ho do ešusu. Hrneček a lžíce se taky hodí. A koupím si k tomu vařiči kartuš. Tu hodím jen tak do kajaku.      
Mám léky, krémy, hygienu? Moje prášky, co mi napsal pan doktor, něco na blbě, něco na dobře, abych se nepo..,  abych se po…, abych se mohl zalepit, obvázat, vydesinfikovat. Mazání, abych se nespálil a abych nepopraskal. Jelení lůj s UV filtrem nesmím zapomenout! Abych si měl čím vyčistit zuby.
KPZetku? To se hodí, mám tam čelovku, nůž, provázek co vydrží, jehlu a režnou nit, kus pásky co zalepí všechno.
Bude to v suchu? Musím si půjčit nebo koupit loďáčky, spíš víc malých než dva velký, ty by se mi blbě dávaly do komor kajaku.
A vejde se mi to všechno do kajaku? Ano, když sebou nepotáhnu blbosti.

 

Reference

Zdeněk N.
Dobry den, chtel bych podekovat za absolvovany zajezd na Lefkadu - s dcerou jsme si jej uzili a jsme maximalne spokojeni. Tomas jako instruktor pohodovy a ferovy chlap, do toho nam vyslo krasne pocasi, cestou z5 nas Tomas ochotne vysadil na jinem miste, nez kde jsme nastupovali. Jsem presvedcen o tom, ze se urcite s Vami zase nekam vydame (byt nejsme v lodi denne). Jeste jednou dekuji i za Lucku a nekdy priste zase. AHOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOJ
Honza
Tak Vazeni, ta Lefkada byla teda bomba! K memu prekvapeni zadny ostrov plny hotelu a turistu, ale rozmanity ostrov s tim nejlepsim ze Stredozemnihoho more a panenske prirody! Kazda etapa byla jina, kazdy den bylo mozne neco nove obdivovat a temer vzdy se dostavil wow effect s necim co jsme necekali. Uzili jsme si klidne more ale i poradne vlny, takze si kazdy prisel na sve a i o dobrodruzstvi bylo postarano. Guide Ondra, naplanoval a alternativne podle pocasi prizpusobil vsechny etapy tak ze kazdy z nas si zapadloval umerne zkusenostem a fyzickym silam a vsichni jsme se na mori diky Ondrove motivaci citili bezpecne, naucili neco nove a posunuli se seekajakarsky dal. Zadny pionyrsky tabor, ale dovolena pro narocne v panenske prirode se spoustou svobody. Kdo si ma za rok chut prodlouzit leto, uzit teple more, skvelou reckou kuchyny v rybarsky tavernach a hlavne videt to nej z Recka koncetrovane v jednom tydnu tak jedine Lefkada. Budete cumet! Honza.
Martina
Ahoj, všechny moc zdravím do Cvoku z pláže Lefkády, kde s Vámi trávím letos již třetí seakajakářskou dovolenou (zatím je to paráda) a konečně jsem se dostala k tomu, abych mohla napsat moc velkou pochvalu za dva předchozí zájezdy, a to Švédsko a Albánii, a které oba vedl Fantomas. Švédsko bylo moc krásné, počasí vyšlo ukázkově, partička super, jezero nádherné, moře nakonec taky paráda, i když jsem se trochu bála...velká výhoda je, že to není daleko a dospat se můžete na trajektu a jediná trochu nevýhoda, je tam celkem draho, ale stojí to za to. Na Albánii jsem se těšila ještě víc a bylo to parádní...jezero Komani bylo super, krásný plážičky na spaní, hospůdka, a hlavně místní lidé jsou neskuteční...nevím, kde jinde by se vám podařilo stopnout si trajekt uprostřed jezera, aby vás dovezl k autu:-)))) (tady se projevila Fanyho skvělá vlastnost vyjednávání). Skadarské jezero je taky krásné, ale bohužel kvůli vysokým teplotám jsme si ho užili pouze jeden den, ale díky tomu jsme byli i v Srbsku na Zlatarském jezeru a to byla krásná tečka za naší výpravou. Jelikož s Vámi jezdím už víc jak 7let, tak už teď přemýšlím, kam vyrazím příští rok. Takže Vám všem moc děkuju za pořádání zájezdů na taková místa, za skvělý kluky, které máte a obzvlášť Fanymu za Albánii a za jeho super schopnost  pohotově reagovat a změnit plány, když se něco nevydaří ( viz. počasí na Skadaru). Mějte se všichni moc hezky a v příštím roce ahoj Martina.