MENU

Francie. Řeky nejkrásnějších kaňonů a soutěsek. Snídaně v ceně. ( 8 dnů )

3. 8. - 10. 8. 2024
CENA: 17 990 Kč
OBTÍŽNOST: Lehká

Vodácký zájezd na francouzské řeky na kánoi nebo kajaku

Centrální masív je rozlehlá vysočina jižnístřední Francie formovaná vulkanickou činností ve třetihorách. Dnes už vyhaslé sopky tvoří téměř všechny hlavní vrcholy krajiny a jejich dávné řádění pro nás vytvořilo báječná a obdivuhodná říční údolí. Vydáme se na toulku krajem dobrého vína, malebných venkovských usedlostí i honosných chateau rafinovaně skrytých ve skalách a zelených hájích. Pro vodácký program jsme zvolili řeky, které jsou hodné a vhodné pro každého.  Úplní začátečníci se zde naučí bezpečně jezdit na kánoi, zkušení vodáci si užijí pohodovou plavbu a děti se vyřádí při koupání v průzračných řekách. A všichni dohromady nasajeme nezapomenutelnou romantickou atmosféru Francie.

1. den: v poledne odjezd a noční transfer do Francie.
2. den: dopoledne přijedeme k ALLIERU a posvačíme s vyhlídkou na vulkanický masiv trčící nad řekou. Plavbu po ALLIERU věnujeme rozpádlování posádek, zaučení začátečníků a osvěžení vodáckých dovedností. Skály kaňonu jsou tvořené úžasnými tvary sopečných vyvřelin a tak na nás dýchne atmosféra středohoří hned od začátku. Dopádlujeme do kempu na kraji malebného městečka Langeac.  Relax v bazénu, večerní procházka nebo hospůdka. 
3. den: dnes si užijeme plavbu jedinečným údolím řeky LOT v malebné krajině Midi – Pyrénées. Vodácká obtížnost zůstává stále přívětivá, snadné peřejky i příjemná voda svádí ke koupání a stinná místa na břehu lákají k piknikům. Bageta, sýr a stříkací pistolka je ideální výbava do lodě. Z vody navštívíme kouzelnou vesničku se stařičkým hrádkem Montarnal (12 stol.) na skalnatém ostrohu řeky.  Navečer si  z kempu vyjedeme do CONQUES - nejkrásnější středověké vesničky ve Francii.
4. den: řeka AVEYRON. Na častější peřejky v klikatém skalním kaňonu dohlíží stará železnice, jediná známka civilizace v jinak opuštěné přírodě. Čeká nás pár sjízdných jízků, kamenná klouzačka i lehká slalomová trať. Kánoe nebo kajak je jediným způsobem jak se do zalesněných a divokých soutěsek dostaneme. Po výživném splutí výlet do městěčka Najac, se spoustou úzkých uliček, tajemných zákoutí a  malých hospůdek, kterému vévodí středověký hrad.  Můžete tady zůstat obdivovat, fotit, prohlížet krámky a tržnice jak dlouho budete chtít, protože do kempu to máme pěšky jen kousek. 
5. den: splutí nejhezčího vodáckého úseku na TARNU.  Velkolepý kaňon patří mezi TOP vodácké destinace ve Francii.  Kamenné vesničky vtěsnané mezi příkré skály, spojené s okolním světem románskými mosty nebo lanovkami. Voda je jako na ostatních řekách průzračná, pod hladinou se vyhřívají parmy a vysoko nad hlavou krouží orlosupy. Plavbu nám zpestří pěkné peřejky. Zastávka pod druhým nejvyšším mostem světa.
6. - 7. den: dopoledne přijedeme k ARDÉCHE a splujeme její kaňon se slavnou kamennou vstupní branou Pont d´Arc.  Populární kaňon tvoří mohutné vápencové skály, které jsou v některých místech až 300 m vysoké.  Splutí řeky je tak nezapomenutelný vodácký zážitek. Kvůli své délce (26 km ) rozdělíme úsek do dvou dnů a budeme bivakovat přímo na dně údolí v pěkném vodáckém kempu. Všechny potřebné věci na spaní, jídlo a pití si zabalíme sebou do lodí. Sedmý den se navečer potkáme s autobusem a vydáme se na cestu zpět do ČR.
8. den: návrat do ČR v poledne.
 
Kód Termín Cena zájezd
648 3. 8. - 10. 8. 2024 17 990 Kč objednat

Cena zájezdu 17 990 Kč zahrnuje

  • dopravu
  • 5x kemp
  • 5x snídaně
  • loď jakou si vyberete (Baraka, třímístné Rio, nafukovací kajak Safari nebo K1), pádlo
  • hydrovak do kaňonu Ardéche
  • vodáckou bundu, vestu, helmu
  • přátelskou a profesionální péči instruktorů
  • pojištění zapůjčených věcí pro případ poškození
  • pojištění CK proti úpadku
  • DĚTSKÁ CENA: do 15 let 16 990 Kč.
 

Další informace

Nástupní místa: Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha, Beroun, Plzeň.
Doprava:  autobusem s klimatizací. Při odjezdu z Pardubic můžete parkovat u našeho skladu.
Ubytování: 5x  ve vlastním stanu v krásných kempech (1 je přímo v kaňonu Ardéche), cestou tam a zpět noční transfer.
Stravování:  snídaně máte od nás. Ostatní je na vás. Něco studeného si berete sebou do lodi na oběd a teplou večeři si už uvaříte nebo zajdete do restaurace. Francie je ale na jídlo dost drahá, tak  si většinou každý uvaří a zajde si pak na pivko, kávičku a pro lokální speciality. Denně si na tržištích kupujeme čerstvé pečivo, víno, sýry a uzeniny místní produkce. Průvodci tohoto zájezdu jsou Francií už pěkně rozmlsaní, tak se klidně spolehněte, že vás vezmou ochutnat všechny místní delikatesy.
Na čem pojedete: vyberte si loď, na kterou jste zvyklí. Baraku, třímístné Rio nebo nafukovací kajak od Gumotexu Safari nebo K1. Pokud rádi jezdíte na padlleboardu, tak na téhle akci to jde. Můžeme vám půjčit náš nebo si vezměte svůj.
Pojištění léčebných výloh v zahraničí: je nezbytné. Můžeme vám zprostředkovat pojištění od Uniqa pojišťovna a. s., které zahrnuje i storno zájezdu z důvodu nemoci. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů naleznete v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 40 Kč za den, pro děti do 15 let je sazba 23 Kč za den.
Propozice k odjezdu: posíláme e-mailem 10 dní před odjezdem. Je v nich čas odjezdu, upřesnění nástupních míst, doporučený seznam oblečení, turistického vybavení, tipy na stravování atd.
Dárek pro vodáka?