MENU

Sardinie na seakayaku. Středozemní moře, Itálie. Doprava s námi nebo Letecky. ( 10 dnů )

2. 10. - 11. 10. 2024
CENA: 19 950 Kč
OBTÍŽNOST: Střední

Sardinie na mořském kajaku

Costa Smeralda neboli Azurové pobřeží, La Maddalena, Capo Testa jsou jen miniaturním výčtem nejlepších seakayakářských destinací v Evropě a všechny tři jsou na podmanivé Sardinii.
Tento druhý největší ostrov ve středozemním moři se nachází téměř na polovině cesty mezi italským a tuniským pobřežím a v podzimních měsících, když opadnou davy prázdninových turistů, stává se ze Sardinie ráj surfařů, kiterů a hlavně seakayakářů, kteří si tu dosytnosti užívají poloprázdných pláží, vyhřátého moře a příjemného slunka.

1. - 2. den: večer odjezd, nonstop cesta do přístavu v Livorně, noční trajekt do Olbie na Sardinii.
3. den: ráno si nakoupíme vodu a potraviny potřebné na plavbu (ceny jsou srovnatelné jako u nás, ledacos i levnější). Během plavby se každý den můžeme zastavit v tavernách a plážových barech, takže to s nákupem nemusíme přehánět. Poté krátce přejedeme na nástupní pláž, zabalíme zavazadla do seakayaků a před obědem už vyrážíme na první plavbu po moři.
4. - 8. den: putování podél pobřeží Sardinie v oblasti Costa Smeralda, přilehlých ostrůvků, obeplutí severního pobřeží s unikátními vyhlídkami na sardinské břehy a vzdálené jižní pobřeží Korsiky. Pobřeží lemují labyrinty skal a idylické laguny, pláže bílého písku jsou v kontrastu s dramatickými útesy červené žuly. Obeplutí nejsevernějšího mysu Capo Testa. Jako obvykle krásné koupání, na potápění k úžasnému a bohatému podmořskému světu stačí šnorchl a ploutve, plážové večírky na romantických opuštěných plážích.
9. prohlídka severní části ostrova, návštěva romantického města Santa Teresa di Gallura a navečer přejedeme do Olbie, odtud nočním trajektem zpět na pevninu.
10. den: ráno jsme na pevnině, nonstop cesta do ČR.  Příjezd domů někdy stíháme do půlnoci, ale spíše až 11. den kolem druhé - třetí hodiny ranní.
Kód Termín Cena zájezd
481 2. 10. - 11. 10. 2024 19 950 Kč objednat

Cena zájezdu 19 950 Kč zahrnuje

  • dopravu mikrobusem
  • 2x noční trajekt
  • zapůjčení seakayaku s kormidlem, špricdeku
  • seakayakářské pádlo, vestu
  • vodáckou bundu
  • přátelskou a profesionální péči instruktora
  • zákonné pojištění CK
  • pojištění zapůjčeného vybavení proti poškození
  • CENA NEZAHRNUJE:  kempovné, táboříme na plážích.

Další informace

Nástupní místa: Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha, Beroun, Plzeň.
Doprava: mikrobusem s přívěsem na lodě. V případě volby leteckou dopravou hledejte letenky do města Olbia
Náročnost: plavbu kolem Sardinie zvládne i zdatnější začátečník. Pokud jste ale v mořském kajaku ještě nikdy nejeli, měli byste si ho vyzkoušet na některém kurzu. Celková denní doba pádlování je kolem 5 hodin a podobně jako na Elbě i na Sardinii co chvíli zastavujeme na relax a koupání.
Počasí: průměrná teplota moře 23°C, teplota vzduchu v průměru 25°C
Noclehy: spíme na plážích a v zátokách. Potřebujete miniaturní stan kdyby byl vítr, jinak stačí jen tropiko.  Tábornické potřeby, jídlo, vodu a ostatní věci si vezete sebou v komorách seakayaku.
Jídlo: část jídla si vezete z domova, před vyplutím dokoupíme vodu a čerstvé potraviny už v Olbii. Během plavby kolem Sardinie pak obden.
Pojištění léčebných výloh v zahraničí Uniqa: zahrnuje i storno zájezdu až do výše 80 %, pokud bys onemocněl ještě před odjezdem. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů jsou v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 40 Kč za den.
Propozice k odjezdu: zasíláme elektronicky do 10 dní před odjezdem. Je v nich čas odjezdu, upřesnění nástupních míst, doporučený seznam oblečení, turistického vybavení, tipy na stravování atd.
Dárkový poukaz: přejete-li si tento zájezd někomu darovat, rádi vám ho zhotovíme.

Reference

Petr
Ahoj. Pochvala - velká , že vůbec něco takového děláte. Musí to být náročné . Klobouk dolů před průvodci . Takže ještě jednou díky. Sardinie byla nádherná . Snad až trochu moc. Civilizace prakticky všude a velmi často hodně nóbl. V tom bych já osobně viděl ale i trochu problém . Chystal jsem se do" mírné divočiny" a ta tam prakticky nebyla. Téměř všechny pláže již se slunečníky , bary atd. Neberte to tedy jako kritiku .S turistickým ruchem na Sardinii nic nenaděláte. Takže jenom takový dojem. Petr
Petr
Zdravím,
byl to skvělý zážitek i zkušenost a děkuju za organizaci zájezdu. Franta jako průvodce byl fajn a zásadně ovlivňoval kvalitu celé akce. Za mě super akce. Kdybych měl dát podněty ke zlepšení, tak dám 2. Oba jsou myslím o komunikaci. Z popisu zájezdu se jeví, že pláže budou častěji opuštěné a že se člověk musí spoléhat sám na sebe. Myslím, že více lidí očekávalo trochu méně civilizace, než se jeví z popisu zájezdu. Uvidíte, jestli o tom bude někdo psát. možná se to nesprávné očekávání dá napravit mírnějším popisem. Některé účastníky rozhodilo, že nás na prvním trajektu vyhnali na palubu, že podle lístků nemůžeme jinde být. Mě se na palubě spalo dobře a beztak jsem tam mířil. Možná kdyby to všichni věděli dopředu, že jsme na palubě, proběhne to v klidu. Ale třeba důslednost italských stewardů překvapí i vás. Já to na trajektech ještě nezažil, aby po mě někdo chtěl lístek při pohybu po trajektu. Zájezd byl super a ještě jednou za něj děkuju. Podněty posílám jen proto, že jste o ně požádali. Mějte se fajn. Petr

RE: Milý Petře, mockrát děkuji za reakci. Z trajektu jsme v šoku, nikdy dřív jsme se s tím nesetkali a už se nikdy ani nesetkáme - muselo to být hodně nepříjemné. Je pravda, že jsme letos byli na ostrově dříve, obvykle se vracíme až na začátku října (jak nás loni vyšplouchlo počasí, tak jsme letos pro jistotu posunuli) a možná to byla chyba vzhledem k počtu dalších turistů... moc děkuji za tento postřeh. Mějte se krásně, s vodáckým AHOJ Zuzka.
Jirka
Sardinie príma. Guide skvělý, moc se o nás staral. Proti plavbě ve Švédsku - St. Anna a cyklon byl tohle podstatný rozdíl - koupání v teplém moři, pizzy, víno apod. Na Švédsku ovšem oceňuji nízké osídlení a více pobytu v čisté přírodě. Také tam padla zmínka o pádlování u Bornea ? Tohle bych si dal, takovou exotiku. Tak pro rok 2024 seakayaking nejlépe Elba či Korsika. Jiří, Pardubice
Petr
Ahoj Lenko, prijmete ode mne pochvalu a podekovani za zajezd. Chytli jsme idealni pocasi vcetne uplnku. Petr vedl skupinu profesionalne, citlive volil trasy podle nasich schopnosti. Auto se nerozpadlo, vlek na lode byl spickovy, vodni vystroj uplna a v poradku. Rad s vami zase nekam pojedu, dejte mi prosim vedet, az budou vystaveny seakajakove zajezdy na webu. Diky. Preji krasny podzim. (říjen 2019)
Pepa M.
Dobrý den, chtěl bych za sebe i za ostatní účastníky seakajakářského zájezdu na Sardinii poděkovat všem zúčastněným „Cvokům“ za skvělou přípravu i realizaci. Nelze vynechat řidiče Ondru a Petra, kteří nás bezpečně a včas přepravili do Olbie a zpět. Tak především Fantomasovi, který i přes velkou nepřízeň počasí vyvinul nadlidské úsilí abychom si na seakajakách něco užili a přitom nepřišli k úhoně. Nebylo to uplně idylické, nahánět po Sardinii cyklón, ale vlastně jsme toho viděli a zažili X krát tolik než kdyby se povedla plánovaná idylická varianta. Na tohle se jen tak nedá zapomenout. Někdy trvá roky než se jeden dostane k takové haldě zkušeností. Prostě Fantomas je neskutečnej, čaruje, příště zase jedeme s ním, třeba na Měsíc :-). Prvně na kanálech Sprévy přisly 100leté povodně, nyní na Sardinii cyklón, příště až pojedeme s Fantomasem asi bude konec světa. Že by konečně? Za sebe a snad i za ostatní účastníky Pepa M.

Jana P.
Zdravím všechny CVOKy! Letos jsem absolvovala vaši seakajakářskou Sardinii a zase musím konstatovat: existujte dál, moc vás prosím! :-)) Ať máme i nadále s kým jezdit za krásnou přírodou a báječnými zážitky. Počasí nepočasí, Fantomas se nenechal zaskočit a bylo to opět super! Díky!! Jana P.