MENU

Seakayak Sardinie Itálie

24. 9. - 3. 10. 2022
CENA: 18 950 Kč
OBTÍŽNOST: Střední

Sardinie na mořském kajaku

Costa Smeralda neboli Azurové pobřeží, La Maddalena, Capo Testa jsou jen miniaturním výčtem nejlepších seakayakářských destinací v Evropě a všechny tři jsou na podmanivé Sardinii.
Tento druhý největší ostrov ve středozemním moři se nachází téměř na polovině cesty mezi italským a tuniským pobřežím a v podzimních měsících, když opadnou davy prázdninových turistů, stává se ze Sardinie ráj surfařů, kiterů a hlavně seakayakářů, kteří si tu dosytnosti užívají poloprázdných pláží, vyhřátého moře a příjemného slunka.

1. - 2. den: večer odjezd, nonstop cesta do přístavu v Livorně, noční trajekt do Olbie na Sardinii.
3. den: ráno si nakoupíme vodu a potraviny potřebné na plavbu (ceny jsou srovnatelné jako u nás, ledacos i levnější). Během plavby se každý den můžeme zastavit v tavernách a plážových barech, takže to s nákupem nemusíme přehánět. Poté krátce přejedeme na nástupní pláž, zabalíme zavazadla do seakayaků a před obědem už vyrážíme na první plavbu po moři.
4. - 8. den: putování podél pobřeží Sardinie v oblasti Costa Smeralda, přilehlých ostrůvků, obeplutí severního pobřeží s unikátními vyhlídkami na sardinské břehy a vzdálené jižní pobřeží Korsiky. Pobřeží lemují labyrinty skal a idylické laguny, pláže bílého písku jsou v kontrastu s dramatickými útesy červené žuly. Obeplutí nejsevernějšího mysu Capo Testa. Jako obvykle krásné koupání, na potápění k úžasnému a bohatému podmořskému světu stačí šnorchl a ploutve, plážové večírky na romantických opuštěných plážích.
9. prohlídka severní části ostrova, návštěva romantického města Santa Teresa di Gallura a navečer přejedeme do Olbie, odtud nočním trajektem zpět na pevninu.
10. den: ráno jsme na pevnině, nonstop cesta do ČR.  Příjezd domů někdy stíháme do půlnoci, ale spíše až 11. den kolem druhé - třetí hodiny ranní.
Kód Termín Cena zájezd
464 24. 9. - 3. 10. 2022 18 950 Kč objednat

Cena zájezdu 18 950 Kč zahrnuje

  • dopravu mikrobusem
  • 2x noční trajekt
  • program
  • zapůjčení seakayaku s kormidlem, špricdeku
  • seakayakářské pádlo, vestu
  • vodáckou bundu
  • instruktora
  • zákonné pojištění CK
  • pojištění zapůjčeného vybavení proti poškození
  • CENA NEZAHRNUJE:  kempovné, táboříme na plážích.

Další informace

Nástupní místa: Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha, Beroun, Plzeň.
Doprava: mikrobusem s přívěsem na lodě.
Náročnost: plavbu kolem Sardinie zvládne i zdatnější začátečník. Pokud jste ale v mořském kajaku ještě nikdy nejeli, měli byste si ho vyzkoušet na některém kurzu. Celková denní doba pádlování je kolem 5 hodin a podobně jako na Elbě i na Sardinii co chvíli zastavujeme na relax a koupání.
Spaní: spíme na plážích a v zátokách. Potřebujete miniaturní stan kdyby byl vítr, jinak stačí jen tropiko.  Tábornické potřeby, jídlo, vodu a ostatní věci si vezete sebou v komorách seakayaku.
Jídlo: část jídla si vezete z domova, před vyplutím dokoupíme vodu a čerstvé potraviny už v Olbii. Během plavby kolem Sardinie pak obden.
Pojištění léčebných výloh v zahraničí Uniqa: zahrnuje i storno zájezdu až do výše 80 %, pokud bys onemocněl ještě před odjezdem. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů jsou v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 35 Kč za den.
Propozice k odjezdu: zasíláme elektronicky do 10 dní před odjezdem. Je v nich čas odjezdu, upřesnění nástupních míst, doporučený seznam oblečení, turistického vybavení, tipy na stravování atd.
Dárkový poukaz: přejete-li si tento zájezd někomu darovat, rádi vám ho zhotovíme.