MENU

Sázava ze Zruče nad Sázavou na 5 dní, vodácká dovolená bez starostí

Termíny se připravují
CENA: 3 490 Kč
OBTÍŽNOST: Velmi lehká

SÁZAVA ve středním úseku protéká nádherným údolím., lesy jsou vyhřáté letním sluncem a voní jehličím. Sem tam potkáte letitou chatovou osadu, malá městečka nebo vesnice, ale stejně často se Sázava několika meandry vzdálí mezi louky a další a další lesy. Dno je místy kamenité a tak se tvoří přátelské peřejky. Většina sázavských jezů má k radosti všech vodáků sjízdné vorové propusti, což dělá jízdu zajímavou i napínavou. Ke koloritu Posázaví patří také hrady a zříceniny Kácovská tvrz, Český Šternberk, Pirkštejn, Zbořený Kostelec, zámek Konopiště, klášter v Ratajích nad Sázavu nebo Týnecký hrad.  
K osobité atmosféře SÁZAVY přispívá "Posázavský pacifik", který má vlakové zastávky pro chataře a vodáky snad na každé mezi. Takže auto tentokrát klidně můžete nechat doma.
Vodácká náročnost: nízká.  Dvě rodiny s menšími dětmi nebo partičky spolu mohou jet na člunu Colorado pro 4 až 6 osob, pokud nevadí, že budete pomalí...

1. den: ráno příjezd do kempu v Kácově, postavíte si stany, odstavíte auta a v 9:39 vyjedeme vlakem na start do Zruče nad Sázavou.  Tady už vás budeme čekat s loděmi, uděláme si vodácké školeníčko a splujeme Sázavu do kempu v Kácově, 16 km. Kdo to máte na Sázavu daleko, přijeďte v pondělí večer, my už tady také budeme.
2. den: pokračujeme v plavbě Kácov - Český Šternberk, 13 km. 
3. den: Český Šternberk - Samopše, 14 km
4. den: Samopše - Sázava, 8 km a volno na prohlídku městečka, zámku a vyhlášených zámeckých zahrad.
5. den: Sázava - Chocerady  - Zlenice, 16 km. Navečer se rozloučíme a výlet končí. Pokud nespěcháte, můžete U Kormorána zůstat tábořit a jet domů až v neděli, je to na vás.

Termíny se připravují

Cena 3 490 Kč zahrnuje

 • 4x snídaně
 • 4x kempy
 • loď podle vlastního výběru, pádlo
 • plovací vestu
 • převoz osobních věcí
 • dopravu řidičů k autům
 • péči instruktora na vodě
 • pojištění poškození zapůjčeného vybavení
 • DĚTSKÁ CENA: do 15 let 2 690 Kč.
 • DĚTSKÁ CENA: do 8 let 2 290 Kč.
 • CENA NEZAHRNUJE: parkovné aut, vstupy do památek.

Další informace

Doprava: vlastní, autem nebo vlakem (velmi dobré spojení).
Místo a čas srazu na startu plavby: 10:15 u silničního mostu ve Zruči nad Sázavou. Odjezd vlaku z Kácova je v 9:39 a příjezd vlaku do Zruče nad Sázavou je v 9:58. 
Ubytování: kempy a tábořiště ve vlastních stanech.
Jídlo a pití: snídaně máte od nás, na obědy už máme vytipované hospůdky cestou a v každém kempu jsou hospody nebo minimálně bufet.
Lodě: nafukovací Pálava (2 sedačky), raft pro 4 - 6 osob, kajak Safari pro starší děti, debl kajak K2 pro dospělé nebo jednoho rodiče s dítětem. Na vyžádání samovylévací kánoe Baraka (2 rodiče s malým dítětem) za příplatek 100 Kč/den. Plastová  Vydra a Samba (2 sedačky), Samba (3 - 4 sedačky).
Pojištění trvalých následků úrazu zahrnuje také úhradu 80% stornopoplatků, pokud nemůžete jet ze zdravotních důvodů (včetně Covidu). Denní sazba pro dospělého je 25 Kč, pro děti do 15 let 21 Kč. Pojišťovna Uniqa, a. s.