MENU

Řecko. Seakayak Lefkáda. Jónské moře. Doprava s námi nebo letecky.

Několik termínů
CENA: 22 400 Kč
OBTÍŽNOST: Lehká

Toulání Lefkádou na mořském kajaku

Ostrov LEFKADA, řecky bílá skála, patří k nejkrásnějším ostrovům ve Středomoří. Neskutečně krásným místem je Dukato, mys který je v jižní části Lefkády. Za starověku byl považován za bránu do podsvětí. Dnes zažíváme podobný respekt při ohromujícím výhledu na nekonečné prostory Jónského moře.
Mys přirozeně rozděluje Lefkadu na východní a západní pobřeží. Úzký pás nížin tvoří klidné pobřeží na východě.  Západní pobřeží se však strmě svažuje k moři a impozantní skály vytváří skrytá místa, tajuplné jeskyně a soustavu nádherných pláží s nejkrásnějším koupáním v Řecku. Pláž Porto Katsiki byla dokonce vyhlášena osmou nejkrásnější pláží světa a ani pláže EgremniAvali nebo Kalamitsi nezůstávají pozadu a řadí se vysoko na žebříčku nejkrásnějších pláží Středomoří.
 
1.den: odjezd ráno, přesun do Řecka. V noci zastavíme na spaní některém z odpočivadel.
2. den: dokončíme cestu na místo. Doplníme vodu a čerstvé potraviny, bagáž uložíme do seakayaků a pak už první plavba kolem Lefkády.
3. - 8. den: putování na seakajacích kolem východního i západního pobřeží Lefkády. Turistická sezóna je skoro pryč,   ale moře je ještě pořád krásně vyhřáté a tak si tu azurovou nádheru dokonale vychutnáme. V tuto dobu ostrov ovládá komornější atmosféra a to se nám moc líbí. Pádlování, koupání, šnorchlování, prohlídky jeskyní (nejznámější je Papanikolis Cave, úkryt řeckých vojáků za 2. svět. války). A na plážích Avali, Porto KatsikiEgremni budeme i tábořit.
9. den: dopoledne jen krátká etapa, ve 14 hodin odjíždíme domů. Zase cestou zastavíme na spaní.

10. den: návrat do 24:00, ale podle průchodnosti hranic to může být i 11. den (neděle) časně ráno.

Kód Termín Cena zájezd
457 28. 9. - 7. 10. 2023 22 400 Kč objednat

Cena zájezdu 22 400 Kč zahrnuje

  • dopravu mikrobusem
  • instruktora
  • seakayak s kormidlem, špricdeku, pádlo
  • vodáckou bundu, plovací vestu
  • zákonné pojištění CK
  • pojištění zapůjčeného vybavení proti poškození
  • Cena nezahrnuje: kempy, protože spíme na místech vhodných k volnému táboření.

Další informace

Nástupní místa: Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha, Humpolec, Brno, Bratislava.
Doprava: 9 místným  mikrobusem, cestou zastavujeme na protažení, občerstvení a spaní. Pokud šetříte dovolenou, doporučujeme letět (Praha - Preveza/Lefkas). Zavazadla vám vezmeme autem, na letišti vás vyzvedneme a cestu k moři už dokončíme společně.
Náročnost:  nízká až střední. Charakter pobřeží, četnost zátok a chráněných míst a vzdálenosti mezi těmito místy i termín – to jsou kritéria pro rozdělení zájezdů s náročností nízkou, střední a vysokou. Než se však vydáte na moře, měli byste mít zkušenosti z některého kurzu pro seakayakáře. alespoň na řekách nebo jezerech.
Počasí: průměrná teplota vzduchu na Lefkádě je v květnu 22 °C, v říjnu 22 °C. Průměrná teplota vody v květnu 20 °C, v říjnu 22 °C.
Noclehy: spíme v zátokách, které jsou často přístupné jen z moře. V případě špatného počasí pod stanem, jinak stačí pouze tropiko.
Jídlo:  něco si vezete z domova, ale před vyplutím dokoupíme vodu a čerstvé potraviny už na místě a pak samozřejmě ještě během plavby jak bude potřeba.  Můžete si zajít do restaurace, pizzerie.
Pojištění léčebných výloh v zahraničí Uniqa: zahrnuje i storno zájezdu až do výše 80 %, pokud bys onemocněl ještě před odjezdem. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů jsou v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 40 Kč za den.

Co asi tak s sebou?